Licensed to Victoria Track and Field Club       Hy-Tek's Meet Manager 4/22/2008
                               Dogwood Meet 2007                               
                    Victoria, BC  - 5/12/2007 to 5/13/2007                     
                                    Results                                    
 
Event 2  Women 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  2 Therrien, Brittany        90 Victoria Track a       4:58.37  
  3 Riva, Lauren              90 Oceanside              5:22.74  
  5 Reimer, Sarah             90 Mei                    5:33.44  
  6 Spurr, Hayley             90 NorWesters             5:37.65  
  8 Santa Crux, Stephanie     90 Kajaks                 5:54.00  
 
Event 2  Women 18-19 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Jessica            89 NorWesters             4:53.05  
  4 Rajala, Amelia            89 NorWesters             5:31.13  
  7 Price, Theresa            89 Victoria Track a       5:45.26  
 
Event 3  Girls 15 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McCulligh, Maureen        91 Campbell River         4:59.58  
  1 McInnis, Shauna           92 Pentrack               5:01.00  
  2 Charlesworth, Emily       92 Campbell River         5:05.72  
  2 Rogers, Christine         91 Mei                    5:38.22  
  3 Flynn, Nicola             91 TD Baker Junior        5:42.18  
  3 Best, Dierdre             92 Oceanside              5:56.14  
  4 Dakha, Maneesha           91 UA Athletic Club       5:47.39  
  4 Jenkins, Jessie           92 Oceanside              7:32.52  
 
Event 4  Girls 13 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Erickson, Jennifer        93 Oceanside              5:27.29  
  1 Goodmanson, Sheriden      94 Victoria Track a       5:47.57  
  2 Cote, Halley              93 Pentrack               5:30.44  
  2 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley        5:51.52  
  3 Inglis, Rachael           93 Victoria Track a       5:35.45  
  4 Serban, Sophie            93 Unattached             6:16.94  
  5 Whitelaw, Nicole          93 Cowichan Valley        6:27.92  
 
Event 5  Girls 10 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Tkia                97 Nanaimo                6:02.38  
  2 Gaby, Jacqueline          97 Pentrack               7:00.18  
  3 Chesnut, Jessie           97 Oceanside              7:32.34  
 
Event 5  Girls 11 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chestnut, Taylor          95 Oceanside              5:52.93  
  1 Hegland, Chloe            96 Pentrack               6:22.81  
  2 Simpson, Josie            95 Campbell River         6:16.80  
  2 Lorenzo, Annina           96 Pentrack               6:23.06  
  3 Jenkins, Caitlin          95 Oceanside              6:18.61  
  3 Cote, Tarryn              96 Pentrack               6:29.24  
  4 Ross, Rachel              96 Pentrack               6:30.29  
  5 MacDonald, Kennedie       96 Comox Valley Cou       6:33.27  
  6 Adams, Emily              96 Cowichan Valley        6:43.48  
  7 Geddes-Skelding, Chloe    96 Nanaimo                7:00.21  
 
Event 6  Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  2 Hanscomb, Oren            90 Campbell River         4:28.13  
  4 MacLeod, Jessie           90 Campbell River         4:32.84  
  5 Diprose, Steven           90 Powell River           4:53.73  
 
Event 6  Men 18-19 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wasylyshyn, Adam          89 NorWesters             4:25.82  
  3 Bean, Erik                89 NorWesters             4:32.41  
  5 Whitton, Zach             89 Mei                    4:53.73  
 
Event 6  Men 40-99 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Christie, Gordon          61 Island Runner          4:33.80  
  2 Gill, Michael             61 Unattached             4:41.85  
 
Event 7  Boys 15 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Forseth, Rowan            91 Oceanside              4:36.59  
  1 Golf-Myers, Jonas         92 Cowichan Valley        4:40.89  
  2 Sawatzky, Adam            92 Campbell River         4:42.27  
  2 Ballar, Josh              91 TD Baker Junior        5:34.55  
  3 Loshack, Mike             92 TD Baker Junior        4:47.26  
  4 Riva, Thomas              92 Oceanside              4:48.28  
  5 Anderson, Ben             92 Nanaimo                4:49.78  
  6 Bal, Gurjot               92 Kajaks                 4:53.88  
  7 Ball, Graham              92 Pentrack               4:57.65  
  8 Therrien, Cody            92 Victoria Track a       5:04.32  
  9 Ostergaard, Michael       92 Oceanside              5:40.87  
 
