Licensed to Victoria Track and Field Club       Hy-Tek's Meet Manager 4/22/2008
                               Dogwood Meet 2007                               
                    Victoria, BC  - 5/12/2007 to 5/13/2007                     
                                    Results                                    
 
Event 2  Women 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thomson, Alix             91 Pacific Athletic       5:12.40  
  2 Spurr, Hayley             90 NorWesters             5:30.60  
  3 Rogers, Christine         91 Mei                    5:32.49  
  4 Santa Cruz, Stephanie     90 Kajaks                 5:32.85  
 
Event 2  Women 18-19 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rajala, Amelia            89 NorWesters             5:27.64  
 
Event 3  Girls 14 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Erickson, Jennifer        93 Oceanside Track        5:12.42  
  2 Inglis, Rachael           93 Victrack               5:15.21  
  3 Cote, Halley              93 Pentrack               5:22.77  
  4 Roskelley, Courtney       93 Victrack               5:23.05  
  5 Bassett, Hannah           93 Nanaimo Track          5:45.27  
 
Event 3  Girls 15 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McInnis, Shauna           92 Pentrack               5:10.60  
  2 Charlesworth, Emily       92 Campbell River         5:24.92  
  3 Gerein, Laura             92 Victrack               5:27.51  
  4 Heyes, Kajsa              92 Thunderbirds           5:45.55  
  5 Webb, Robin               92 Comox Valley Cou       6:31.80  
  6 Jenkins, Jessie           92 Oceanside Track        7:17.46  
 
Event 4  Girls 12 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schmidt, Stefanie         95 Unattached             5:34.18  
  2 Bassett, Rebecca          95 Nanaimo Track          5:34.25  
  3 Chestnut, Taylor          95 Oceanside Track        5:47.34  
  4 Simpson, Joshephine       95 Campbell River         5:55.62  
  5 Jenkins, Caitlinn         95 Oceanside Track        6:01.10  
  6 Casciola, Francesca       95 Pentrack               6:02.15  
 
Event 4  Girls 13 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley        5:25.62  
  2 Russell, Kalie            94 Nanaimo Track          5:48.68  
  3 Breault, Carly            94 Oceanside Track        5:49.50  
  4 Goodmanson, Sheriden      94 Victrack               5:57.26  
  5 Cutt, Sophie              94 Cowichan Valley        5:57.48  
 
Event 5  Girls 9 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clark, Julia              98 Alberni Valley         7:10.30  
  2 Gilbert, Valerie          98 Alberni Valley         7:17.60  
  3 Lorenzo, Naomi            98 Pentrack               7:18.50  
 -- Cruickshank, Heather      98 Alberni Valley             DNF  
 
Event 5  Girls 10 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Tkia                97 Nanaimo Track          5:46.10  
  2 Fredrickson, Nicole       97 Cowichan Valley        6:16.70  
  3 Casciola, Amelia          97 Pentrack               6:31.60  
  4 Chestnut, Jessie          97 Oceanside Track        6:36.30  
 
Event 5  Girls 11 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bassett, Miryam           96 Nanaimo Track          5:36.60  
  2 DeSchiffart, Erica        96 Nanaimo Track          5:37.00  
  3 DeSchiffart, Marita       96 Nanaimo Track          5:38.20  
  4 Krishka, Nikki            96 Oceanside Track        6:06.80  
  5 Hegland, Chloe            96 Pentrack               6:07.90  
  6 Lorenzo, Annina           96 Pentrack               6:08.70  
  7 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack               6:41.90  
  8 Ross, Rachel              96 Pentrack               6:52.90  
  9 Cote, Tarryn              96 Pentrack               6:53.10  
 
Event 6  Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Oxland, Doug              91 Nanaimo Track          4:21.86  
  2 MacLeod, Jessie           90 Campbell River         4:35.62  
  3 Diemer, Matt              90 NorWesters             4:44.22  
 
Event 6  Men 18-19 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kostelyk, David           89 Mei                    4:18.53  
  2 Bean, Erik                89 NorWesters             4:33.62  
  3 Whitton, Zach             89 Mei                    4:53.79  
 
Event 6  Men 20-39 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Matte, David              76 Unattached             4:24.15  
  2 Farrell, Boyd             73 Victrack               5:29.33  
  3 McGowan, Dixon            73 Victrack               6:14.46  
 
Event 6  Men 40-99 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gill, Michael             61 Unattached             4:49.32  
 
Event 7  Boys 14 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zosiak, Kyle              93 Victrack               4:35.20  
  2 Hennigar, Reece           93 Pentrack               5:27.38  
  3 King, Quinlyn             93 Nanaimo Track          5:28.10  
 
Event 7  Boys 15 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bal, Gurjot               92 Kajaks                 4:42.60  
 
Event 8  Boys 12 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Van Rensburg, Ewert       95 Unattached             5:11.29  
  2 Slang, Ben                95 Cowichan Valley        5:18.37  
  3 Wilson, Wesley            95 Victrack               5:33.73  
 
Event 8  Boys 13 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Collette, Jackson         94 Oceanside Track        5:17.19  
  2 DeSchiffart, Joel         94 Nanaimo Track          5:18.06  
  3 Norman, Tyler             94 Victrack               5:19.55  
  4 Psotka, Simon             94 Pacific Athletic       5:22.49  
  5 Ross, Oliver              94 Pentrack               5:22.73  
  6 Van Campen, Stuart        94 Pentrack               5:28.64  
 
Event 9  Boys 9 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Weegar, Thompson          98 Alberni Valley         6:36.50  
  2 Muehlenberg, Kristof      98 Alberni Valley         6:41.40  
  3 Felton, John              98 Cowichan Valley        6:51.10  
 
Event 9  Boys 10 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Serban, Anthony           97 Nanaimo Track          5:22.70  
  2 Serban, Christopher       97 Nanaimo Track          5:31.80  
 
Event 9  Boys 11 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cutt, Miles               96 Cowichan Valley        5:51.00  
  2 Thibodeau, Isaac          96 Unattached             6:06.60  
  3 MacEwan, Caelan           96 Pentrack               6:21.90  
  4 Felton, Zander            96 Cowichan Valley        6:34.30  
  5 Jantz, Casey              96 Powell River           6:37.60  
  6 Bateman, Sean             96 Pentrack               6:38.60  
 
Event 11  Women 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Murphy, Katherine         90 Oak Bay SS               13.29  -0.9 
  2 Merritt, Olivia           91 Pacific Athletic         13.37  -0.9 
  3 Falk, Kaitlin             91 Mei                      14.54  -0.9 
  4 Horton, Alanna            91 Victrack                 15.62  -0.9 
 
Event 11  Women 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Donner, Claire            89 Pacific Athletic         13.54  -0.9 
  2 Kennedy, Samone           89 Unattached               13.69  -0.9 
  3 Leavitt, Julia            88 Nanaimo Track            17.43  -0.9 
 
Event 15  Girls 15 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Burnett, Alison           92 Campbell River           14.01  -1.9 
  2 Howard, Allisyn           92 Victrack                 14.02  -1.9 
  3 McLeod, Kiersten          92 Comox Valley Cou         14.05  -1.9 
  4 Power, Roxanne            92 Comox Valley Cou         14.15  -1.9 
  5 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley          14.46  -1.9 
  6 Bernardi, Lauren          92 Victrack                 15.41  -1.9 
  7 Parker, Chelsea           92 Oceanside Track          15.68  -1.9 
  8 Lloyd, Vanessa            92 Pacific Athletic         16.33  -1.9 
 
Event 16  Girls 14 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Stewart, Hayley           93 Kajaks                   13.65   0.3  2 
  2 Robb, Dani                93 Cowichan Valley          13.73  -0.9  1 
  3 Vadeboncoeur, Virginia    93 Comox Valley Cou         13.97   0.3  2 
  4 Lamoreaux, Mei-San        93 Nanaimo Track            14.01  -0.9  1 
  5 Kutyn, Chelsea            93 Pacific Athletic         14.02   0.3  2 
  6 McMahon, Nicole           93 Salt Spring Trac         14.39   0.3  2 
  7 Leung, Tamiya             93 Pacific Athletic         14.45  -0.9  1 
  8 Best, Madeline            93 Oceanside Track          16.33  -0.9  1 
 
Event 17  Girls 13 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 McNair, Olivia            94 Kajaks                   13.86   NWI  1 
  2 Kennedy, Renee            94 Cowichan Valley          14.17   NWI  1 
  3 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           14.21   NWI  2 
  4 Horsfield, Emma           94 Nanaimo Track            14.32   NWI  1 
  5 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley           14.74   NWI  2 
  6 Richardson, Leigh         94 Nanaimo Track            14.91   NWI  2 
  7 Trenholm, Chyanne         94 Campbell River           15.22   NWI  1 
  8 Cutt, Sophie              94 Cowichan Valley          15.43   NWI  1 
  9 Blandin, Tylar            94 Oceanside Track          15.92   NWI  2 
 10 Breault, Carly            94 Oceanside Track          15.94   NWI  1 
 11 Felton, Catherine         94 Cowichan Valley          16.24   NWI  2 
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Gix, Erin                 95 Salt Spring Trac         14.03   NWI  2 
  2 Koblun, Megan             95 Pacific Athletic         14.28   NWI  1 
  3 Theobald, Leah            95 Cowichan Valley          14.53   NWI  1 
  4 Fontaine, Alexandra       95 Nanaimo Track            14.78   NWI  2 
  5 Carroll, MacKenzie        95 Victrack                 14.86   NWI  2 
  6 Clements, Stephanie       95 Comox Valley Cou         14.92   NWI  1 
  7 Duquette, Rosalie         95 Pacific Athletic         15.11   NWI  1 
  8 Bowman, Victoria          95 Comox Valley Cou         15.65   NWI  2 
  9 Bourgeault, Kiera         95 Oceanside Track          15.71   NWI  1 
 10 Knox, Erin                95 Pacific Athletic         15.79   NWI  1 
 11 Vandermale, Emalee        95 Comox Valley Cou         16.13   NWI  2 
 12 Hillis, Kelly             95 Comox Valley Cou         16.24   NWI  1 
 13 Hornstein, Alexa          95 Comox Valley Cou         16.26   NWI  1 
 14 Lamperson, Emma           95 Oceanside Track          16.47   NWI  1 
 15 Jenkins, Caitlinn         95 Oceanside Track          17.02   NWI  2 
 16 Lewis, Andrea             95 Oceanside Track          17.28   NWI  2 
 17 Lise, Abby                95 Cowichan Valley          17.75   NWI  2 
 
Event 19  Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Krishka, Nikki            96 Oceanside Track          15.49   NWI  2 
  2 McDonald, Courtney        96 Pentrack                 15.54   NWI  2 
  3 McLeod, McKenzie          96 Comox Valley Cou         15.69   NWI  2 
  4 Lorenzo, Annina           96 Pentrack                 15.97   NWI  2 
  5 Ross, Rachel              96 Pentrack                 16.00   NWI  2 
  6 Munro, Sarah              96 Oceanside Track          16.15   NWI  2 
  7 Bradshaw, Emily           96 Pacific Athletic         16.32   NWI  1 
  8 Orr, Samantha             96 Pentrack                 16.37   NWI  1 
  9 Pinkerton, Chloe          96 Oceanside Track          16.58   NWI  1 
 10 Banks, Carina             96 Alberni Valley           16.69   NWI  1 
 11 Johnson, Kathryn          96 Pacific Athletic         16.80   NWI  1 
 12 Kutyn, Shelby             96 Pacific Athletic         16.98   NWI  1 
 13 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley           17.10   NWI  1 
 14 MacDonald, Kennedie       96 Comox Valley Cou         17.21   NWI  2 
 15 Carmichael, Alex          96 Pentrack                 17.91   NWI  2 
 
Event 20  Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hoey, Chelsea             97 Oceanside Track          15.34   NWI  2 
  2 Voloshin, Diana           97 NorWesters               16.01   NWI  2 
  3 De Armond, Alexis         97 Pacific Athletic         16.18   NWI  1 
  4 King, Tkia                97 Nanaimo Track            16.46   NWI  2 
  5 Versluis, Kimberly        97 Campbell River           16.53   NWI  1 
  6 Mylie, Emma               97 Pentrack                 16.82   NWI  2 
  7 Hillis, Maggie            97 Comox Valley Cou         16.87   NWI  1 
  7 Fredrickson, Nicole       97 Cowichan Valley          16.87   NWI  1 
  9 Morton, Tayler            97 Comox Valley Cou         16.89   NWI  2 
 10 Psotka, Andrea            97 Pacific Athletic         17.01   NWI  1 
 11 Leachman, Caitlin         97 Oceanside Track          17.61   NWI  1 
 12 Frederiksen, Mairina      97 Pacific Athletic         17.87   NWI  1 
 13 Miller, Jennifer          97 Campbell River           18.06   NWI  2 
 14 Lindal, Brooke            97 Comox Valley Cou         18.38   NWI  1 
 15 Rogers, Nichole           97 Comox Valley Cou         18.74   NWI  2 
 16 Jantz, Cassidy            97 Powell River             18.87   NWI  2 
 17 Chestnut, Jessie          97 Oceanside Track          19.16   NWI  2 
 
Event 21  Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Clark, Julia              98 Alberni Valley           16.59   NWI  1 
  2 Layman, Sydney            98 Oceanside Track          17.23   NWI  1 
  3 Cruickshank, Heather      98 Alberni Valley           18.06   NWI  1 
  4 Davis, Jasmine            98 Pentrack                 18.07   NWI  2 
  5 Kutyn, Ashley             98 Pacific Athletic         18.41   NWI  2 
  6 Munro, Emily              98 Oceanside Track          18.43   NWI  1 
  7 Gilbert, Valerie          98 Alberni Valley           18.46   NWI  2 
  8 Davison-O'Brien, Angelin  98 Victrack                 18.68   NWI  1 
  9 Pinkerton, Tess           98 Oceanside Track          18.80   NWI  2 
 10 Lorenzo, Naomi            98 Pentrack                 19.62   NWI  2 
 11 Bhandal, Gurleen          98 Kajaks                   20.22   NWI  2 
 
Event 22  Men 16-17 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Morton, Norman            90 Comox Valley Cou         11.47  -0.2  1 
  2 Smythies, Spencer         90 Cowichan Valley          12.12  -0.3  2 
  3 House, Richard            91 Pentrack                 12.37  -0.2  1 
  4 Schoonover, Dylan         91 Comox Valley Cou         12.43  -0.2  1 
  5 Taylor, Donovan           91 Cowichan Valley          12.56  -0.3  2 
  6 Lo, Lawrence              90 Mei                      12.95  -0.2  1 
  7 Peletashy, Chase          91 Cowichan Valley          12.99  -0.2  1 
  8 Plenert, Eddie            91 Mei                      13.47  -0.2  1 
 
Event 22  Men 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bazerd, Charles           89 Capital City Tra         11.31  -0.2 
  2 Geisbrecht, Daniel        89 Mei                      12.29  -0.2 
 
Event 22  Men 20-34 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Leake, Damien             77 Cowichan Valley          12.13  -0.3  2 
 
Event 22  Men 35-99 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Trenholm, Dale            63 Campbell River           12.82  -0.3  2 
  2 Watler, Crosbie           59 Cowichan Valley          12.86  -0.3  2 
  3 Freeman, Peter            50 Victrack PV              13.07  -0.3  2 
  4 MacFarlane, Douglas       63 Cowichan Valley          13.50  -0.3  2 
 