Event 8  Boys 13 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zosiak, Kyle              93 Victoria Track a       5:04.35  
  1 Collette, Jackson         94 Oceanside              5:19.26  
  2 Sapala, Dustin            93 Pentrack               5:17.77  
  2 Psotka, Simon             94 Pacific Athletic       5:26.41  
  3 Psotka, Patrick           93 Pacific Athletic       5:24.71  
  3 Ross, Oliver              94 Pentrack               5:28.61  
  4 Knight, Colin             94 Cowichan Valley        5:40.20  
  4 Peleshaty, Connor         93 Cowichan Valley        5:41.33  
  5 Bonnetplume, Brandon      94 Nanaimo                5:41.98  
  5 Palou, Josh               93 Cowichan Valley        5:50.00  
  6 Van Campen, Stuart        94 Pentrack               5:46.66  
  6 King, Quinlyn             93 Nanaimo                5:50.53  
  7 Blyt, Ryan                94 Oceanside              5:51.24  
  7 MacDonald, Payton         93 Comox Valley Cou       6:48.87  
  8 Beckingham, William       94 Oceanside              6:43.88  
 
Event 9  Boys 10 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Serban, Anthony           97 Nanaimo                6:01.74  
  2 Serban, Christopher       97 Nanaimo                6:02.23  
  3 Geddes-Skelding, Mike     97 Nanaimo                7:25.44  
 
Event 9  Boys 11 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Slang, Ben                95 Cowichan Valley        5:47.59  
  1 White, Zachary            96 Nanaimo                6:57.77  
 
Event 11  Women 16-17 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  2 Davies, Morgan            90 Comox Valley Cou         13.55  -1.0  1 
  3 Bertram, Shauna           90 Pentrack                 13.65  -1.5  2 
  5 Chan, Nattie              90 Kajaks                   14.66  -1.0  1 
 
Event 11  Women 18-19 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Miller, Natasha           89 Mei                      13.23  -1.5  2 
  1 Kallal, Ciara             88 Rocky Mountain R         13.31  -1.5  2 
  2 Leavitt, Julia            88 Nanaimo                  17.25  -1.0  1 
  4 Forseth, Chelsea          89 Oceanside                14.62  -1.5  2 
 
Event 11  Women 20-39 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peters, Delayne           86 Mei                      13.85  -1.0 
 
Event 11  Women 40-99 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Radcliffe, Marg           42 Unattached               17.16  -1.0 
 
Event 15  Girls 15 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Cobb, Aleisha             91 Pacific Athletic         13.03   0.8  1 
  2 Law, Christine            91 Comox Valley Cou         13.54   0.2  2 
  3 Echle, Katrina            91 Pentrack                 14.18   0.8  1 
  4 Falk, Kaitlin             91 Mei                      14.27   0.2  2 
  5 Horton, Alanna            91 Victoria Track a         14.78   0.8  1 
  6 Crowther, Camille         91 Lord Bing Second         15.10   0.2  2 
  7 Sallay-Carrington, Jess   91 Lord Bing Second         16.11   0.8  1 
  8 Balikis, Pam              91 Lord Bing Second         16.43   0.8  1 
  9 Barchard, Kelli           91 TD Baker Junior          16.71   0.8  1 
 10 Langford, Courtney        91 TD Baker Junior          16.80   0.8  1 
 
Event 16  Girls 14 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ord, Ali                  92 Pentrack                 13.68  -0.8  3 
  2 Broekhuizen, Sammy        92 Cowichan Valley          13.83  -0.7  1 
  2 Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley          13.83  -1.5  2 
  4 Howard, Allisyn           92 Victoria Track a         13.99  -0.8  3 
  5 Barber, Mitra             92 Pacific Athletic         14.06  -0.7  1 
  6 McLeod, Kiersten          92 Comox Valley Cou         14.11  -0.8  3 
  7 Richardson, Jade          92 Nanaimo                  14.14  -0.8  3 
  8 Burnett, Alison           92 Campbell River           14.17  -0.7  1 
  9 Garcia, Wendy             92 Nanaimo                  14.34  -0.7  1 
 10 Longmuir, Caley           92 Oceanside                15.32  -1.5  2 
 11 Webb, Robin               92 Comox Valley Cou         15.59  -0.7  1 
 12 Best, Dierdre             92 Oceanside                16.36  -1.5  2 
 13 Jenkins, Jessie           92 Oceanside                19.20  -1.5  2 
 