Event 26  Boys 15 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Oshowy, Tanner            92 Kajaks                   12.20  -0.9 
  2 Fraser, Doug              92 Cowichan Valley          12.80  -0.9 
  3 Brown, Connor             92 Victrack                 13.10  -0.9 
  4 Ostergaard, Michael       92 Oceanside Track          14.30  -0.9 
 
Event 27  Boys 14 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bennett, Patrick          93 Pacific Athletic         12.13   0.4 
  2 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou         12.17   0.4 
  3 Keenan, Adam              93 Pacific Athletic         12.52   0.4 
  4 Economou, Alexander       93 Victrack                 12.76   0.4 
  5 Peletashy, Connor         93 Cowichan Valley          13.45   0.4 
  6 Dowie, Sean               93 Victrack                 14.02   0.4 
 
Event 28  Boys 13 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Adamson, Derek            94 Pacific Athletic         13.93   NWI  2 
  2 Hamdi, David              94 Victrack                 13.95   NWI  2 
  3 Haskett, Ross             94 Pentrack                 14.09   NWI  2 
  4 Versluis, Greg            94 Campbell River           14.43   NWI  1 
  5 Klassen, Jacob            94 Oceanside Track          14.95   NWI  1 
  6 Lloyd, Hunter             94 Cowichan Valley          14.99   NWI  1 
  7 Biagioni, Matthew         94 Oceanside Track          15.20   NWI  2 
  8 Barber, Indra             94 Pacific Athletic         15.29   NWI  1 
  9 Taudin-Chebot, Braidy     94 Oceanside Track          15.33   NWI  1 
 10 Bhandal, Pauljit          94 Kajaks                   19.24   NWI  2 
 
Event 29  Boys 12 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kairis, John              95 Kajaks                   13.42   NWI  1 
  2 Peletashy, Colby          95 Cowichan Valley          14.01   NWI  1 
  3 Farrar, Liam              95 Pacific Athletic         14.33   NWI  2 
  4 Hernandez, Cale           95 Powell River             14.64   NWI  2 
  5 Hall, Cameron             95 Cowichan Valley          14.78   NWI  1 
  6 Farquhar, Luciano         95 NorWesters               15.13   NWI  1 
  7 Boyce, Cam                95 Cowichan Valley          16.17   NWI  2 
  8 Beckingham, Louis         95 Oceanside Track          16.63   NWI  1 
  9 Stewart, Daniel           95 Oceanside Track          16.70   NWI  1 
 10 Voloshin, Daniel          95 NorWesters               16.91   NWI  2 
 11 Howard, Clinton           95 Victrack                 17.14   NWI  2 
 12 King, Kaleb               95 Nanaimo Track            17.31   NWI  2 
 
Event 30  Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack                 14.77   NWI 
  2 Munro, Scott              96 Thunderbirds             15.39   NWI 
  3 Stothard, Trevor          96 Pacific Athletic         15.61   NWI 
  4 Tillapaugh, Zach          96 Campbell River           15.78   NWI 
  5 Cutt, Miles               96 Cowichan Valley          15.93   NWI 
  6 MacEwan, Caelan           96 Pentrack                 15.94   NWI 
  7 Bradley, Luke             96 Alberni Valley           16.96   NWI 
 
Event 31  Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hernandez, Zane           97 Powell River             15.99   NWI 
  2 Serban, Anthony           97 Nanaimo Track            16.50   NWI 
  3 McColl, Matty             97 Victrack                 16.80   NWI 
  4 Serban, Christopher       97 Nanaimo Track            17.17   NWI 
  5 Biagioni, David           97 Oceanside Track          17.42   NWI 
  6 Rogers, Dane              97 Cowichan Valley          17.45   NWI 
  7 Klassen, Ben              97 Oceanside Track          18.70   NWI 
 
Event 32  Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Szczawinski, Max          98 Pentrack                 15.67   NWI 
  2 Weegar, Thompson          98 Alberni Valley           15.97   NWI 
  3 Koblun, Justin            98 Pacific Athletic         17.23   NWI 
  4 Parikh-Friese, Ajay       98 Victrack                 17.43   NWI 
  5 Carmichael, Joshua        98 Pentrack                 17.99   NWI 
  6 Felton, John              98 Cowichan Valley          18.00   NWI 
  7 Muehlenberg, Kristof      98 Alberni Valley           18.78   NWI 
  8 Bonnetplume, Alex         98 Nanaimo Track            19.39   NWI 
 
Event 34  Women 16-17 400 Meter Hurdles 10 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sendall, Jenna            91 Pentrack               1:15.09  
 
Event 34  Women 18-19 400 Meter Hurdles 10 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pearse, Anastasia         88 Pacific Athletic       1:03.65  
  2 Moerman, Marit            89 Mei                    1:10.52  
 
Event 34  Women 20-34 400 Meter Hurdles 10 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Van Den Bulk, Jeanette    77 Pacific Athletic       1:02.68  
 
Event 37  Girls 15 Year Olds 300 Meter Hurdles 7 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley          49.16  
  2 McLeod, Kiersten          92 Comox Valley Cou         51.59  
  3 Burnett, Alison           92 Campbell River           56.30  
 
Event 38  Girls 14 Year Olds 300 Meter Hurdles 7 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bonnar, Stephanie         93 Cowichan Valley          54.23  
  2 Young, Sky                93 Kajaks                   57.74  
 
Event 41  Men 18-19 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Staeheli, Ivan            89 Mei                    1:03.94  
  2 Cappus, Derek             90 Alberni District       1:11.68  
 
Event 43  Boys 15 Year Olds 300 Meter Hurdles 7 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Turpin, Josh              92 Oak Bay SS               48.13  
 
Event 44  Boys 14 Year Olds 300 Meter Hurdles 7 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou         43.65  
  2 Sapala, Dustin            93 Pentrack                 51.36  
  3 Smith, Austin             93 Victrack                 52.69  
  4 Powrie, Jake              93 Thunderbirds             54.99  
 
Event 45  Girls 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 @ 27"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           32.69   0.3  2 
  2 Cooper, Jillian           94 Monterey Athleti         33.40   0.3  2 
  3 Goodmanson, Sheriden      94 Victrack                 34.14  -0.6  1 
  4 Kennedy, Renee            94 Cowichan Valley          34.24  -0.6  1 
  5 Trenholm, Chyanne         94 Campbell River           34.44   0.3  2 
  6 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley          34.79   0.3  2 
  7 Cutt, Sophie              94 Cowichan Valley          35.95  -0.6  1 
  8 Russell, Kalie            94 Nanaimo Track            36.44   0.3  2 
  9 Tillapaugh, Jamie         94 Campbell River           37.43  -0.6  1 
 10 Felton, Catherine         94 Cowichan Valley          41.30   0.3  2 
 
Event 46  Girls 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 @ 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Carroll, MacKenzie        95 Victrack                 33.14   1.3  2 
  2 Clements, Stephanie       95 Comox Valley Cou         35.26   0.3  1 
  3 Fontaine, Alexandra       95 Nanaimo Track            35.34   1.3  2 
  4 Vandermale, Emalee        95 Comox Valley Cou         36.94   0.3  1 
  5 Bowman, Victoria          95 Comox Valley Cou         37.11   1.3  2 
  6 Hornstein, Alexa          95 Comox Valley Cou         37.98   1.3  2 
  7 Bassett, Rebecca          95 Nanaimo Track            38.25   0.3  1 
  8 Bourgeault, Kiera         95 Oceanside Track          38.93   0.3  1 
  9 Jenkins, Caitlinn         95 Oceanside Track          39.57   0.3  1 
 10 Hillis, Kelly             95 Comox Valley Cou         40.03   0.3  1 
 
Event 48  Boys 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 @ 27"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Haskett, Ross             94 Pentrack                 32.99   1.8  2 
  2 Klassen, Jacob            94 Oceanside Track          34.04   0.5  1 
  3 Norman, Tyler             94 Victrack                 34.73   1.8  2 
  4 Versluis, Greg            94 Campbell River           35.67   0.5  1 
  5 Beckingham, Will          94 Oceanside Track          35.98   1.8  2 
  6 Taudin-Chebot, Braidy     94 Oceanside Track          36.17   0.5  1 
  7 Lloyd, Hunter             94 Cowichan Valley          37.11   0.5  1 
 
Event 49  Boys 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 @ 24"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hall, Cameron             95 Cowichan Valley          31.61   2.9 
  2 Heyes, Zayne              95 Thunderbirds             34.68   2.9 
  3 Wilson, Wesley            95 Victrack                 36.35   2.9 
  4 Howard, Clinton           95 Victrack                 37.64   2.9 
  5 Beckingham, Louis         95 Oceanside Track          40.79   2.9 
 
Event 52  Men 16-17 1500 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eng, Bobby                91 Pentrack               5:00.56  
  1 Thiessen, Geoff           89 Mei                    5:31.51  
  2 Bonwick, Marc             91 Victrack               5:05.05  
  3 Cappus, Derek             90 Alberni District       5:59.17  
  4 Cappus, Michael           91 Alberni District       5:59.19  
 
Event 53  Girls 15 1500 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Butterworth, Alycia       92 Oceanside Track        5:30.40  
  2 Best, Deirdre             92 Oceanside Track        6:59.90  
 
Event 54  Boys 15 1500 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Munro, Sebastian          92 Pacific Athletic       5:08.50  
  2 Therrien, Cody            92 Victrack               5:40.98  
  3 Turpin, Josh              92 Oak Bay SS             5:43.38  
 
Event 57  Women 16-17 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nelson, Kaitlin           91 Victrack                 58.82   2 
  2 Law, Christine            91 Comox Valley Cou       1:01.82   2 
  3 Trenholm, Stephanie       90 Campbell River         1:03.89   2 
  4 McCulligh, Maureen        91 Campbell River         1:04.55   1 
  5 Nickel, Kirsten           91 Mei                    1:06.30   2 
  6 Rogers, Christine         91 Mei                    1:07.72   2 
  7 Rempel, Liz               91 Mei                    1:08.77   1 
  8 Sendall, Jenna            91 Pentrack               1:09.10   2 
  9 Riva, Lauren              90 Oceanside Track        1:09.71   1 
 
Event 57  Women 20-34 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hanlon, Maggie            87 Pacific Athletic       1:03.16  
 
Event 60  Girls 15 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Power, Roxanne            92 Comox Valley Cou       1:05.88  
  2 McInnis, Shauna           92 Pentrack               1:05.98  
  3 Howard, Allisyn           92 Victrack               1:07.32  
  4 Burnett, Alison           92 Campbell River         1:09.59  
  5 Longmuir, Caley           92 Oceanside Track        1:11.04  
  6 Bernardi, Lauren          92 Victrack               1:13.45  
  7 Webb, Robin               92 Comox Valley Cou       1:14.26  
 -- Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley            DNF  
 -- McLeod, Kiersten          92 Comox Valley Cou           DNF  
 
Event 61  Girls 14 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Erickson, Jennifer        93 Oceanside Track        1:03.91   2 
  2 Foley, Gabby              93 NorWesters             1:04.16   1 
  3 Robb, Dani                93 Cowichan Valley        1:05.66   1 
  4 Inglis, Rachael           93 Victrack               1:06.32   2 
  5 McMahon, Nicole           93 Salt Spring Trac       1:06.59   2 
  6 Bonnar, Stephanie         93 Cowichan Valley        1:08.35   1 
  7 Cote, Halley              93 Pentrack               1:08.68   2 
  8 Udy, Shannon              93 Campbell River         1:15.36   1 
  9 Best, Madeline            93 Oceanside Track        1:19.78   1 
 
Event 62  Girls 13 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gillespie, Lauren         94 Thunderbirds           1:05.47   2 
  2 Goodmanson, Sheriden      94 Victrack               1:11.36   2 
  3 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley         1:12.53   2 
  4 Breault, Carly            94 Oceanside Track        1:12.68   1 
  5 Van Tassel, Heather       94 Monterey Athleti       1:13.75   2 
  6 Russell, Kalie            94 Nanaimo Track          1:15.99   2 
  7 Udy, Nicole               94 Campbell River         1:16.00   1 
  8 Russell, Teagan           94 Monterey Athleti       1:17.90   1 
  9 Tillapaugh, Jamie         94 Campbell River         1:18.70   1 
 10 Reynolds, Rachelle        94 Monterey Athleti       1:19.42   1 
 
Event 63  Girls 12 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bassett, Rebecca          95 Nanaimo Track          1:12.70   1 
  2 Carroll, MacKenzie        95 Victrack               1:12.99   2 
  3 Koblun, Megan             95 Pacific Athletic       1:13.91   1 
  4 Chestnut, Taylor          95 Oceanside Track        1:14.33   2 
  5 Simpson, Joshephine       95 Campbell River         1:14.92   1 
  6 Henderson, Aimee          95 Victrack               1:19.42   2 
  7 Bourgeault, Kiera         95 Oceanside Track        1:21.07   1 
  8 Lamperson, Emma           95 Oceanside Track        1:22.03   1 
  9 Jenkins, Caitlinn         95 Oceanside Track        1:23.20   2 
 10 Lewis, Andrea             95 Oceanside Track        1:33.46   2 
 
Event 64  Girls 11 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bassett, Miryam           96 Nanaimo Track          1:12.98   1 
  2 DeSchiffart, Erica        96 Nanaimo Track          1:14.11   1 
  3 DeSchiffart, Marita       96 Nanaimo Track          1:16.26   1 
  4 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack               1:20.58   2 
  5 MacDonald, Kennedie       96 Comox Valley Cou       1:21.84   2 
  6 Hegland, Chloe            96 Pentrack               1:22.58   2 
  7 Vandermale, Sydney        96 Comox Valley Cou       1:24.46   1 
  8 Lorenzo, Annina           96 Pentrack               1:25.98   2 
  9 Cote, Tarryn              96 Pentrack               1:28.98   2 
 10 Carmichael, Alex          96 Pentrack               1:29.87   2 
 11 Banks, Carina             96 Alberni Valley         1:30.16   1 
 
Event 67  Men 16-17 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hanscomb, Oren            90 Campbell River           52.87   2 
  2 Leigh, Ryan               91 Pentrack                 56.78   2 
  3 Eng, Bobby                91 Pentrack                 57.80   1 
  4 Plenert, Eddie            91 Mei                    1:04.78   1 
 
Event 67  Men 18-19 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Linford, Nathan           88 Pacific Athletic         53.64   2 
  2 Gudgeon, Jared            88 Pacific Athletic         54.80   2 
  3 Geisbrecht, Daniel        89 Mei                      55.59   2 
 
Event 67  Men 20-34 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McGowan, Dixon            73 Victrack               1:16.92  
 
Event 67  Men 35-99 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Freeman, Peter            50 Victrack PV              58.09  
 
Event 71  Boys 15 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Riva, Thomas              92 Oceanside Track          57.12  
  2 Parker, Cody              92 Comox Valley Cou         57.48  
  3 Fraser, Doug              92 Cowichan Valley        1:02.35  
 
Event 72  Boys 14 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou         57.01   2 
  2 Bennett, Patrick          93 Pacific Athletic         57.17   1 
  3 Zosiak, Kyle              93 Victrack               1:00.00   2 
  4 Smith, Austin             93 Victrack               1:00.38   2 
  5 Economou, Alexander       93 Victrack               1:00.79   2 
  6 Sapala, Dustin            93 Pentrack               1:05.27   2 
  7 Dowie, Sean               93 Victrack               1:08.14   1 
  8 MacDonald, Payton         93 Comox Valley Cou       1:16.70   1 
 
Event 73  Boys 13 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Klassen, Jacob            94 Oceanside Track        1:08.82   2 
  2 Hamdi, David              94 Victrack               1:08.84   1 
  3 Collette, Jackson         94 Oceanside Track        1:10.09   2 
  4 Norman, Tyler             94 Victrack               1:10.94   2 
  5 DeSchiffart, Joel         94 Nanaimo Track          1:12.21   1 
  6 Barber, Indra             94 Pacific Athletic       1:13.68   2 
  7 Van Campen, Stuart        94 Pentrack               1:13.87   2 
  7 Versluis, Greg            94 Campbell River         1:13.87   1 
  9 Taudin-Chebot, Braidy     94 Oceanside Track        1:20.82   1 
 
Event 74  Boys 12 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hernandez, Cale           95 Powell River           1:05.20   2 
  2 Kairis, John              95 Kajaks                 1:07.81   1 
  3 Slang, Ben                95 Cowichan Valley        1:10.12   2 
  4 Farquhar, Luciano         95 NorWesters             1:10.82   2 
  5 Heyes, Zayne              95 Thunderbirds           1:13.66   1 
  6 Hall, Cameron             95 Cowichan Valley        1:14.90   1 
  7 Wilson, Wesley            95 Victrack               1:14.96   1 
  8 Howard, Clinton           95 Victrack               1:23.67   2 
 
Event 75  Boys 11 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack               1:08.42  
  2 Munro, Scott              96 Thunderbirds           1:13.80  
  3 Tillapaugh, Zach          96 Campbell River         1:13.88  
 
Event 85  Women 18-19 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitic, Laura              89 Victrack              11:01.20  
  2 Price, Theresa            89 Victrack              12:24.80  
 
Event 85  Women 35-99 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shook, Karen              50 Pentrack              16:50.00  
 
Event 86  Girls 14 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Roskelley, Courtney       93 Victrack              11:09.75  
  2 Cote, Halley              93 Pentrack              11:28.55  
  3 Bassett, Hannah           93 Nanaimo Track         12:06.44  
 
Event 86  Girls 15 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Charlesworth, Emily       92 Campbell River        12:05.26  
 
Event 87  Men 16-17 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bonwick, Marc             91 Victrack               9:51.45  
  1 Genereaux, Cory           90 Cowichan Valley        9:51.45  
  3 MacLeod, Jessie           90 Campbell River        10:08.44  
 
Event 87  Men 20-34 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Matte, David              76 Unattached             9:12.01  
  2 Farrell, Boyd             73 Victrack              12:09.16  
  3 McGowan, Dixon            73 Victrack              14:12.41  
 
Event 88  Boys 13 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DeSchiffart, Joel         94 Nanaimo Track         11:05.63  
  2 Collette, Jackson         94 Oceanside Track       11:06.06  
  3 Ross, Oliver              94 Pentrack              11:10.63  
  4 Van Campen, Stuart        94 Pentrack              11:12.30  
 
Event 88  Boys 14 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hennigar, Reece           93 Pentrack              11:28.46  
  2 King, Quinlyn             93 Nanaimo Track         11:49.98  
 
Event 88  Boys 15 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bal, Gurjot               92 Kajaks                10:18.28  
  2 Secco, Scott              92 Pacific Athletic      10:33.52  
  3 Therrien, Cody            92 Victrack              11:04.69  
 
Event 89  Men 16-17 110 Meter Hurdles 10 @ 36/39"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Minkley, John             90 Pacific Athletic         17.64   3.4 
  2 Cappus, Michael           91 Alberni District         17.75   3.4 
 
Event 89  Men 18-19 110 Meter Hurdles 10 @ 36/39"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Staeheli, Ivan            89 Mei                      17.95   3.4 
 
Event 90  Women 16-17 100 Meter Hurdles 10 @ 30/33"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Murphy, Katherine         90 Oak Bay SS               14.75   0.6 
  2 Tranfield, Emily          91 Comox Valley Cou         18.45   0.6 
  3 Horton, Alanna            91 Victrack                 20.26   0.6 
 
Event 90  Women 18-19 100 Meter Hurdles 10 @ 30/33"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Miller, Natasha           89 Mei                      15.00   0.6 
 
Event 91  Boys 14 100 Meter Hurdles 10 @ 33"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou         15.30   0.9 
  2 Powrie, Jake              93 Thunderbirds             22.70   0.9 
 
Event 91  Boys 15 100 Meter Hurdles 10 @ 33"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Munro, Sebastian          92 Pacific Athletic         14.70   0.9 
  2 Turpin, Josh              92 Oak Bay SS               18.10   0.9 
 
Event 92  Girls 15 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 @ 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley          14.24   0.7 
  2 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley          14.51   0.7 
 
Event 93  Girls 14 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 @ 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bazergui, Lauren          93 Ocean Athletics          15.22   1.5 
  2 Vadeboncoeur, Virginia    93 Comox Valley Cou         15.85   1.5 
  3 Bonnar, Stephanie         93 Cowichan Valley          16.29   1.5 
  4 Udy, Shannon              93 Campbell River           18.65   1.5 
 
Event 94  Girls 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 @ 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           14.36   3.0 
  2 Richardson, Leigh         94 Nanaimo Track            15.40   3.0 
  3 Trenholm, Chyanne         94 Campbell River           15.42   3.0 
  4 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley          17.21   3.0 
 
Event 95  Girls 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 @ 27"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dearmond, Brooke          95 Pacific Athletic         15.05   1.0 
  2 Scott, Lexie              95 Pacific Athletic         16.70   1.0 
  3 Bowman, Victoria          95 Comox Valley Cou         16.99   1.0 
  4 Bourgeault, Kiera         95 Oceanside Track          18.16   1.0 
  5 Knox, Erin                95 Pacific Athletic         18.31   1.0 
  6 Hillis, Kelly             95 Comox Valley Cou         19.08   1.0 
 
Event 96  Boys 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 @ 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Haskett, Ross             94 Pentrack                 14.82   5.0 
  2 Psotka, Simon             94 Pacific Athletic         15.88   5.0 
  3 Norman, Tyler             94 Victrack                 16.20   5.0 
  4 Barber, Indra             94 Pacific Athletic         17.12   5.0 
  5 Taudin-Chebot, Braidy     94 Oceanside Track          17.96   5.0 
  6 Gaby, Spencer             94 Pentrack                 18.10   5.0 
 
Event 97  Boys 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 @ 27"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peleshaty, Colby          95 Cowichan Valley          14.18  -0.2 
  2 Heyes, Zayne              95 Thunderbirds             15.49  -0.2 
  3 Voloshin, Daniel          95 NorWesters               15.97  -0.2 
  4 Boyce, Cam                95 Cowichan Valley          17.10  -0.2 
  5 Farquhar, Luciano         95 NorWesters               17.42  -0.2 
  6 Howard, Clinton           95 Victrack                 19.30  -0.2 
 
Event 98  Girls 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 @ 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Krishka, Nikki            96 Oceanside Track          11.67   NWI  1 
  2 McDonald, Courtney        96 Pentrack                 11.95   NWI  2 
  3 Gibson, Lara              96 Pentrack                 13.02   NWI  2 
  4 Cote, Tarryn              96 Pentrack                 13.11   NWI  2 
  5 Munro, Sarah              96 Oceanside Track          13.26   NWI  1 
  6 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack                 13.35   NWI  2 
  7 Hegland, Chloe            96 Pentrack                 13.60   NWI  2 
  8 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley           13.78   NWI  1 
  9 Lorenzo, Annina           96 Pentrack                 13.85   NWI  2 
 10 Bradshaw, Emily           96 Pacific Athletic         13.89   NWI  1 
 11 MacDonald, Kennedie       96 Comox Valley Cou         13.93   NWI  1 
 12 Johnson, Kathryn          96 Pacific Athletic         14.56   NWI  1 
 13 Carmichael, Alex          96 Pentrack                 14.57   NWI  2 
 14 Kaiser, Hannah            96 Pacific Athletic         15.40   NWI  1 
 
Event 99  Girls 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 @ 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hoey, Chelsea             97 Oceanside Track          11.34   NWI  3 
  2 Voloshin, Diana           97 NorWesters               12.02   NWI  3 
  3 King, Tkia                97 Nanaimo Track            13.21   NWI  2 
  4 Morton, Tayler            97 Comox Valley Cou         13.24   NWI  2 
  5 De Armond, Alexis         97 Pacific Athletic         13.67   NWI  2 
  6 Versluis, Kimberly        97 Campbell River           13.85   NWI  1 
  7 Hillis, Maggie            97 Comox Valley Cou         13.93   NWI  2 
  8 Jantz, Cassidy            97 Powell River             13.95   NWI  3 
  9 Psotka, Andrea            97 Pacific Athletic         14.18   NWI  1 
 10 Casciola, Amelia          97 Pentrack                 14.36   NWI  3 
 11 Leachman, Caitlin         97 Oceanside Track          14.37   NWI  2 
 12 Lindal, Brooke            97 Comox Valley Cou         14.45   NWI  2 
 13 Frederiksen, Mairina      97 Pacific Athletic         14.71   NWI  1 
 14 Miller, Jennifer          97 Campbell River           15.35   NWI  3 
 15 Rogers, Nichole           97 Comox Valley Cou         15.79   NWI  1 
 16 Henderson, Natalie        97 Victrack                 16.28   NWI  1 
 17 Chestnut, Jessie          97 Oceanside Track          16.45   NWI  3 
 
Event 100  Girls 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 @ 21"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Clark, Julia              98 Alberni Valley           13.21   NWI  1 
  2 Cruickshank, Heather      98 Alberni Valley           13.63   NWI  1 
  3 Layman, Sydney            98 Oceanside Track          13.71   NWI  1 
  4 Davis, Jasmine            98 Pentrack                 13.94   NWI  2 
  5 Munro, Emily              98 Oceanside Track          14.13   NWI  1 
  6 Farrar, Una               98 Pacific Athletic         14.32   NWI  2 
  7 Standen, Madalyne         98 Pentrack                 14.48   NWI  2 
  8 Gilbert, Valerie          98 Alberni Valley           14.55   NWI  1 
  9 Davison-O'Brien, Angelin  98 Victrack                 14.58   NWI  2 
 10 Pinkerton, Tess           98 Oceanside Track          15.46   NWI  1 
 11 Lorenzo, Naomi            98 Pentrack                 15.65   NWI  2 
 
Event 101  Boys 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 @ 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wall, Nakoda              96 NorWesters               11.03   NWI  2 
  2 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack                 11.19   NWI  2 
  3 Munro, Scott              96 Thunderbirds             11.33   NWI  1 
  4 Tillapaugh, Zach          96 Campbell River           11.39   NWI  1 
  5 MacEwan, Caelan           96 Pentrack                 11.92   NWI  2 
  6 Stothard, Trevor          96 Pacific Athletic         12.00   NWI  1 
  7 LaCouvee, Kai             96 Oceanside Track          12.08   NWI  2 
  8 Gallant, Max              96 Pacific Athletic         12.32   NWI  1 
  9 Papp, Alex                96 Pacific Athletic         12.58   NWI  1 
 10 Bateman, Sean             96 Pentrack                 13.34   NWI  2 
 11 Standen, Conor            96 Pentrack                 13.46   NWI  2 
 11 Roberts, Garnett          96 Pentrack                 13.46   NWI  1 
 
Event 102  Boys 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 @ 24"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hernandez, Zane           97 Powell River             12.39   NWI 
  2 Serban, Anthony           97 Nanaimo Track            12.89   NWI 
  3 McColl, Matty             97 Victrack                 13.24   NWI 
  4 Serban, Christopher       97 Nanaimo Track            13.56   NWI 
  5 Way, Adian                97 Pacific Athletic         13.57   NWI 
 
Event 103  Boys 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 @ 21"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Szczawinski, Max          98 Pentrack                 12.04   NWI  2 
  2 Weegar, Thompson          98 Alberni Valley           13.14   NWI  1 
  3 Parikh-Friese, Ajay       98 Victrack                 13.33   NWI  2 
  4 Carmichael, Joshua        98 Pentrack                 13.86   NWI  2 
  5 Wood, Adison              98 Nanaimo Track            14.03   NWI  2 
  6 MacKenzie, Jamie          98 Oceanside Track          14.31   NWI  1 
  7 Wood, Lachlan             98 Nanaimo Track            14.52   NWI  1 
  8 Muehlenberg, Kristof      98 Alberni Valley           14.87   NWI  1 
  9 Bonnetplume, Alex         98 Nanaimo Track            15.19   NWI  1 
 10 Bateman, Jackson          98 Pentrack                 15.22   NWI  2 
 
Event 105  Women 16-17 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McCulligh, Maureen        91 Campbell River         2:25.30  
  2 Riva, Lauren              90 Oceanside Track        2:33.44  
  3 Santa Cruz, Stephanie     90 Kajaks                 2:39.49  
 
Event 105  Women 18-19 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitic, Laura              89 Victrack               2:28.46  
  2 Price, Theresa            89 Victrack               2:41.77  
 
Event 106  Girls 15 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McInnis, Shauna           92 Pentrack               2:28.24  
  2 Gerein, Laura             92 Victrack               2:32.36  
  3 Heyes, Kajsa              92 Thunderbirds           2:45.58  
 
Event 107  Girls 14 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Erickson, Jennifer        93 Oceanside Track        2:29.64  
  2 Inglis, Rachael           93 Victrack               2:34.46  
  3 McMahon, Nicole           93 Salt Spring Trac       2:35.19  
  4 Foley, Gabby              93 NorWesters             2:35.47  
  5 Cote, Halley              93 Pentrack               2:43.97  
  6 Whitelaw, Nicole          93 Cowichan Valley        3:01.16  
  7 Udy, Shannon              93 Campbell River         3:05.99  
  8 Corish, Lisa              93 Cowichan Valley        3:08.14  
 
Event 108  Girls 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley        2:32.93  
  2 Goodmanson, Sheriden      94 Victrack               2:36.60  
  3 Russell, Kalie            94 Nanaimo Track          2:48.44  
  4 Van Tassel, Heather       94 Monterey Athleti       2:48.50  
  5 Hamilton, Sabina          94 Oceanside Track        2:57.24  
  6 Reynolds, Rachelle        94 Monterey Athleti       2:58.81  
  7 Udy, Nicole               94 Campbell River         2:59.56  
  8 Vermilyea, Kelsey         94 Pentrack               2:59.88  
 
Event 109  Girls 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bassett, Rebecca          95 Nanaimo Track          2:43.09  
  2 Schmidt, Stefanie         95 Unattached             2:48.52  
  3 Chestnut, Taylor          95 Oceanside Track        2:48.92  
  4 Simpson, Joshephine       95 Campbell River         2:51.06  
  5 Vandermale, Emalee        95 Comox Valley Cou       2:53.38  
  6 Casciola, Francesca       95 Pentrack               2:55.11  
  7 Jenkins, Caitlinn         95 Oceanside Track        3:06.33  
  8 Lewis, Andrea             95 Oceanside Track        3:34.98  
 
Event 110  Girls 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bassett, Miryam           96 Nanaimo Track          2:43.62  
  2 DeSchiffart, Erica        96 Nanaimo Track          2:45.00  
  3 DeSchiffart, Marita       96 Nanaimo Track          2:49.10  
  4 Lorenzo, Annina           96 Pentrack               3:07.22  
  5 Hegland, Chloe            96 Pentrack               3:07.26  
  6 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack               3:08.11  
  7 Carmichael, Alex          96 Pentrack               3:22.23  
 