Event 17  Girls 13 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Palm, Jade                93 Unattached               13.66  -0.9  3 
  2 Morgan, Grace             93 Pentrack                 13.79  -0.9  3 
  3 Price, Rebecca            93 TD Baker Junior          13.96   0.4  2 
  4 McGeachy, Chantelle       93 Cowichan Valley          14.01   1.1  1 
  5 Kutyn, Chelsea            93 Pacific Athletic         14.08  -0.9  3 
  6 Cobb, Kristina            93 Pacific Athletic         14.22  -0.9  3 
  7 Round, Jessica            93 Pacific Athletic         14.38   0.4  2 
  8 Rowbotham, Kristy         93 Unattached               14.47  -0.9  3 
  9 Lamoureaux, Mei-San       93 Nanaimo                  14.64   1.1  1 
  9 Tanaka, Emma              93 Pacific Athletic         14.64   1.1  1 
 11 Bonnar, Stephanie         93 Cowichan Valley          14.80   1.1  1 
 12 Lindsay, Jenika           93 Oceanside                14.89   1.1  1 
 12 Westby, Tori              93 Powell River             14.89   0.4  2 
 14 Dosanjh, Harman           93 UA Athletic Club         15.08   0.4  2 
 15 Virk, Erika               93 UA Athletic Club         15.13   0.4  2 
 16 McCluskey, Tara           93 NorWesters               15.24  -0.9  3 
 17 Ruffolo, Talia            93 Pacific Athletic         15.54   1.1  1 
 18 Sollitt, Rosie            93 Oceanside                16.40   1.1  1 
 19 Best, Madeline            93 Oceanside                17.36   0.4  2 
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ashcroft, Jaime           94 Cowichan Valley          13.71  -0.3  2 
  2 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           14.32  -0.3  2 
  3 Kennedy, Renee            94 Cowichan Valley          14.45   0.5  1 
  4 Servers, Tyler            94 Campbell River           14.54   0.5  1 
  5 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley           14.80  -0.3  2 
  6 Richardson, Leigh         94 Nanaimo                  15.13  -0.3  2 
  6 Radford, Samantha         94 Pentrack                 15.13  -0.3  2 
  8 Goodmanson, Sheriden      94 Victoria Track a         15.43  -0.3  2 
  9 Richardson, Rachael       94 Victoria Track a         15.57  -0.3  2 
 10 Agius, Emma               94 Powell River             15.79   0.5  1 
 11 Lacey, Shelby             94 Powell River             15.97   0.5  1 
 12 Mercer, Emily             94 Pentrack                 16.22   0.5  1 
 13 Breault, Carly            94 Oceanside                16.25  -0.3  2 
 14 Ohara, Jamie              94 Comox Valley Cou         16.69   0.5  1 
 15 Griffin, Sarah            94 Victoria Track a         17.65   0.5  1 
 16 Geddes-Skelding, Chantel  94 Nanaimo                  18.05   0.5  1 
 