Event 111  Girls 10 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Tkia                97 Nanaimo Track          2:53.65  
  2 Mylie, Emma               97 Pentrack               2:55.84  
  3 De Armond, Alexis         97 Pacific Athletic       2:59.27  
  4 Hoey, Chelsea             97 Oceanside Track        3:00.27  
  5 Fredrickson, Nicole       97 Cowichan Valley        3:07.07  
  6 Chestnut, Jessie          97 Oceanside Track        3:17.10  
  7 Casciola, Amelia          97 Pentrack               3:20.68  
  8 Frederiksen, Mairina      97 Pacific Athletic       3:32.31  
  9 Leachman, Caitlin         97 Oceanside Track        3:36.50  
 
Event 112  Girls 9 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cruickshank, Heather      98 Alberni Valley         3:30.81  
  2 Clark, Julia              98 Alberni Valley         3:30.88  
  3 Davison-O'Brien, Angelin  98 Victrack               3:37.12  
  4 Lorenzo, Naomi            98 Pentrack               3:39.93  
  5 Gilbert, Valerie          98 Alberni Valley         3:47.39  
 
Event 113  Men 16-17 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hanscomb, Oren            90 Campbell River         2:00.07  
  2 Oxland, Doug              91 Nanaimo Track          2:04.48  
  3 Genereaux, Cory           90 Cowichan Valley        2:05.02  
  4 Powell, Garrett           91 Pacific Athletic       2:09.02  
  5 Leigh, Ryan               91 Pentrack               2:13.65  
  6 Bonwick, Marc             91 Victrack               2:15.16  
 
Event 113  Men 18-19 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Whitton, Zach             89 Mei                    2:15.13  
 
Event 113  Men 20-34 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dejongh, Simon            73 Unattached             2:09.38  
  2 Farrell, Boyd             73 Victrack               2:50.29  
  3 McGowan, Dixon            73 Victrack               3:02.71  
 
Event 113  Men 35-99 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Freeman, Peter            52 Unattached             2:16.44  
  2 Giegerich, Joe            32 Nanaimo Track          3:04.78  
 
Event 114  Boys 15 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Riva, Thomas              92 Oceanside Track        2:11.54  
  2 Bal, Gurjot               92 Kajaks                 2:15.48  
  3 Turpin, Josh              92 Oak Bay SS             2:25.52  
  4 Ostergaard, Michael       92 Oceanside Track        2:37.55  
 
Event 115  Boys 14 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zosiak, Kyle              93 Victrack               2:15.64  
  2 Smith, Austin             93 Victrack               2:18.30  
  3 Psotka, Patrick           93 Pacific Athletic       2:34.26  
 
Event 116  Boys 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DeSchiffart, Joel         94 Nanaimo Track          2:39.61  
  2 Norman, Tyler             94 Victrack               2:40.71  
  3 Nyhof, Adam               94 Pacific Athletic       2:45.86  
  4 Van Campen, Stuart        94 Pentrack               2:51.40  
  5 Collette, Jackson         94 Oceanside Track        2:54.89  
  6 Gable, Matt               94 Glanford Middle        3:04.48  
  7 Gaby, Spencer             94 Pentrack               3:11.18  
 
Event 117  Boys 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Slang, Ben                95 Cowichan Valley        2:36.66  
  2 Farrar, Liam              95 Pacific Athletic       2:38.29  
  3 Wilson, Wesley            95 Victrack               2:45.69  
  4 Farquhar, Luciano         95 NorWesters             2:56.93  
  5 Howard, Clinton           95 Victrack               3:02.03  
  6 Best, Eric                95 Oceanside Track        3:38.90  
 
Event 118  Boys 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thibodeau, Isaac          96 Unattached             3:01.51  
  2 Stothard, Trevor          96 Pacific Athletic       3:02.08  
  3 Gable, Jeff               96 Northridge Eleme       3:04.50  
  4 Jantz, Casey              96 Powell River           3:06.30  
  5 MacEwan, Caelan           96 Pentrack               3:06.87  
  6 Harmsworth, Nathan        96 Northridge Eleme       3:07.11  
  7 Bateman, Sean             96 Pentrack               3:18.30  
 
Event 119  Boys 10 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Serban, Anthony           97 Nanaimo Track          2:48.69  
  2 Serban, Christopher       97 Nanaimo Track          2:50.31  
  3 McColl, Matty             97 Victrack               3:00.77  
  4 Hernandez, Zane           97 Powell River           3:04.69  
 
Event 120  Boys 9 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Koblun, Justin            98 Pacific Athletic       3:09.20  
  2 Weegar, Thompson          98 Alberni Valley         3:17.24  
  3 Carmichael, Joshua        98 Pentrack               3:27.69  
  4 Muehlenberg, Kristof      98 Alberni Valley         3:29.24  
  5 Wood, Adison              98 Nanaimo Track          3:45.34  
  6 Bonnetplume, Alex         98 Nanaimo Track          3:46.16  
  7 Wood, Lachlan             98 Nanaimo Track          3:46.68  
 
Event 122  Women 16-17 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nelson, Kaitlin           91 Victrack                 25.85  -1.6 
  2 Law, Christine            91 Comox Valley Cou         26.79  -1.6 
  3 McCulligh, Maureen        91 Campbell River           28.42  -1.6 
  4 Trenholm, Stephanie       90 Campbell River           29.13  -1.6 
  5 Rempel, Liz               91 Mei                      29.71  -1.6 
 
Event 122  Women 18-19 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Pearse, Anastasia         88 Pacific Athletic         25.67  -1.6 
 
Event 123  Girls 15 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley          27.04  -1.2 
  2 Howard, Allisyn           92 Victrack                 28.29  -1.2 
  3 Burnett, Alison           92 Campbell River           28.68  -1.2 
  4 Power, Roxanne            92 Comox Valley Cou         30.45  -1.2 
  5 Bernardi, Lauren          92 Victrack                 30.85  -1.2 
 
Event 124  Girls 14 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stewart, Hayley           93 Kajaks                   27.45   NWI 
  2 Robb, Dani                93 Cowichan Valley          27.53   NWI 
  3 Vadeboncoeur, Virginia    93 Comox Valley Cou         28.52   NWI 
  4 McMahon, Nicole           93 Salt Spring Trac         29.12   NWI 
  5 Bonnar, Stephanie         93 Cowichan Valley          29.48   NWI 
  6 Whitelaw, Nicole          93 Cowichan Valley          31.53   NWI 
 
Event 125  Girls 13 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 MacDonald, Elsa           94 Monterey Athleti         29.21  -0.3  2 
  2 Dickson, Laura            94 Monterey Athleti         29.78  -0.3  2 
  3 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley           29.80  -0.3  2 
  4 Van Tassel, Heather       94 Monterey Athleti         31.37  -0.3  2 
  5 Breault, Carly            94 Oceanside Track          31.75  -1.0  1 
  6 Blandin, Tylar            94 Oceanside Track          32.95  -1.0  1 
  7 Russell, Teagan           94 Monterey Athleti         33.40  -0.3  2 
  8 Hamilton, Sabina          94 Oceanside Track          33.88  -1.0  1 
  9 Reynolds, Rachelle        94 Monterey Athleti         34.91  -0.3  2 
 
Event 126  Girls 12 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Gix, Erin                 95 Salt Spring Trac         29.03  -2.1  2 
  2 Theobald, Leah            95 Cowichan Valley          30.30  -1.6  1 
  3 Carroll, MacKenzie        95 Victrack                 31.16  -2.1  2 
  4 Knox, Erin                95 Pacific Athletic         32.53  -1.6  1 
  5 Henderson, Aimee          95 Victrack                 32.84  -2.1  2 
  6 Hillis, Kelly             95 Comox Valley Cou         33.11  -1.6  1 
  7 Bourgeault, Kiera         95 Oceanside Track          33.18  -1.6  1 
  8 Bowman, Victoria          95 Comox Valley Cou         33.71  -1.6  1 
  9 Lamperson, Emma           95 Oceanside Track          34.60  -1.6  1 
 10 Hegland, Sophie           95 Pentrack                 34.83  -2.1  2 
 11 Jenkins, Caitlinn         95 Oceanside Track          35.95  -2.1  2 
 12 Lise, Abby                95 Cowichan Valley          36.92  -1.6  1 
 
Event 127  Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Krishka, Nikki            96 Oceanside Track          31.84   NWI  2 
  2 McLeod, McKenzie          96 Comox Valley Cou         31.97   NWI  2 
  3 Gibson, Lara              96 Pentrack                 32.51   NWI  2 
  4 Lorenzo, Annina           96 Pentrack                 32.83   NWI  2 
  5 Bassett, Miryam           96 Nanaimo Track            33.18   NWI  1 
  6 Orr, Samantha             96 Pentrack                 34.16   NWI  1 
  7 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack                 34.34   NWI  2 
  8 Hegland, Chloe            96 Pentrack                 35.55   NWI  2 
  9 MacDonald, Kennedie       96 Comox Valley Cou         36.15   NWI  2 
 10 Munro, Sarah              96 Oceanside Track          36.33   NWI  1 
 11 Carmichael, Alex          96 Pentrack                 38.49   NWI  1 
 12 Wolski, Cailyn            96 Pentrack                 39.22   NWI  1 
 13 VanBergen, Danielle       96 Pentrack                 39.24   NWI  1 
 
Event 130  Men 16-17 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Morton, Norman            90 Comox Valley Cou         22.46  -0.8  2 
  2 Hanscomb, Oren            90 Campbell River           23.91  -0.8  2 
  3 Smythies, Spencer         90 Cowichan Valley          24.24  -0.9  1 
  4 House, Richard            91 Pentrack                 24.51  -0.8  2 
  5 Taylor, Donovan           91 Cowichan Valley          25.32  -0.9  1 
  6 Schoonover, Dylan         91 Comox Valley Cou         25.39  -0.8  2 
  7 Lo, Lawrence              90 Mei                      26.37  -0.9  1 
  8 Peleshaty, Chase          91 Cowichan Valley          26.47  -0.9  1 
  9 Plenert, Eddie            91 Mei                      27.62  -0.9  1 
 
Event 130  Men 18-19 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bazerd, Charles           89 Capital City Tra         22.03  -0.8  2 
  2 Chenery, Mark             88 Pacific Athletic         22.32  -0.8  2 
  3 Linford, Nathan           88 Pacific Athletic         22.75  -0.8  2 
  4 Geisbrecht, Daniel        89 Mei                      24.53  -0.8  2 
  5 Thiessen, Geoff           89 Mei                      26.00  -0.9  1 
 
Event 130  Men 35-99 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Neron, Philippe           63 Unattached               25.32  -0.8  2 
  2 Shook, Vern               42 Pentrack                 32.62  -0.9  1 
  3 Giegerich, Joe            32 Nanaimo Track            37.00  -0.9  1 
 -- Trenholm, Dale            63 Campbell River             DNF  -0.9  1 
 
Event 131  Boys 15 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Oshowy, Tanner            92 Kajaks                   24.94   NWI 
  2 Parker, Cody              92 Comox Valley Cou         25.11   NWI 
  3 Brown, Connor             92 Victrack                 26.73   NWI 
  4 Little, Sean              92 Nanaimo Track            28.24   NWI 
 
Event 132  Boys 14 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou         25.19  -1.6 
  2 Economou, Alexander       93 Victrack                 26.17  -1.6 
  3 Peleshaty, Connor         93 Cowichan Valley          27.41  -1.6 
  4 Sapala, Dustin            93 Pentrack                 27.55  -1.6 
  5 Dowie, Sean               93 Victrack                 28.80  -1.6 
 
Event 133  Boys 13 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hamdi, David              94 Victrack                 27.68  -2.1 
  2 Versluis, Greg            94 Campbell River           28.40  -2.1 
  2 Haskett, Ross             94 Pentrack                 28.40  -2.1 
  4 Chow, Cameron             94 Cowichan Valley          29.49  -2.1 
  5 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                 30.23  -2.1 
  6 Norman, Tyler             94 Victrack                 31.09  -2.1 
  7 Ross, Oliver              94 Pentrack                 32.26  -2.1 
  8 Gaby, Spencer             94 Pentrack                 35.90  -2.1 
 
Event 134  Boys 12 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peleshaty, Colby          95 Cowichan Valley          28.14   NWI 
  2 Hernandez, Cale           95 Powell River             29.09   NWI 
  3 Heyes, Zayne              95 Thunderbirds             31.06   NWI 
  4 Wilson, Wesley            95 Victrack                 32.56   NWI 
  5 Howard, Clinton           95 Victrack                 36.49   NWI 
  6 Best, Eric                95 Oceanside Track          53.17   NWI 
 
Event 135  Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack                 29.99   NWI 
  2 Wall, Nakoda              96 NorWesters               30.67   NWI 
  3 Munro, Scott              96 Thunderbirds             30.98   NWI 
  4 LaCouvee, Kai             96 Oceanside Track          33.06   NWI 
  5 Roberts, Garnett          96 Pentrack                 34.64   NWI 
  6 Standen, Conor            96 Pentrack                 38.03   NWI 
 
Event 139  Women 16-17 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hindle, Nicole            90 Cowichan Valley        8:16.40  
  2 Tranfield, Emily          91 Comox Valley Cou       9:19.80  
 
Event 140  Girls 14 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Inglis, Rachael           93 Victrack               7:36.35  
 
Event 140  Girls 15 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Longmuir, Caley           92 Oceanside Track        8:47.61  
  2 Jenkins, Jessie           92 Oceanside Track       11:53.80  
 
Event 141  Girls 9 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davison-O'Brien, Angelin  98 Victrack               5:35.35  
  2 Gilbert, Valerie          98 Alberni Valley         7:54.24  
 
Event 141  Girls 10 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Henderson, Natalie        97 Victrack               6:02.18  
  2 Chestnut, Jessie          97 Oceanside Track        6:16.77  
  3 King, Tkia                97 Nanaimo Track          7:13.75  
 
Event 141  Girls 11 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kingzett, Marissa         96 Nanaimo Track          5:48.28  
 
Event 141  Girls 12 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Henderson, Aimee          95 Victrack               4:43.48  
  2 Carroll, MacKenzie        95 Victrack               4:57.00  
  3 Chestnut, Taylor          95 Oceanside Track        5:08.62  
  4 Jenkins, Caitlinn         95 Oceanside Track        5:08.73  
 
Event 145  Boys 9 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bonnetplume, Alex         98 Nanaimo Track          7:31.24  
 
Event 145  Boys 10 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Serban, Anthony           97 Nanaimo Track          5:22.75  
  2 Serban, Christopher       97 Nanaimo Track          5:25.57  
 
Event 148  Girls 14 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Young, Sky                93 Kajaks                   1.50m  
  2 Lamoreaux, Mei-San        93 Nanaimo Track            1.45m  
  3 Bazergui, Lauren          93 Ocean Athletics          1.35m  
  4 Gmitroski, Taryn          93 Pacific Athletic        J1.35m  
  5 Tilbury, Kylie            93 Cowichan Valley         J1.35m  
  6 Udy, Shannon              93 Campbell River           1.30m  
  7 Bassett, Hannah           93 Nanaimo Track            1.15m  
 
Event 148  Girls 15 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- McDormick, Ashley         92 Nanaimo Track               NH  
 
Event 149  Boys 14 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Powrie, Jake              93 Thunderbirds             1.50m  
  2 Sapala, Dustin            93 Pentrack                 1.45m  
 
Event 149  Boys 15 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Munro, Sebastian          92 Pacific Athletic         1.70m  
  2 Stoochnoff, Nick          92 Cowichan Valley          1.55m  
 
Event 150  Girls 13 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Trenholm, Chyanne         94 Campbell River           1.35m  
  2 Kennedy, Renee            94 Cowichan Valley         J1.35m  
  3 Richardson, Leigh         94 Nanaimo Track            1.30m  
  4 Akehurst, Ayla            94 Campbell River          J1.30m  
  5 Udy, Nicole               94 Campbell River           1.20m  
  6 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley           1.15m  
 