Event 19  Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 De Armond, Brooke         95 Pacific Athletic         15.06   0.4  3 
  2 Koblun, Megan             95 Pacific Athletic         15.39   0.4  3 
  3 Fontaine, Alexandra       95 Nanaimo                  15.64   0.6  2 
  4 Worthy, Kate              95 Victoria Track a         15.83  -0.7  1 
  5 Carroll, Mackenzie        95 Victoria Track a         15.91  -0.7  1 
  6 Buckland, Megan           95 Cowichan Valley          16.07   0.6  2 
  7 Scott, Lexie              95 Pacific Athletic         16.21   0.6  2 
  8 Butler, Elise             95 Pacific Athletic         16.22   0.6  2 
  9 Martin, Violeta           95 Nanaimo                  16.24   0.6  2 
 10 Bourgeault, Kiera         95 Oceanside                16.32  -0.7  1 
 11 Hegland, Sophie           95 Pentrack                 16.34   0.4  3 
 12 Geddes-Skelding, Lakeish  95 Nanaimo                  16.72   0.6  2 
 13 Sollitt, Kaeli            95 Oceanside                16.80   0.4  3 
 14 Hornstein, Alexa          95 Comox Valley Cou         16.81   0.6  2 
 15 Geddes-Skelding, Mayim    95 Nanaimo                  16.91  -0.7  1 
 16 Kavelaars, Ruth Anne      95 Pacific Athletic         17.07  -0.7  1 
 17 Jenkins, Caitlin          95 Oceanside                17.10   0.4  3 
 18 Yee, Alix                 95 Pentrack                 17.14  -0.7  1 
 19 Chomack, Diana            95 Pentrack                 17.25  -0.7  1 
 20 Malelic, Katrina          95 Comox Valley Cou         17.54  -0.7  1 
 21 Lewis, Andrea             95 Oceanside                18.05   0.4  3 
 
Event 20  Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bannerman, Jenika         96 Nanaimo                  16.11  -0.2  3 
  2 Krishka, Nikki            96 Oceanside                16.20  -0.7  2 
  3 Gibson, Lara              96 Pentrack                 16.29   0.3  1 
  4 Cote, Tarryn              96 Pentrack                 16.52  -0.2  3 
  5 McLeod, Mackenzie         96 Comox Valley Cou         16.61  -0.7  2 
  5 McDonald, Courtney        96 Pentrack                 16.61  -0.2  3 
  7 Kutyn, Shelby             96 Pacific Athletic         17.04   0.3  1 
  8 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley           17.22   0.3  1 
  9 Bradshaw, Emily           96 Pacific Athletic         17.36   0.3  1 
 10 Lorenzo, Annina           96 Pentrack                 17.42  -0.7  2 
 11 Hegland, Chloe            96 Pentrack                 17.47  -0.7  2 
 12 Johnson, Kathryn          96 Pacific Athletic         17.50  -0.7  2 
 13 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack                 17.51  -0.2  3 
 14 Geddes-Skelding, Chloe    96 Nanaimo                  17.53   0.3  1 
 15 Munro, Sara               96 Oceanside                17.56  -0.7  2 
 16 Banks, Carina             96 Alberni Valley           17.57  -0.7  2 
 17 Adams, Emily              96 Cowichan Valley          17.92   0.3  1 
 18 Logan, Jenna              96 Cowichan Valley          18.03   0.3  1 
 19 Langdon, Hayley           96 Pentrack                 18.13  -0.2  3 
 
Event 21  Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 De Armond, Alexis         97 Pacific Athletic         16.66  -1.1  1 
  2 Hoey, Chelsea             97 Oceanside                16.81  -1.1  1 
  3 King, Tkia                97 Nanaimo                  17.53  -1.1  1 
  4 Gottfred, Natasha         97 Pacific Athletic         17.77  -1.1  1 
  5 Flaherty, Shannon         97 Pentrack                 18.74   0.4  2 
  6 Geddes-Skelding, Abby     97 Nanaimo                  19.73   0.4  2 
  7 Chesnut, Jessie           97 Oceanside                20.96   0.4  2 
 
Event 22  Men 16-17 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Morton, Norman            90 Comox Valley Cou         11.33   0.2  4 
  4 Minkley, John             90 Pentrack                 11.94  -1.4  3 
  5 Smythies, Spencer         90 Cowichan Valley          12.43  -1.0  2 
  8 Chow, Garrett             90 Cowichan Valley          13.00  -1.0  2 
  9 Andres, Clayton           90 Mei                      13.05  -1.4  3 
 11 Lo, Lawrence              90 Mei                      13.44  -1.4  3 
 
Event 22  Men 18-19 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  2 Ebrado, Elizar            89 Rocky Mountain R         11.46   0.2  4 
  2 Malone, Aaron             88 Comox Valley Cou         11.83   0.2  4 
  3 Shum, Mike                89 Mei                      11.57   0.2  4 
  3 Dosanjh, Tarin            88 UA Athletic Club         12.46  -1.4  3 
  6 Madden, Kevin             89 South Fraser Tra         12.51  -1.4  3 
  7 Giesbrecht, Daniel        89 Mei                      12.71  -1.0  2 
 10 Haley, Rick               89 Alberni District         13.39  -1.0  2 
 
Event 22  Men 20-39 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Fralick, Brandt           87 Kelowna Track &          11.17   0.2  4 
  1 Fostvelt, Shawn           68 Nanaimo                  12.00  -2.8  1 
 
Event 22  Men 40-99 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Watler, Crosbie           59 Cowichan Valley          13.12  -2.8 
  2 Muriuki, Nelson           66 Unattached               13.87  -2.8 
  3 Mount, Bob                62 Cowichan Valley          13.93  -2.8 
  4 Freeland, Mark            54 Campbell River           15.92  -2.8 
 
Event 26  Boys 15 Year Olds 100 Meter Dash REVISED
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Watkin, Kyle              91 TD Baker Junior          12.49  -0.5  1 
  2 Taylor, Donovan           91 Cowichan Valley          12.93  -0.5  1 
  3 Gillis, Garnet            91 TD Baker Junior          13.43  -0.5  1 
  4 Regehr, Greg              91 Mei                      13.50   0.7  2 
  5 Baerg, Nolan              91 Mei                      13.66   0.7  2 
  6 Peleshaty, Chase          91 Cowichan Valley          13.80  -0.5  1 
  7 Barnes, Kurtis            91 TD Baker Junior          13.82  -0.5  1 
  8 Sharp, Kevin              91 TD Baker Junior          13.85  -0.5  1 
  9 Shin, Daniel              91 Mei                      14.04  -0.5  1 
 10 Breault, Nick             91 Oceanside                14.36   0.7  2 
 
Event 27  Boys 14 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kaehler, Mitchell         92 Comox Valley Cou         12.63  -0.4  2 
  2 Oshowy, Tanner            92 Kajaks                   13.12  -0.4  2 
  3 Pearse, Alexander         92 Pacific Athletic         13.37  -1.7  1 
  4 Quint, Aaron              92 Pentrack                 13.47  -0.4  2 
  5 Kelso, Dylan              92 Nanaimo                  13.53  -1.7  1 
  6 Cameron, Aric             92 Nanaimo                  13.61  -1.7  1 
  7 Powrie, Isaac             92 Thunderbirds             13.85  -1.7  1 
  8 Boubia, Abdeslam          92 Lord Bing Second         14.12  -0.4  2 
  9 Sorensen, Eric            92 Cowichan Valley          14.25  -1.7  1 
 10 Lee, Matt                 92 Lord Bing Second         14.30  -0.4  2 
 11 Ostergaard, Michael       92 Oceanside                15.41  -0.4  2 
 
Event 28  Boys 13 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bennett, Patrick          93 Pacific Athletic         12.79  -1.4  2 
  2 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou         12.89  -0.5  1 
  3 Economou, Alexander       93 Victoria Track a         13.71  -1.4  2 
  4 Keenan, Adam              93 Pacific Athletic         13.75  -1.4  2 
  5 Powrie, Jake              93 Thunderbirds             13.92  -0.5  1 
  6 Forseth, Tristan          93 Oceanside                14.56  -1.4  2 
  7 Peleshaty, Connor         93 Cowichan Valley          14.71  -0.5  1 
  8 Palou, Josh               93 Cowichan Valley          15.13  -0.5  1 
  9 Dowie, Sean               93 Victoria Track a         15.18  -0.5  1 
 10 Jussila, Jeff             93 Nanaimo                  16.73  -0.5  1 
 