Event 151  Boys 13 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                 1.45m  
  2 Chow, Cameron             94 Cowichan Valley          1.40m  
  3 Nyhof, Adam               94 Pacific Athletic         1.35m  
  4 Beckingham, Will          94 Oceanside Track         J1.35m  
  4 Collette, Jackson         94 Oceanside Track         J1.35m  
  6 Versluis, Greg            94 Campbell River          J1.35m  
  7 Norman, Tyler             94 Victrack                 1.30m  
  8 Klassen, Jacob            94 Oceanside Track         J1.30m  
  9 Barber, Indra             94 Pacific Athletic        J1.30m  
 10 Psotka, Simon             94 Pacific Athletic        J1.30m  
 -- Foresman, Rory            94 Victrack                    NH  
 
Event 152  Girls 12 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carroll, MacKenzie        95 Victrack                 1.30m  
  2 Fontaine, Alexandra       95 Nanaimo Track           J1.30m  
  3 Chestnut, Taylor          95 Oceanside Track          1.20m  
  4 Koblun, Megan             95 Pacific Athletic         1.15m  
  5 Hornstein, Alexa          95 Comox Valley Cou         1.10m  
  6 Theobald, Leah            95 Cowichan Valley         J1.10m  
  7 Knox, Erin                95 Pacific Athletic         1.05m  
 
Event 153  Boys 12 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hernandez, Cale           95 Powell River             1.30m  
  2 Heyes, Zayne              95 Thunderbirds             1.20m  
  3 Voloshin, Daniel          95 NorWesters              J1.20m  
  4 Farquhar, Luciano         95 NorWesters               1.15m  
  4 Boyce, Cam                95 Cowichan Valley          1.15m  
 
Event 154  Girls 11 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Rachel              96 Pentrack                 1.20m  
  2 Gibson, Lara              96 Pentrack                 1.15m  
  3 Lloyd, Julia              96 Pacific Athletic         1.10m  
  4 McLeod, McKenzie          96 Comox Valley Cou        J1.10m  
  5 Lorenzo, Annina           96 Pentrack                 1.05m  
  6 Krishka, Nikki            96 Oceanside Track         J1.05m  
  7 Bradshaw, Emily           96 Pacific Athletic         1.00m  
  7 Munro, Sarah              96 Oceanside Track          1.00m  
  9 Bassett, Miryam           96 Nanaimo Track           J1.00m  
  9 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley          J1.00m  
 11 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack                J1.00m  
 12 Kaiser, Hannah            96 Pacific Athletic         0.95m  
 13 VanBergen, Danielle       96 Pentrack                 0.90m  
 14 Carmichael, Alex          96 Pentrack                J0.90m  
 
Event 155  Boys 11 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tillapaugh, Zach          96 Campbell River           1.25m  
  2 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack                 1.20m  
  3 Bradley, Luke             96 Alberni Valley           1.15m  
  4 Gallant, Max              96 Pacific Athletic         1.10m  
  4 MacEwan, Caelan           96 Pentrack                 1.10m  
  6 Jantz, Casey              96 Powell River             1.05m  
  7 Roberts, Garnett          96 Pentrack                 1.00m  
  8 LaCouvee, Kai             96 Oceanside Track         J1.00m  
  8 Stothard, Trevor          96 Pacific Athletic        J1.00m  
  8 Standen, Conor            96 Pentrack                J1.00m  
 
Event 156  Girls 9 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clark, Julia              98 Alberni Valley           1.00m  
  2 Kutyn, Ashley             98 Pacific Athletic         0.95m  
  3 Cruickshank, Heather      98 Alberni Valley           0.90m  
  3 Gilbert, Valerie          98 Alberni Valley           0.90m  
  5 Davis, Jasmine            98 Pentrack                J0.90m  
  6 Standen, Madalyne         98 Pentrack                J0.90m  
  7 Munro, Emily              98 Oceanside Track          0.80m  
  7 Layman, Sydney            98 Oceanside Track          0.80m  
 -- Lorenzo, Naomi            98 Pentrack                    NH  
 -- Pinkerton, Tess           98 Oceanside Track             NH  
 
Event 156  Girls 10 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Voloshin, Diana           97 NorWesters               1.10m  
  2 Hoey, Chelsea             97 Oceanside Track         J1.10m  
  3 King, Tkia                97 Nanaimo Track            1.05m  
  4 De Armond, Alexis         97 Pacific Athletic        J1.05m  
  5 Versluis, Kimberly        97 Campbell River           1.00m  
  6 Miller, Jennifer          97 Campbell River           0.95m  
  7 Jantz, Cassidy            97 Powell River            J0.95m  
  8 Psotka, Andrea            97 Pacific Athletic        J0.95m  
  9 Frederiksen, Mairina      97 Pacific Athletic        J0.95m  
 10 Chestnut, Jessie          97 Oceanside Track         J0.95m  
 11 Leachman, Caitlin         97 Oceanside Track          0.90m  
 
Event 157  Boys 9 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Weegar, Thompson          98 Alberni Valley           1.05m  
  2 Szczawinski, Max          98 Pentrack                 1.00m  
  3 Muehlenberg, Kristof      98 Alberni Valley           0.90m  
  4 Carmichael, Joshua        98 Pentrack                J0.90m  
  5 Parikh-Friese, Ajay       98 Victrack                 0.85m  
  6 Bonnetplume, Alex         98 Nanaimo Track            0.80m  
 
Event 157  Boys 10 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McColl, Matty             97 Victrack                 1.10m  
  2 Hernandez, Zane           97 Powell River             1.05m  
 
Event 159  Girls 14 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stewart, Hayley           93 Kajaks                   4.64m   0.3 
  2 Bazergui, Lauren          93 Ocean Athletics          4.49m   0.6 
  3 Young, Sky                93 Kajaks                   4.16m   0.8 
  4 Robb, Dani                93 Cowichan Valley          4.07m   0.2 
  5 Kutyn, Chelsea            93 Pacific Athletic         4.02m   0.5 
  6 Erickson, Jennifer        93 Oceanside Track          3.99m  -0.3 
  7 Corish, Lisa              93 Cowichan Valley          3.42m   0.5 
  8 Bassett, Hannah           93 Nanaimo Track            3.31m   0.3 
  9 Whitelaw, Nicole          93 Cowichan Valley          3.26m  -0.3 
 10 Vadeboncoeur, Virginia    93 Comox Valley Cou        J3.26m   0.5 
 11 Best, Madeline            93 Oceanside Track          2.89m   1.1 
 
Event 159  Girls 15 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley          4.76m   1.5 
  2 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley          4.05m   0.2 
  3 Howard, Allisyn           92 Victrack                 3.91m   NWI 
  4 Loeb, Sarah               92 Pacific Athletic         3.71m  -0.1 
  5 Parker, Chelsea           92 Oceanside Track          3.66m   0.2 
  6 Lloyd, Vanessa            92 Pacific Athletic         3.16m  -0.1 
  7 Best, Deirdre             92 Oceanside Track          2.89m   0.1 
  8 Jenkins, Jessie           92 Oceanside Track          2.54m  -0.4 
 
Event 160  Boys 14 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou         4.97m   0.1 
  2 Sapala, Dustin            93 Pentrack                 4.73m  -0.3 
  3 Economou, Alexander       93 Victrack                 4.63m   0.3 
  4 Hennigar, Reece           93 Pentrack                 3.73m  -0.6 
  5 Dowie, Sean               93 Victrack                 3.71m  -0.2 
  6 King, Quinlyn             93 Nanaimo Track            3.61m   NWI 
  7 MacDonald, Payton         93 Comox Valley Cou         3.56m  -0.2 
 
Event 160  Boys 15 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stoochnoff, Nick          92 Cowichan Valley          5.01m   2.6 
  2 Ostergaard, Michael       92 Oceanside Track          4.40m  -0.4 
 
Event 161  Girls 13 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McNair, Olivia            94 Kajaks                   4.45m   NWI 
  2 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           4.37m   NWI 
  3 Richardson, Leigh         94 Nanaimo Track            4.28m   NWI 
  4 Kennedy, Renee            94 Cowichan Valley          4.23m   NWI 
  5 Horsfield, Emma           94 Nanaimo Track            4.04m   NWI 
  6 Goodmanson, Sheriden      94 Victrack                 3.97m   NWI 
  7 Russell, Kalie            94 Nanaimo Track            3.73m   NWI 
  8 Trenholm, Chyanne         94 Campbell River           3.65m   NWI 
  8 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley          3.65m   NWI 
 10 Dickson, Laura            94 Monterey Athleti         3.61m   NWI 
 11 Russell, Teagan           94 Monterey Athleti         3.20m   NWI 
 12 Vermilyea, Kelsey         94 Pentrack                 3.17m   NWI 
 
Event 162  Boys 13 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                 4.40m   NWI 
  2 Adamson, Derek            94 Pacific Athletic         4.26m   NWI 
  3 Versluis, Greg            94 Campbell River           4.22m   NWI 
  4 Barber, Indra             94 Pacific Athletic         3.99m   NWI 
  5 Biagioni, Matthew         94 Oceanside Track          3.74m   NWI 
  6 Gaby, Spencer             94 Pentrack                 2.83m   NWI 
  7 DeSchiffart, Joel         94 Nanaimo Track            2.66m   NWI 
  8 Bhandal, Pauljit          94 Kajaks                   2.07m   NWI 
  9 Haskett, Ross             94 Pentrack                 1.49m   NWI 
 
Event 163  Girls 12 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Carroll, MacKenzie        95 Victrack                 4.01m   NWI 
  2 Scott, Lexie              95 Pacific Athletic         3.79m   NWI 
  3 De Armond, Brooke         95 Pacific Athletic         3.73m   NWI 
  4 Duquette, Rosalie         95 Pacific Athletic         3.46m   NWI 
  5 Theobald, Leah            95 Cowichan Valley         J3.46m   NWI 
  6 Kavelaars, Ruth Anne      95 Pacific Athletic         3.45m   NWI 
  7 Hegland, Sophie           95 Pentrack                 3.39m   NWI 
  8 Chestnut, Taylor          95 Oceanside Track         J3.39m   NWI 
  9 Bourgeault, Kiera         95 Oceanside Track          3.36m   NWI 
 10 Gix, Erin                 95 Salt Spring Trac         3.31m   NWI 
 11 Knox, Erin                95 Pacific Athletic         3.22m   NWI 
 12 Casciola, Francesca       95 Pentrack                 3.13m   NWI 
 13 Simpson, Joshephine       95 Campbell River           3.11m   NWI 
 14 Lamperson, Emma           95 Oceanside Track          3.09m   NWI 
 15 Bowman, Victoria          95 Comox Valley Cou        J3.09m   NWI 
 16 Jenkins, Caitlinn         95 Oceanside Track          2.96m   NWI 
 17 Lewis, Andrea             95 Oceanside Track          2.56m   NWI 
 18 Hillis, Kelly             95 Comox Valley Cou         2.31m   NWI 
 19 Lise, Abby                95 Cowichan Valley          2.21m   NWI 
 
Event 164  Boys 12 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kairis, John              95 Kajaks                   4.44m   NWI 
  2 Farrar, Liam              95 Pacific Athletic         4.18m   NWI 
  3 Peleshaty, Colby          95 Cowichan Valley          4.14m   NWI 
  4 Hernandez, Cale           95 Powell River             4.08m   NWI 
  5 Hall, Cameron             95 Cowichan Valley          3.83m   NWI 
  6 Wilson, Wesley            95 Victrack                 3.65m   NWI 
  7 Voloshin, Daniel          95 NorWesters               3.37m   NWI 
  8 Howard, Clinton           95 Victrack                 3.32m   NWI 
  9 Slang, Ben                95 Cowichan Valley          3.27m   NWI 
 10 Stewart, Daniel           95 Oceanside Track         J3.27m   NWI 
 11 Boyce, Cam                95 Cowichan Valley          3.22m   NWI 
 12 King, Kaleb               95 Nanaimo Track            2.84m   NWI 
 
Event 165  Girls 11 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McDonald, Courtney        96 Pentrack                 3.63m   NWI 
  2 Johnson, Kathryn          96 Pacific Athletic         3.40m   NWI 
  3 Ross, Rachel              96 Pentrack                 3.30m   NWI 
  4 McLeod, McKenzie          96 Comox Valley Cou         3.28m   NWI 
  5 Lorenzo, Annina           96 Pentrack                 3.27m   NWI 
  6 Cote, Tarryn              96 Pentrack                 3.24m   NWI 
  7 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley           3.15m   NWI 
  8 Bassett, Miryam           96 Nanaimo Track            3.12m   NWI 
  9 Lloyd, Julia              96 Pacific Athletic         3.10m   NWI 
 10 Bradshaw, Emily           96 Pacific Athletic        J3.10m   NWI 
 11 Kaiser, Hannah            96 Pacific Athletic         3.07m   NWI 
 12 Hegland, Chloe            96 Pentrack                 3.06m   NWI 
 13 DeSchiffart, Erica        96 Nanaimo Track            3.02m   NWI 
 14 Kutyn, Shelby             96 Pacific Athletic         2.94m   NWI 
 15 Pinkerton, Chloe          96 Oceanside Track          2.85m   NWI 
 16 Munro, Sarah              96 Oceanside Track          2.80m   NWI 
 17 DeSchiffart, Marita       96 Nanaimo Track            2.59m   NWI 
 18 Carmichael, Alex          96 Pentrack                 2.53m   NWI 
 -- Banks, Carina             96 Alberni Valley              ND   NWI 
 
Event 166  Boys 11 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wall, Nakoda              96 NorWesters               3.67m   NWI 
  2 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack                 3.66m   NWI 
  3 Munro, Scott              96 Thunderbirds             3.49m   NWI 
  4 LaCouvee, Kai             96 Oceanside Track          3.27m   NWI 
  5 Papp, Alex                96 Pacific Athletic         3.24m   NWI 
  6 Bradley, Luke             96 Alberni Valley           3.21m   NWI 
  7 Neufeld, Matthew          96 Victrack                 3.19m   NWI 
  8 Roberts, Garnett          96 Pentrack                 3.13m   NWI 
  9 MacEwan, Caelan           96 Pentrack                 3.06m   NWI 
 10 Standen, Conor            96 Pentrack                J3.06m   NWI 
 11 Jantz, Casey              96 Powell River             2.98m   NWI 
 12 Stothard, Trevor          96 Pacific Athletic         2.93m   NWI 
 13 Bateman, Sean             96 Pentrack                 2.85m   NWI 
 
Event 167  Girls 9 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Farrar, Una               98 Pacific Athletic         2.67m   NWI 
  2 Cruickshank, Heather      98 Alberni Valley           2.48m   NWI 
  3 Davison-O'Brien, Angelin  98 Victrack                 2.45m   NWI 
  4 Standen, Madalyne         98 Pentrack                 2.37m   NWI 
  5 Kutyn, Ashley             98 Pacific Athletic         2.34m   NWI 
  6 Gilbert, Valerie          98 Alberni Valley           2.31m   NWI 
  7 Lorenzo, Naomi            98 Pentrack                 2.29m   NWI 
  8 Pinkerton, Tess           98 Oceanside Track          2.26m   NWI 
  9 Munro, Emily              98 Oceanside Track          2.19m   NWI 
 10 Layman, Sydney            98 Oceanside Track          2.18m   NWI 
 11 Clark, Julia              98 Alberni Valley          J2.18m   NWI 
 12 Bhandal, Gurleen          98 Kajaks                   1.71m   NWI 
 