Event 29  Boys 12 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Adamson, Derek            94 Pacific Athletic         14.09  -0.2  2 
  2 Haskett, Ross             94 Pentrack                 14.32  -0.2  2 
  3 Versluis, Gregary         94 Campbell River           14.37  -0.6  1 
  4 Proudfoot, Spencer        94 Campbell River           14.51  -0.6  1 
  5 Cave, Matthew             94 Pacific Athletic         14.87  -0.2  2 
  6 Jauristo, Jack            94 Thunderbirds             15.32  -0.6  1 
  7 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                 15.38  -0.2  2 
  8 Heemskerk, Travis         94 Pacific Athletic         15.63  -0.2  2 
  9 Nyhof, Adam               94 Pacific Athletic         15.75  -0.2  2 
 10 Lloyd, Hunter             94 Cowichan Valley          15.93  -0.6  1 
 11 O'Connell, Jericho        94 Victoria Track a         16.03  -0.6  1 
 12 Chow, Cameron             94 Cowichan Valley          16.26  -0.2  2 
 13 Norman, Tyler             94 Victoria Track a         16.43  -0.6  1 
 14 Ross, Oliver              94 Pentrack                 16.78  -0.2  2 
 15 Beckingham, William       94 Oceanside                18.01  -0.6  1 
 
Event 30  Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Peleshaty, Colby          95 Cowichan Valley          14.54   1.4  1 
  2 Palou, Austin             95 Cowichan Valley          14.62   1.4  1 
  3 Curtis, Alexander         95 Victoria Track a         14.84  -0.6  2 
  4 Farrar, Liam              95 Pacific Athletic         15.29  -0.6  2 
  5 deBruin, Levi             95 Pentrack                 15.77   1.4  1 
  6 Boyce, Cameron            95 Cowichan Valley          16.24   1.4  1 
  7 Gottfred, Colin           95 Pacific Athletic         16.29  -0.6  2 
  8 Ford, Josh                95 Oceanside                16.57  -0.6  2 
  9 King, Kaleb               95 Nanaimo                  18.16   1.4  1 
 10 Stewart, Daniel           95 Oceanside                18.22  -0.6  2 
 
Event 31  Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack                 15.53  -0.2 
  2 DeVisser, Andrew          96 Thunderbirds             16.39  -0.2 
  3 Bradley, Luke             96 Alberni Valley           17.20  -0.2 
  4 Jasper, Jake              96 Campbell River           17.83  -0.2 
  5 Standen, Conor            96 Pentrack                 18.27  -0.2 
 
Event 32  Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Serban, Anthony           97 Nanaimo                  17.68  -0.4 
  2 Sorensen, Kyle            97 Cowichan Valley          18.46  -0.4 
  3 Biagioni, David           97 Oceanside                18.67  -0.4 
  4 Way, Aidan                97 Pacific Athletic         19.01  -0.4 
  5 Taylor, Joel              97 Pacific Athletic         19.31  -0.4 
  6 Geddes-Skelding, Mike     97 Nanaimo                  19.96  -0.4 
  7 Geddes-Skelding, Gabriel  97 Nanaimo                  20.01  -0.4 
 
Event 34  Women 16-17 400 Meter Hurdles 10 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  4 Milburn, Preeya           90 Nanaimo                1:19.46  
 
Event 34  Women 18-19 400 Meter Hurdles 10 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moerman, Marit            89 Mei                    1:08.30  
  1 Parker, Kendra            88 Comox Valley Cou       1:12.92  
  2 Masters, Haillie          89 Pentrack               1:11.63  
  3 Shoults, Katherine        89 West Van               1:14.11  
 
Event 34  Women 20-39 400 Meter Hurdles 10 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hildebrandt, Leanne       86 Mei                    1:19.05  
 
Event 37  Girls 15 Year Olds 300 Meter Hurdles 7 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chartrand, Trina          91 Nanaimo                  51.21  
  2 Neumann, Kayla            91 TD Baker Junior          56.03  
  3 Denys, Caitlyn            91 TD Baker Junior        1:02.46  
 
Event 38  Girls 14 Year Olds 300 Meter Hurdles 7 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley          51.89  
  2 Ord, Ali                  92 Pentrack                 53.02  
  3 McLeod, Kiersten          92 Comox Valley Cou         53.36  
  4 Burnett, Alison           92 Campbell River           54.14  
  5 Vandermale, Annie         92 Comox Valley Cou         57.12  
 
Event 42  Men 16-17 400 Meter Hurdles 10 @ 33"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dosanjh, Gurinder         90 Kajaks                 1:04.13  
 