Event 167  Girls 10 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 King, Tkia                97 Nanaimo Track            3.39m   NWI 
  2 Hoey, Chelsea             97 Oceanside Track          3.34m   NWI 
  3 Voloshin, Diana           97 NorWesters               3.19m   NWI 
  4 Psotka, Andrea            97 Pacific Athletic         3.15m   NWI 
  5 De Armond, Alexis         97 Pacific Athletic         3.14m   NWI 
  6 Fredrickson, Nicole       97 Cowichan Valley          2.91m   NWI 
  7 Hillis, Maggie            97 Comox Valley Cou         2.85m   NWI 
  8 Morton, Tayler            97 Comox Valley Cou         2.83m   NWI 
  9 Casciola, Amelia          97 Pentrack                 2.55m   NWI 
 10 Chestnut, Jessie          97 Oceanside Track          2.51m   NWI 
 11 Rogers, Nichole           97 Comox Valley Cou         2.48m   NWI 
 12 Versluis, Kimberly        97 Campbell River           2.43m   NWI 
 13 Frederiksen, Mairina      97 Pacific Athletic        J2.43m   NWI 
 14 Lindal, Brooke            97 Comox Valley Cou         2.42m   NWI 
 15 Miller, Jennifer          97 Campbell River           2.41m   NWI 
 16 Jantz, Cassidy            97 Powell River             2.40m   NWI 
 17 Henderson, Natalie        97 Victrack                 2.18m   NWI 
 18 Leachman, Caitlin         97 Oceanside Track         J2.18m   NWI 
 
Event 168  Boys 9 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Parikh-Friese, Ajay       98 Victrack                 3.15m   NWI 
  2 Weegar, Thompson          98 Alberni Valley           2.83m   NWI 
  3 Szczawinski, Max          98 Pentrack                 2.76m   NWI 
  4 Bonnetplume, Alex         98 Nanaimo Track            2.52m   NWI 
  5 Carmichael, Joshua        98 Pentrack                 2.36m   NWI 
  6 Koblun, Justin            98 Pacific Athletic         2.35m   NWI 
  7 Muehlenberg, Kristof      98 Alberni Valley           2.23m   NWI 
  8 MacKenzie, Jamie          98 Oceanside Track          2.21m   NWI 
 
Event 168  Boys 10 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hernandez, Zane           97 Powell River             3.11m   NWI 
  2 McColl, Matty             97 Victrack                 2.79m   NWI 
  3 Serban, Christopher       97 Nanaimo Track            2.73m   NWI 
  4 Rogers, Dane              97 Cowichan Valley          2.65m   NWI 
  5 Serban, Anthony           97 Nanaimo Track            2.62m   NWI 
  6 Biagioni, David           97 Oceanside Track          2.39m   NWI 
  7 Klassen, Ben              97 Oceanside Track          2.05m   NWI 
 
Event 169  Girls 14 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stewart, Hayley           93 Kajaks                   9.49m   0.4 
  2 Young, Sky                93 Kajaks                   9.45m  +0.0 
  3 Erickson, Jennifer        93 Oceanside Track          9.24m   0.2 
  4 Cote, Halley              93 Pentrack                 9.18m   0.3 
  5 Bazergui, Lauren          93 Ocean Athletics          9.12m  +0.0 
  6 Robb, Dani                93 Cowichan Valley          8.86m   0.2 
  7 Cobb, Kristina            93 Pacific Athletic         8.41m   0.3 
  8 Corish, Lisa              93 Cowichan Valley          8.01m   0.5 
 
Event 169  Girls 15 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley          8.75m   0.2 
  2 Loeb, Sarah               92 Pacific Athletic         7.51m  -0.4 
 
Event 170  Boys 14 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 King, Quinlyn             93 Nanaimo Track            8.42m   0.6 
  2 MacDonald, Payton         93 Comox Valley Cou         8.07m  +0.0 
 -- Powrie, Jake              93 Thunderbirds                ND   NWI 
 
Event 170  Boys 15 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stoochnoff, Nick          92 Cowichan Valley         10.88m  +0.0 
 
Event 171  Girls 13 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           8.71m   NWI 
  2 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley          7.80m   NWI 
  3 Russell, Kalie            94 Nanaimo Track            7.69m   NWI 
 -- Blandin, Tylar            94 Oceanside Track             ND   NWI 
 
Event 172  Boys 13 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                 9.37m   NWI 
  2 Haskett, Ross             94 Pentrack                 9.00m   NWI 
  3 Adamson, Derek            94 Pacific Athletic         8.90m   NWI 
  4 Nyhof, Adam               94 Pacific Athletic         8.67m   NWI 
  5 Psotka, Simon             94 Pacific Athletic         8.46m   NWI 
  6 Barber, Indra             94 Pacific Athletic         8.31m   NWI 
  7 Van Campen, Stuart        94 Pentrack                 8.06m   NWI 
  8 Lloyd, Hunter             94 Cowichan Valley          7.86m   NWI 
 
Event 173  Girls 12 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Clements, Stephanie       95 Comox Valley Cou         7.97m   NWI 
  2 Chestnut, Taylor          95 Oceanside Track          7.91m   NWI 
  3 Hornstein, Alexa          95 Comox Valley Cou         7.84m   NWI 
  4 Simpson, Joshephine       95 Campbell River           7.50m   NWI 
  5 Koblun, Megan             95 Pacific Athletic         7.32m   NWI 
 
Event 174  Boys 12 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hernandez, Cale           95 Powell River             9.14m   NWI 
  2 Slang, Ben                95 Cowichan Valley          7.68m   NWI 
  3 Boyce, Cam                95 Cowichan Valley          7.14m   NWI 
 
Event 175  Girls 11 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gibson, Lara              96 Pentrack                 7.65m   NWI 
  2 Ross, Rachel              96 Pentrack                 7.18m   NWI 
  3 Cote, Tarryn              96 Pentrack                 7.05m   NWI 
  4 Johnson, Kathryn          96 Pacific Athletic         6.57m   NWI 
  5 Kaiser, Hannah            96 Pacific Athletic         6.22m   NWI 
  6 MacDonald, Kennedie       96 Comox Valley Cou         6.15m   NWI 
  7 Gmitroski, Krysta         96 Pacific Athletic         5.99m   NWI 
 
Event 176  Boys 11 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wall, Nakoda              96 NorWesters               8.60m   NWI 
  2 Bradley, Luke             96 Alberni Valley           7.24m   NWI 
  3 MacEwan, Caelan           96 Pentrack                 7.06m   NWI 
 
Event 177  Girls 14 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ruffolo, Talia            93 Pacific Athletic        22.36m  
  2 Gmitroski, Taryn          93 Pacific Athletic        20.05m  
  3 Leung, Tamiya             93 Pacific Athletic        14.70m  
  4 Best, Madeline            93 Oceanside Track         10.13m  
 
Event 177  Girls 15 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Franke, Joanne            92 Cowichan Valley         26.37m  
  2 Richardson, Jade          92 Nanaimo Track           26.28m  
  3 Stevens, Cassy            92 Cowichan Valley         24.14m  
  4 Harkies, Maria            92 Comox Valley Cou        21.59m  
 
Event 178  Boys 14 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou        26.98m  
  2 Keenan, Adam              93 Pacific Athletic        25.40m  
  3 Powrie, Jake              93 Thunderbirds            24.79m  
  4 King, Quinlyn             93 Nanaimo Track           18.07m  
  5 MacDonald, Payton         93 Comox Valley Cou        13.21m  
 
Event 178  Boys 15 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dumont, Alex              92 Kajaks                  42.28m  
  2 Little, Sean              92 Nanaimo Track           30.57m  
  3 Ostergaard, Michael       92 Oceanside Track         19.32m  
 
Event 179  Girls 13 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Richardson, Leigh         94 Nanaimo Track           20.77m  
  2 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley         18.00m  
  3 Akehurst, Ayla            94 Campbell River          17.31m  
  4 Blandin, Tylar            94 Oceanside Track         15.89m  
  5 Fairbank, Emily           94 Comox Valley Cou        15.53m  
  6 Hamilton, Sabina          94 Oceanside Track         15.20m  
  7 Goodmanson, Sheriden      94 Victrack                15.04m  
  8 Russell, Kalie            94 Nanaimo Track           11.17m  
 
Event 180  Boys 13 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bhandal, Pauljit          94 Kajaks                  31.05m  
  2 Tranfield, Eric           94 Comox Valley Cou        30.01m  
  3 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                25.09m  
  4 Ross, Oliver              94 Pentrack                23.74m  
  5 Versluis, Greg            94 Campbell River          16.95m  
  6 Lloyd, Hunter             94 Cowichan Valley         14.79m  
  7 Gaby, Spencer             94 Pentrack                 8.64m  
 
Event 181  Girls 12 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carroll, MacKenzie        95 Victrack                16.26m  
  2 Cote, Addie               95 Pentrack                14.89m  
  3 Hegland, Sophie           95 Pentrack                13.43m  
  4 Jenkins, Caitlinn         95 Oceanside Track         11.44m  
  5 Lewis, Andrea             95 Oceanside Track          9.65m  
 
Event 182  Boys 12 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hernandez, Cale           95 Powell River            17.38m  
  2 Heyes, Zayne              95 Thunderbirds            17.04m  
  3 Stewart, Daniel           95 Oceanside Track         16.77m  
  4 King, Kaleb               95 Nanaimo Track           15.41m  
  5 Purewal, Gavin            95 Alberni Valley          12.38m  
  6 Voloshin, Daniel          95 NorWesters              12.35m  
  7 Best, Eric                95 Oceanside Track          7.81m  
 
Event 183  Girls 11 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kaiser, Hannah            96 Pacific Athletic        14.38m  
  2 Gibson, Lara              96 Pentrack                14.32m  
  3 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack                14.23m  
  4 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley          13.34m  
  5 Lloyd, Julia              96 Pacific Athletic        12.06m  
  6 Bradshaw, Emily           96 Pacific Athletic        11.81m  
  7 Cote, Tarryn              96 Pentrack                11.46m  
  8 Gmitroski, Krysta         96 Pacific Athletic        11.41m  
  9 VanBergen, Danielle       96 Pentrack                10.88m  
 
Event 184  Boys 11 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bradley, Luke             96 Alberni Valley          18.80m  
  2 Gallant, Max              96 Pacific Athletic        17.11m  
  3 Felton, Zander            96 Cowichan Valley         15.38m  
  4 MacEwan, Caelan           96 Pentrack                14.55m  
  5 Jantz, Casey              96 Powell River            14.36m  
  6 Munro, Scott              96 Thunderbirds            12.73m  
  7 Stothard, Trevor          96 Pacific Athletic        11.96m  
  8 Bateman, Sean             96 Pentrack                10.41m  
 
Event 185  Girls 10 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoey, Chelsea             97 Oceanside Track         18.98m  
  2 Miller, Jennifer          97 Campbell River          11.14m  
  3 Jantz, Cassidy            97 Powell River            10.82m  
  4 King, Tkia                97 Nanaimo Track           10.22m  
  5 Morton, Tayler            97 Comox Valley Cou         9.42m  
  6 Frederiksen, Mairina      97 Pacific Athletic         8.98m  
  7 Chestnut, Jessie          97 Oceanside Track          7.45m  
  8 Voloshin, Diana           97 NorWesters               6.83m  
 
Event 186  Boys 10 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hernandez, Zane           97 Powell River            13.82m  
 
Event 187  Girls 14 Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tilbury, Kylie            93 Cowichan Valley         25.86m  
  2 Cote, Halley              93 Pentrack                24.31m  
  3 Vadeboncoeur, Virginia    93 Comox Valley Cou        12.87m  
  4 Best, Madeline            93 Oceanside Track         12.43m  
  5 Bassett, Hannah           93 Nanaimo Track           12.17m  
 
Event 187  Girls 15 Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stevens, Cassy            92 Cowichan Valley         31.71m  
  2 Harkies, Maria            92 Comox Valley Cou        31.66m  
  3 Franke, Joanne            92 Cowichan Valley         18.56m  
  4 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley         17.60m  
  5 Parker, Chelsea           92 Oceanside Track         17.31m  
  6 Best, Deirdre             92 Oceanside Track         15.90m  
  7 Howard, Allisyn           92 Victrack                12.79m  
  8 Jenkins, Jessie           92 Oceanside Track          6.62m  
 
Event 188  Boys 14 Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou        32.50m  
  2 Keenan, Adam              93 Pacific Athletic        28.06m  
  3 Powrie, Jake              93 Thunderbirds            24.45m  
  4 Smith, Austin             93 Victrack                24.23m  
  5 King, Quinlyn             93 Nanaimo Track           23.12m  
  6 Hennigar, Reece           93 Pentrack                18.43m  
  7 MacDonald, Payton         93 Comox Valley Cou        16.85m  
 
Event 188  Boys 15 Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pearse, Alexander         92 Pacific Athletic        40.83m  
  2 Turpin, Josh              92 Oak Bay SS              31.84m  
  3 Ostergaard, Michael       92 Oceanside Track         22.77m  
 
Event 189  Girls 13 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Akehurst, Ayla            94 Campbell River          24.07m  
  2 Russell, Kalie            94 Nanaimo Track           17.41m  
  3 Trenholm, Chyanne         94 Campbell River          16.63m  
  4 Blandin, Tylar            94 Oceanside Track         15.87m  
  5 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley          15.86m  
  6 Fairbank, Emily           94 Comox Valley Cou        15.78m  
  7 Goodmanson, Sheriden      94 Victrack                14.42m  
  8 Hamilton, Sabina          94 Oceanside Track         14.21m  
  9 Tillapaugh, Jamie         94 Campbell River          13.47m  
 10 Breault, Carly            94 Oceanside Track          9.05m  
 -- Vermilyea, Kelsey         94 Pentrack                    ND  
 
Event 190  Boys 13 Year Olds Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                34.27m  
  2 Tranfield, Eric           94 Comox Valley Cou        29.89m  
  3 Haskett, Ross             94 Pentrack                29.70m  
  4 Chow, Cameron             94 Cowichan Valley         24.90m  
  5 Ross, Oliver              94 Pentrack                22.75m  
  6 Van Campen, Stuart        94 Pentrack                21.88m  
  7 Barber, Indra             94 Pacific Athletic        20.45m  
  8 DeSchiffart, Joel         94 Nanaimo Track           16.14m  
  9 Gaby, Spencer             94 Pentrack                11.87m  
 
Event 191  Girls 12 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fontaine, Alexandra       95 Nanaimo Track           22.93m  
  2 Vandermale, Emalee        95 Comox Valley Cou        21.82m  
  3 Hegland, Sophie           95 Pentrack                18.20m  
  4 Casciola, Francesca       95 Pentrack                16.06m  
  5 Bassett, Rebecca          95 Nanaimo Track           14.55m  
  6 Butler, Elise             95 Pacific Athletic        14.44m  
  7 Cote, Addie               95 Pentrack                13.56m  
  8 Hornstein, Alexa          95 Comox Valley Cou        13.54m  
  9 Chestnut, Taylor          95 Oceanside Track         12.54m  
 10 Carroll, MacKenzie        95 Victrack                11.91m  
 11 Lewis, Andrea             95 Oceanside Track         11.66m  
 12 Simpson, Joshephine       95 Campbell River          11.63m  
 13 Bowman, Victoria          95 Comox Valley Cou        11.58m  
 14 Jenkins, Caitlinn         95 Oceanside Track         11.49m  
 15 Knox, Erin                95 Pacific Athletic        10.72m  
 16 Koblun, Megan             95 Pacific Athletic         9.98m  
 17 Hillis, Kelly             95 Comox Valley Cou         7.50m  
 
Event 192  Boys 12 Year Olds Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hernandez, Cale           95 Powell River            23.25m  
  2 Farrar, Liam              95 Pacific Athletic        21.45m  
  3 Heyes, Zayne              95 Thunderbirds            20.04m  
  4 Howard, Clinton           95 Victrack                17.29m  
  5 King, Kaleb               95 Nanaimo Track           16.93m  
  6 Farquhar, Luciano         95 NorWesters              15.45m  
 -- Best, Eric                95 Oceanside Track             ND  
 
Event 193  Girls 11 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley          15.73m  
  2 Ross, Rachel              96 Pentrack                13.18m  
  3 Bradshaw, Emily           96 Pacific Athletic        13.04m  
  4 Lloyd, Julia              96 Pacific Athletic        12.65m  
  5 MacDonald, Kennedie       96 Comox Valley Cou         9.69m  
  6 Vandermale, Sydney        96 Comox Valley Cou         8.99m  
  7 Munro, Sarah              96 Oceanside Track          8.45m  
  8 Krishka, Nikki            96 Oceanside Track          7.39m  
  9 DeSchiffart, Marita       96 Nanaimo Track            5.47m  
 
Event 194  Boys 11 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bradley, Luke             96 Alberni Valley          26.29m  
  2 Jantz, Casey              96 Powell River            22.65m  
  3 Tillapaugh, Zach          96 Campbell River          18.39m  
  4 MacEwan, Caelan           96 Pentrack                15.75m  
  5 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack                15.02m  
  6 Bateman, Sean             96 Pentrack                10.94m  
 -- Munro, Scott              96 Thunderbirds                ND  
 
Event 195  Girls 10 Year Olds Javelin Throw 400g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoey, Chelsea             97 Oceanside Track         15.39m  
  2 Frederiksen, Mairina      97 Pacific Athletic         8.65m  
  3 Chestnut, Jessie          97 Oceanside Track          8.45m  
  4 Leachman, Caitlin         97 Oceanside Track          8.00m  
  5 King, Tkia                97 Nanaimo Track            7.83m  
  6 Jantz, Cassidy            97 Powell River             7.47m  
  7 Miller, Jennifer          97 Campbell River           6.31m  
  8 Henderson, Natalie        97 Victrack                 5.06m  
 
Event 196  Boys 10 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Klassen, Ben              97 Oceanside Track         17.04m  
  2 Biagioni, David           97 Oceanside Track         12.72m  
 -- Hernandez, Zane           97 Powell River                ND  
 
Event 197  Girls 14 Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ruffolo, Talia            93 Pacific Athletic         7.80m  
  2 Schurman, Katrina         93 Pentrack                 7.77m  
  3 Kutyn, Chelsea            93 Pacific Athletic         7.53m  
  4 Gmitroski, Taryn          93 Pacific Athletic         7.42m  
  5 Stewart, Hayley           93 Kajaks                   7.26m  
  6 Erickson, Jennifer        93 Oceanside Track          7.25m  
  7 Lamoreaux, Mei-San        93 Nanaimo Track            6.91m  
 
Event 197  Girls 15 Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Richardson, Jade          92 Nanaimo Track            9.88m  
  2 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley          9.10m  
  3 Howard, Allisyn           92 Victrack                 8.42m  
 
Event 198  Boys 14 Shot Put 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Keenan, Adam              93 Pacific Athletic         9.81m  
  2 MacDonald, Payton         93 Comox Valley Cou         7.37m  
  3 King, Quinlyn             93 Nanaimo Track            6.21m  
 
Event 198  Boys 15 Shot Put 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dumont, Alex              92 Kajaks                  11.13m  
  2 Little, Sean              92 Nanaimo Track           10.87m  
  3 Pearse, Alexander         92 Pacific Athletic        10.28m  
 
Event 199  Girls 13 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           8.57m  
  2 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley           7.46m  
  3 Richardson, Leigh         94 Nanaimo Track            7.00m  
  4 Blandin, Tylar            94 Oceanside Track          6.29m  
  5 Russell, Kalie            94 Nanaimo Track            6.07m  
  6 Reynolds, Rachelle        94 Monterey Athleti         5.80m  
  7 Fairbank, Emily           94 Comox Valley Cou         5.70m  
  8 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley          5.53m  
  9 Vermilyea, Kelsey         94 Pentrack                 4.72m  
 
Event 200  Boys 13 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tranfield, Eric           94 Comox Valley Cou        11.88m  
  2 Bhandal, Pauljit          94 Kajaks                   9.14m  
  3 Ross, Oliver              94 Pentrack                 8.40m  
  4 Chow, Cameron             94 Cowichan Valley          8.20m  
  5 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                 8.16m  
  6 Lloyd, Hunter             94 Cowichan Valley          7.96m  
  7 Versluis, Greg            94 Campbell River           7.28m  
 
Event 201  Girls 12 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carroll, MacKenzie        95 Victrack                 7.63m  
  2 Theobald, Leah            95 Cowichan Valley          6.40m  
  3 Kavelaars, Ruth Anne      95 Pacific Athletic         6.10m  
  4 Cote, Addie               95 Pentrack                 5.82m  
  5 Bowman, Victoria          95 Comox Valley Cou         5.81m  
  6 Lise, Abby                95 Cowichan Valley          5.72m  
  7 Hillis, Kelly             95 Comox Valley Cou         5.65m  
  8 Scott, Lexie              95 Pacific Athletic         5.63m  
  9 Casciola, Francesca       95 Pentrack                 5.60m  
 10 Knox, Erin                95 Pacific Athletic         5.55m  
 11 Lewis, Andrea             95 Oceanside Track          5.35m  
 
Event 202  Boys 12 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Daniel           95 Oceanside Track          8.03m  
  2 Heyes, Zayne              95 Thunderbirds             6.95m  
  3 King, Kaleb               95 Nanaimo Track            6.76m  
  4 Beckingham, Louis         95 Oceanside Track          6.72m  
  5 Howard, Clinton           95 Victrack                 6.26m  
  6 Voloshin, Daniel          95 NorWesters               6.25m  
  7 Hernandez, Cale           95 Powell River             6.21m  
  8 Boyce, Cam                95 Cowichan Valley          5.96m  
  8 Slang, Ben                95 Cowichan Valley          5.96m  
 10 Purewal, Gavin            95 Alberni Valley           5.65m  
 
Event 203  Girls 11 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Rachel              96 Pentrack                 6.81m  
  2 Vandermale, Sydney        96 Comox Valley Cou         5.73m  
  3 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack                 5.63m  
  4 Gmitroski, Krysta         96 Pacific Athletic         5.59m  
  5 Lloyd, Julia              96 Pacific Athletic         5.45m  
  6 Bradshaw, Emily           96 Pacific Athletic         5.43m  
  7 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley           5.33m  
  8 Banks, Carina             96 Alberni Valley           5.26m  
  9 Munro, Sarah              96 Oceanside Track          4.59m  
 10 Pinkerton, Chloe          96 Oceanside Track          4.03m  
 
Event 204  Boys 11 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bradley, Luke             96 Alberni Valley          11.05m  
  2 Roberts, Garnett          96 Pentrack                 6.95m  
  3 MacEwan, Caelan           96 Pentrack                J6.95m  
  4 LaCouvee, Kai             96 Oceanside Track          6.47m  
  5 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack                 6.40m  
  6 Gallant, Max              96 Pacific Athletic        J6.40m  
  7 Jantz, Casey              96 Powell River             6.31m  
  8 Neufeld, Matthew          96 Victrack                J6.31m  
  9 Munro, Scott              96 Thunderbirds             5.39m  
 10 Bateman, Sean             96 Pentrack                 4.90m  
 11 Standen, Conor            96 Pentrack                 4.69m  
 
Event 205  Girls 9 Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, Jasmine            98 Pentrack                 5.19m  
  2 Munro, Emily              98 Oceanside Track          4.53m  
  3 Pinkerton, Tess           98 Oceanside Track          4.19m  
  4 Layman, Sydney            98 Oceanside Track          4.04m  
  5 Standen, Madalyne         98 Pentrack                 4.01m  
  6 Bhandal, Gurleen          98 Kajaks                   3.96m  
  7 Lorenzo, Naomi            98 Pentrack                 3.73m  
  8 Farrar, Una               98 Pacific Athletic         3.60m  
  9 Davison-O'Brien, Angelin  98 Victrack                 3.58m  
 10 Kutyn, Ashley             98 Pacific Athletic         3.31m  
 11 Gilbert, Valerie          98 Alberni Valley           2.53m  
 
Event 205  Girls 10 Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoey, Chelsea             97 Oceanside Track          7.56m  
  2 De Armond, Alexis         97 Pacific Athletic         5.44m  
  3 Morton, Tayler            97 Comox Valley Cou         5.23m  
  4 King, Tkia                97 Nanaimo Track            5.20m  
  5 Hillis, Maggie            97 Comox Valley Cou         4.73m  
  6 Frederiksen, Mairina      97 Pacific Athletic         4.58m  
  7 Jantz, Cassidy            97 Powell River             4.52m  
  8 Miller, Jennifer          97 Campbell River           4.51m  
  9 Chestnut, Jessie          97 Oceanside Track          4.35m  
 10 Voloshin, Diana           97 NorWesters               3.84m  
 11 Versluis, Kimberly        97 Campbell River           3.83m  
 12 Casciola, Amelia          97 Pentrack                 3.73m  
 13 Lindal, Brooke            97 Comox Valley Cou         3.63m  
 14 Rogers, Nichole           97 Comox Valley Cou         3.30m  
 
Event 206  Boys 9 Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Weegar, Thompson          98 Alberni Valley           6.52m  
  2 Szczawinski, Max          98 Pentrack                 6.03m  
  3 Muehlenberg, Kristof      98 Alberni Valley           5.12m  
  4 Carmichael, Joshua        98 Pentrack                 4.78m  
  5 Parikh-Friese, Ajay       98 Victrack                 4.31m  
  6 Bonnetplume, Alex         98 Nanaimo Track            3.92m  
  7 Bateman, Jackson          98 Pentrack                 3.82m  
 
Event 206  Boys 10 Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McColl, Matty             97 Victrack                 6.43m  
  2 Hernandez, Zane           97 Powell River             5.96m  
 
Event 207  Women 16-17 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chartrand, Trina          91 Nanaimo Track            1.62m  
  2 Merritt, Olivia           91 Pacific Athletic         1.45m  
  3 Sanchez-Tyler, Madison    91 Cowichan Valley          1.35m  
 
Event 207  Women 18-19 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Miller, Natasha           89 Mei                      1.55m  
 
Event 207  Women 20-34 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Imagi, Hitomi             87 Nanaimo Track            1.60m  
  2 Holmes, Andrea            85 Pacific Athletic         1.45m  
 
Event 208  Men 16-17 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brown, Sean               91 Nanaimo Track            1.70m  
 
Event 208  Men 18-19 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dayman, Jeremy            89 Unattached               1.65m  
 
Event 208  Men 35-99 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 East, Les                 39 Pentrack                 1.25m  
 
Event 209  Women 16-17 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Crowther, Camille         91 Thunderbirds             3.38m   0.1 
 
Event 209  Women 18-19 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Donner, Claire            89 Pacific Athletic         5.04m   0.1 
  2 Kennedy, Samone           89 Unattached               4.69m   0.3 
  3 Sprenkles, Tiffany        89 NorWesters               4.63m   1.1 
 
Event 209  Women 20-34 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Holmes, Andrea            85 Pacific Athletic         4.03m   1.0 
 
Event 210  Men 16-17 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smythies, Spencer         90 Cowichan Valley          5.64m   NWI 
  2 Taylor, Donovan           91 Cowichan Valley          5.18m   NWI 
  3 Lo, Lawrence              90 Mei                      4.54m   NWI 
  4 Peleshaty, Chase          91 Cowichan Valley          4.43m   NWI 
 
Event 210  Men 20-34 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McGowan, Dixon            73 Victrack                 2.69m   NWI 
 
Event 210  Men 35-99 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 East, Les                 39 Pentrack                 3.64m   NWI 
 
Event 211  Women 16-17 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Merritt, Olivia           91 Pacific Athletic         9.62m   0.3 
  2 Rempel, Liz               91 Mei                      9.47m  +0.0 
  3 Sanchez-Tyler, Madison    91 Cowichan Valley          8.40m   0.6 
  4 Crowther, Camille         91 Thunderbirds             8.01m  +0.0 
 
Event 211  Women 18-19 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Miller, Natasha           89 Mei                     11.79m   0.2 
  2 Sprenkles, Tiffany        89 NorWesters              11.77m  -1.5 
 
Event 212  Men 16-17 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Genereaux, Cory           90 Cowichan Valley         11.54m   0.8 
  2 Masri, Nick               91 Comox Valley Cou         9.36m  -0.7 
 
Event 212  Men 35-99 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 East, Les                 39 Pentrack                 8.56m   0.5 
 
Event 213  Women 16-17 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Falkins, Hayley           90 Victrack PV              2.70m  
  2 Hagar, Meghan             90 Stellys SS               2.40m  
 
Event 213  Women 18-19 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schaefer, Kara            88 Victrack PV              2.70m  
 
Event 214  Men 14 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Powrie, Jake              93 Thunderbirds             2.30m  
 
Event 214  Men 15 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McKay, David              92 Oak Bay SS               2.70m  
  2 Vaeson, Gavin             92 Oak Bay SS               2.50m  
  3 Wong, Steven              92 Oak Bay SS               2.30m  
  4 Fry, Chris                92 Oak Bay SS               1.50m  
 
Event 214  Men 18-19 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Steele, Jordan            89 Victrack PV              3.35m  
  2 Fagan, Noah               89 Victrack PV              3.20m  
 
Event 214  Men 35-99 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clements, Owen            65 Victrack PV              4.30m  
  2 Dumas, Gerard             35 Victrack PV              2.50m  
 -- Psotka, Wayne             63 Victrack PV                 NH  
 
Event 215  Women 16-17 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Macauley, Laura           90 Alberni Valley          40.45m  
  2 Tranfield, Emily          91 Comox Valley Cou        29.74m  
  3 Fougner, Lauren           91 Pacific Athletic        18.65m  
 
Event 215  Women 18-19 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 TerLaak, Lara             88 Simon Fraser Uni        42.02m  
  2 Masters, Haillie          89 Pentrack                20.81m  
  3 Leavitt, Julia            88 Nanaimo Track           14.74m  
 
Event 215  Women 35-99 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Murfitt, Anne             59 Pentrack                15.46m  
 
Event 216  Men 16-17 Discus Throw 1.5/1.75/2kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Angus             90 Kajaks                  54.64m  
  2 Dosanjh, Gurinder         90 Kajaks                  49.20m  
  3 Lee, James                91 Kajaks                  39.16m  
  4 Pighin, Darryl            91 Alberni Valley          31.17m  
  5 Taylor, Donovan           91 Cowichan Valley         28.32m  
  6 Leigh, Ryan               91 Pentrack                26.54m  
  7 Eng, Bobby                91 Pentrack                22.19m  
 
Event 216  Men 18-19 Discus Throw 1.5/1.75/2kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Henderson, Trey           89 Kajaks                  47.12m  
  2 Chenery, Mark             88 Pacific Athletic        39.82m  
  3 Root, Peter               89 Pentrack                35.40m  
  4 Feil, Thomas              88 Pentrack                28.21m  
  5 Fleming, Brad             89 Mei                     22.71m  
 
Event 216  Men 35-99 Discus Throw 1.5/1.75/2kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brodeur, Don              51 Pentrack                35.44m  
  2 East, Les                 39 Pentrack                27.05m  
  3 Brodeur, Phil             21 Pentrack                13.47m  
 
Event 217  Women 16-17 Javelin Throw 600/500/400g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Macauley, Laura           90 Alberni Valley          41.55m  
  2 Chartrand, Trina          91 Nanaimo Track           26.85m  
  3 Tranfield, Emily          91 Comox Valley Cou        21.90m  
 
Event 217  Women 18-19 Javelin Throw 600/500/400g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pighin, Brooke            89 Alberni Valley          41.64m  
  2 Leavitt, Julia            88 Nanaimo Track           13.89m  
 
Event 217  Women 35-99 Javelin Throw 600/500/400g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Murfitt, Anne             59 Pentrack                15.92m  
 
Event 218  Men 16-17 Javelin Throw 800/700g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pighin, Darryl            91 Alberni Valley          44.81m  
  2 Taylor, Donovan           91 Cowichan Valley         34.97m  
  3 Cappus, Derek             90 Alberni District        34.56m  
  4 Leigh, Ryan               91 Pentrack                32.28m  
  5 Lo, Lawrence              90 Mei                     25.91m  
  6 Masri, Nick               91 Comox Valley Cou        24.50m  
 
Event 218  Men 18-19 Javelin Throw 800/700g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chenery, Mark             88 Pacific Athletic        48.64m  
  2 Markloff, Tim             88 Unattached              45.58m  
  3 Staeheli, Ivan            89 Mei                     36.99m  
  4 Fleming, Brad             89 Mei                     36.57m  
 
Event 218  Men 35-99 Javelin Throw 800/700g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brodeur, Phil             21 Pentrack                14.22m  
 
Event 219  Women 16-17 Shot Put 4 kg/3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Macauley, Laura           90 Alberni Valley          12.16m  
  2 Tranfield, Emily          91 Comox Valley Cou         9.03m  
  3 Gallagher, Sarah          90 Comox Valley Cou         8.89m  
 
Event 219  Women 18-19 Shot Put 4 kg/3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Leavitt, Julia            88 Nanaimo Track            5.94m  
 
Event 219  Women 35-99 Shot Put 4 kg/3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fossberg, Mette           51 Pentrack                 7.04m  
  2 Murfitt, Anne             59 Pentrack                 5.88m  
 
Event 220  Men 16-17 Shot Put 5/6/7.26kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Leigh, Ryan               91 Pentrack                 8.17m  
  2 Lo, Lawrence              90 Mei                      8.00m  
 
Event 220  Men 18-19 Shot Put 5/6/7.26kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chenery, Mark             88 Pacific Athletic        12.41m  
  2 Reikki, Thomas            89 Pentrack                11.60m  
  3 Feil, Thomas              88 Pentrack                 9.72m  
  4 Fleming, Brad             89 Mei                      9.09m  
  5 Thiessen, Geoff           89 Mei                      8.27m  
 
Event 220  Men 35-99 Shot Put 5/6/7.26kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brodeur, Don              51 Pentrack                10.80m  
  2 Brodeur, Phil             21 Pentrack                 6.14m  
 
Event 301  Women 16-99 1500 Meter Run Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Frie T54, Keira           87 Cyclones Road an       4:17.25  
 
Event 302  Men 20-39 1500 Meter Run Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaw T54, Kyle            87 Cyclones Road an       3:34.11  
  2 Dupont T54, Alexandre     85 Cyclones Road an       3:36.82  
  3 Hustvedt T52, James       69 BC Wheelchair          5:55.41  
 
Event 303  Women 20-39 800 Meter Run Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Duff T53, Ilana           86 Cyclones Road an       2:13.40  
  2 Frie T54, Keira           87 Cyclones Road an       2:14.11  
  3 Des Mazes T53, Jessica    83 BC Wheelchair          2:21.97  
  4 Stilwell T52, Michelle    74 BC Wheelchair          2:41.41  
 
Event 304  Men 16-17 800 Meter Run Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  3 DeWitt T54, Nathan        90 BC Wheelchair          2:27.90  
 
Event 304  Men 20-39 800 Meter Run Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaw T54, Kyle            87 Cyclones Road an       1:51.70  
  2 Dupont T54, Alexandre     85 Cyclones Road an       1:54.25  
  4 Hustvedt T52, James       69 BC Wheelchair          3:11.30  
 
Event 305  Women 18-19 400 Meter Dash Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shiu T52, Vicki           88 Calgary Flash          1:46.83  
 
Event 305  Women 20-39 400 Meter Dash Wheelchair
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Duff T53, Ilana           86 Cyclones Road an       1:04.98   2 
  2 Frie T54, Keira           87 Cyclones Road an       1:06.86   2 
  3 Des Mazes T53, Jessica    83 BC Wheelchair          1:10.82   2 
  4 Stilwell T52, Michelle    74 BC Wheelchair          1:22.93   1 
  5 Hershick-Fraser T54, Sam  85 Calgary Flash          1:30.82   2 
  6 Hancock T52, Tannis       83 Cyclones Road an       1:47.10   1 
 
Event 306  Men 16-17 400 Meter Dash Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DeWitt T54, Nathan        90 BC Wheelchair          1:14.18  
 
Event 306  Men 20-39 400 Meter Dash Wheelchair
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Shaw T54, Kyle            87 Cyclones Road an         56.06   2 
  2 Dupont T54, Alexandre     85 Cyclones Road an         56.23   2 
  3 Davis T53, Sonny          80 Calgary Flash          1:10.66   1 
  4 Hustvedt T52, James       69 BC Wheelchair          1:40.20   1 
 
Event 306  Men 40-99 400 Meter Dash Wheelchair
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Schiissler T54, Dale      51 Cyclones Road an       1:13.57   2 
 
Event 307  Women 18-19 200 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  6 Shiu T52, Vicki           88 Calgary Flash            49.55   1.2 
 
Event 307  Women 20-39 200 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Duff T53, Ilana           86 Cyclones Road an         31.86   1.2 
  2 Frie T54, Keira           87 Cyclones Road an         33.72   1.2 
  3 Des Mazes T53, Jessica    83 BC Wheelchair            36.22   1.2 
  4 Stilwell T52, Michelle    74 BC Wheelchair            39.13   1.2 
  5 Hershick-Fraser T54, Sam  85 Calgary Flash            42.42   1.2 
  7 Hancock T52, Tannis       83 Cyclones Road an         50.70   1.2 
 
Event 308  Men 16-17 200 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  5 DeWitt T54, Nathan        90 BC Wheelchair            34.85   1.5 
 
Event 308  Men 20-39 200 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dupont T54, Alexandre     85 Cyclones Road an         28.09   1.5 
  2 Shaw T54, Kyle            87 Cyclones Road an         29.04   1.5 
  3 Sifton T54, Tyler         84 Calgary Flash            33.29   1.5 
  4 Davis T53, Sonny          80 Calgary Flash            34.09   1.5 
  7 Hustvedt T52, James       69 BC Wheelchair            43.68   1.5 
 
Event 308  Men 40-99 200 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  6 Schiissler T54, Dale      51 Cyclones Road an         36.49   1.5 
 
Event 309  Women 18-19 100 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Shiu T52, Vicki           88 Calgary Flash            26.68  -1.0 
 
Event 309  Women 20-39 100 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Duff T53, Ilana           86 Cyclones Road an         18.22  -1.0 
  2 Frie T54, Keira           87 Cyclones Road an         19.29  -1.0 
  3 Stilwell T52, Michelle    74 BC Wheelchair            21.14  -1.0 
  4 Des Mazes T53, Jessica    83 BC Wheelchair            21.83  -1.0 
  5 Hershick-Fraser T54, Sam  85 Calgary Flash            23.75  -1.0 
  6 Hancock T52, Tannis       83 Cyclones Road an         26.86  -1.0 
 
Event 310  Men 16-17 100 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 DeWitt T54, Nathan        90 BC Wheelchair            18.63  -0.6 
 
Event 310  Men 20-39 100 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dupont T54, Alexandre     85 Cyclones Road an         16.00  -0.6 
  2 Shaw T54, Kyle            87 Cyclones Road an         16.51  -0.6 
  3 Sifton T54, Tyler         84 Calgary Flash            17.98  -0.6 
  4 Davis T53, Sonny          80 Calgary Flash            18.88  -0.6 
  5 Hustvedt T52, James       69 BC Wheelchair            24.07  -0.6 
 
Event 310  Men 40-99 100 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schiissler T54, Dale      51 Cyclones Road an         20.39  -0.6 
 
Event 311  Women 15-20 Heptathlon World Youth+
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Parent, Holly             91 Victrack                  3815  
  2 Simson, Lauren            91 Capital City Tra          3412  
 
Event 313  Women 16-99 800 Meter Run HP
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Jessica            89 NorWesters             2:13.55  
  2 Bolen, Morgan             89 Excela Athletika       2:21.46  
  3 Degagne, Gabrielle        88 Valley Royals          2:25.73  
  4 Schumacher, Becky         79 Unattached             2:27.66  
  5 Wright, Gillian           88 NorWesters             2:27.86  
  6 Rothdram, Sydney          89 NorWesters             2:28.71  
 
Event 314  Men 16-99 800 Meter Run HP
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mara, Jordan              89 Kajaks                 1:54.36  
  2 Whitmarsh, Zach           77 Pacific Athletic       1:56.36  
  3 Mazzei, Darren            88 Pacific Athletic       1:56.67  
  4 Mallie, Daniel            87 Pacific Athletic       1:58.05  
  5 Knoop, Mark               67 Unattached             1:58.21  
  6 Wasylyshyn, Adam          89 NorWesters             2:00.31  
  7 Adair, Mike               87 NorWesters             2:02.94  
  8 Forseth, Rowan            91 Unattached             2:05.95  
  9 McHaffie, Matt            85 Pacific Athletic       2:18.46  
 -- Green, Brandon            86 Pacific Athletic           DNF  
 
Event 315  Women 16-99 1500 Meter Run HP
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Arsenault, Marilyn        70 Unattached             4:41.70  
  2 Gilgunn, Lyz              84 Pacific Athletic       4:42.30  
  3 Spearing, Kerry           85 Pacific Athletic       4:43.61  
  4 Groenewoud, Chantelle     89 NorWesters             4:43.94  
  5 Fedoruk, Nancy            82 Pacific Athletic       4:44.09  
  6 Thibodeau, Melina         71 Unattached             4:48.74  
  7 Farnan, Emily             89 NorWesters             5:09.08  
 
Event 317  Girls 11 Year Olds 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 McDonald, Courtney        96 Pentrack                  9.56   NWI  2 
  2 Gibson, Lara              96 Pentrack                  9.60   NWI  2 
  3 Krishka, Nikki            96 Oceanside Track           9.82   NWI  1 
  4 McLeod, McKenzie          96 Comox Valley Cou          9.93   NWI  1 
  5 Bradshaw, Emily           96 Pacific Athletic          9.94   NWI  2 
  6 Orr, Samantha             96 Pentrack                  9.97   NWI  2 
  7 Munro, Sarah              96 Oceanside Track          10.21   NWI  1 
  8 Pinkerton, Chloe          96 Oceanside Track          10.27   NWI  1 
  9 Kutyn, Shelby             96 Pacific Athletic         10.29   NWI  2 
 10 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley           10.40   NWI  1 
 11 MacDonald, Kennedie       96 Comox Valley Cou         10.81   NWI  1 
 12 Kaiser, Hannah            96 Pacific Athletic         11.03   NWI  2 
 13 VanBergen, Danielle       96 Pentrack                 11.39   NWI  2 
 14 Wolski, Cailyn            96 Pentrack                 11.42   NWI  2 
 
Event 318  Boys 11 Year Olds 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack                  9.03   NWI  1 
  2 Wall, Nakoda              96 NorWesters                9.04   NWI  1 
  3 Munro, Scott              96 Thunderbirds              9.43   NWI  2 
  4 MacEwan, Caelan           96 Pentrack                  9.97   NWI  2 
  5 Gallant, Max              96 Pacific Athletic         10.08   NWI  1 
  6 LaCouvee, Kai             96 Oceanside Track          10.12   NWI  2 
  7 Thibodeau, Isaac          96 Unattached               10.15   NWI  2 
  8 Standen, Conor            96 Pentrack                 10.33   NWI  1 
  9 Roberts, Garnett          96 Pentrack                 10.38   NWI  2 
 10 Neufeld, Matthew          96 Victrack                 10.39   NWI  1 
 11 Bradley, Luke             96 Alberni Valley           10.46   NWI  2 
 
Event 319  Girls 10 Year Olds 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hoey, Chelsea             97 Oceanside Track           9.71   NWI  2 
  2 Voloshin, Diana           97 NorWesters                9.84   NWI  2 
  3 Versluis, Kimberly        97 Campbell River           10.02   NWI  1 
  4 King, Tkia                97 Nanaimo Track            10.05   NWI  1 
  5 Morton, Tayler            97 Comox Valley Cou         10.14   NWI  1 
  6 Hillis, Maggie            97 Comox Valley Cou         10.28   NWI  2 
  7 Fredrickson, Nicole       97 Cowichan Valley          10.49   NWI  1 
  8 Lindal, Brooke            97 Comox Valley Cou         10.76   NWI  1 
  9 Leachman, Caitlin         97 Oceanside Track          10.78   NWI  1 
 10 Miller, Jennifer          97 Campbell River           10.80   NWI  2 
 11 Casciola, Amelia          97 Pentrack                 11.33   NWI  2 
 12 Henderson, Natalie        97 Victrack                 11.74   NWI  2 
 
Event 320  Boys 10 Year Olds 60 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Serban, Anthony           97 Nanaimo Track            10.44   NWI 
  2 Serban, Christopher       97 Nanaimo Track            10.73   NWI 
 
Event 321  Girls 9 Year Olds 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Clark, Julia              98 Alberni Valley           10.38   NWI  1 
  2 Layman, Sydney            98 Oceanside Track          10.55   NWI  2 
  3 Kutyn, Ashley             98 Pacific Athletic         10.74   NWI  1 
  4 Farrar, Una               98 Pacific Athletic         10.91   NWI  2 
  5 Pinkerton, Tess           98 Oceanside Track          11.11   NWI  1 
  6 Cruickshank, Heather      98 Alberni Valley           11.14   NWI  2 
  7 Munro, Emily              98 Oceanside Track          11.15   NWI  1 
  7 Lane-Bedard, Danielle     78 Unattached               11.15   NWI  1 
  9 Davison-O'Brien, Angelin  98 Victrack                 11.31   NWI  1 
 10 Standen, Madalyne         98 Pentrack                 11.69   NWI  1 
 11 Gilbert, Valerie          98 Alberni Valley           11.71   NWI  2 
 12 Lorenzo, Naomi            98 Pentrack                 11.92   NWI  2 
 
Event 322  Boys 9 Year Olds 60 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Szczawinski, Max          98 Pentrack                  9.80   NWI 
  2 Weegar, Thompson          98 Alberni Valley           10.04   NWI 
  3 Parikh-Friese, Ajay       98 Victrack                 10.62   NWI 
  4 Koblun, Justin            98 Pacific Athletic         11.16   NWI 
  5 MacKenzie, Jamie          98 Oceanside Track          11.65   NWI 
  6 Muehlenberg, Kristof      98 Alberni Valley           11.88   NWI 
  7 Bateman, Jackson          98 Pentrack                 12.15   NWI 
  8 Bonnetplume, Alex         98 Nanaimo Track            12.22   NWI