Event 43  Boys 15 Year Olds 300 Meter Hurdles 7 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cappus, Michael           91 Alberni District         47.89  
  2 Goldbeck, Travis          91 TD Baker Junior          50.43  
  3 Masri, Nick               91 Comox Valley Cou         55.48  
 
Event 44  Boys 14 Year Olds 300 Meter Hurdles 7 @ 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Parker, Cody              92 Comox Valley Cou         46.57  
  2 Riva, Thomas              92 Oceanside                49.42  
  3 McNeill, Mark             92 Pentrack                 51.06  
  4 Stoochnoff, Nick          92 Cowichan Valley          52.02  
 
Event 45  Girls 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 @ 27"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bonnar, Stephanie         93 Cowichan Valley          32.73   NWI 
  2 Young, Sky                93 Kajaks                   33.23   NWI 
  3 Morgan, Grace             93 Pentrack                 33.28   NWI 
  4 Rowbotham, Kristy         93 Unattached               33.58   NWI 
 
Event 46  Girls 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 @ 24"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           33.12   NWI 
  2 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley           33.91   NWI 
  3 Radford, Samantha         94 Pentrack                 34.46   NWI 
  4 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley          35.66   NWI 
  5 Mercer, Emily             94 Pentrack                 36.06   NWI 
  6 Russell, Kaylie           94 Nanaimo                  36.44   NWI 
  7 Trenholm, Chyanne         94 Campbell River           38.11   NWI 
 
Event 47  Girls 11 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 @ 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bourgeault, Kiera         95 Oceanside                34.10   NWI  1 
  2 Sollitt, Kaeli            95 Oceanside                37.54   NWI  1 
  3 Chestnut, Taylor          95 Oceanside                38.30   NWI  2 
  4 Chomack, Diana            95 Pentrack                 38.40   NWI  1 
  5 Hegland, Sophie           95 Pentrack                 41.54   NWI  2 
  6 Jenkins, Caitlin          95 Oceanside                42.04   NWI  2 
  7 Malelic, Katrina          95 Comox Valley Cou         42.99   NWI  1 
  8 Lewis, Andrea             95 Oceanside                44.51   NWI  2 
 
Event 48  Boys 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 @ 27"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Powrie, Jake              93 Thunderbirds             31.60   NWI 
  2 Sapala, Dustin            93 Pentrack                 33.54   NWI 
  3 Hammer, Davis             93 Nanaimo                  35.31   NWI 
 
Event 49  Boys 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 @ 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Versluis, Gregary         94 Campbell River           33.75   NWI  1 
  2 Bonnetplume, Brandon      94 Nanaimo                  34.47   NWI  1 
  3 Jauristo, Jack            94 Thunderbirds             35.06   NWI  1 
  4 Knight, Colin             94 Cowichan Valley          37.24   NWI  1 
  5 Norman, Tyler             94 Victoria Track a         37.78   NWI  1 
  6 Haskett, Ross             94 Pentrack                 38.91   NWI  2 
  7 Lloyd, Hunter             94 Cowichan Valley          39.38   NWI  2 
  8 Chow, Cameron             94 Cowichan Valley          40.74   NWI  2 
  9 Beckingham, William       94 Oceanside                41.72   NWI  2 
 
Event 50  Boys 11 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 @ 24"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peleshaty, Colby          95 Cowichan Valley          34.90   NWI 
  2 Curtis, Alexander         95 Victoria Track a         35.14   NWI 
  3 Boyce, Cameron            95 Cowichan Valley          37.64   NWI 
  4 Slang, Ben                95 Cowichan Valley          38.99   NWI 
 
Event 52  Girls 15 1500 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McCulligh, Maureen        91 Campbell River         5:41.53  
  1 Charlesworth, Emily       92 Campbell River         5:56.60  
  2 McInnis, Shauna           92 Pentrack               6:04.45  
 
Event 53  Boys 15 1500 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Leigh, Ryan               91 Pentrack               5:39.37  
  1 Riva, Thomas              92 Oceanside              5:50.18  
  2 Cappus, Michael           91 Alberni District       6:13.75  
  2 McNeill, Mark             92 Pentrack               6:27.36  
  3 Ballar, Josh              91 TD Baker Junior        6:59.09  
 
Event 54  Men 16-17 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cappus, Derek             90 Alberni District       5:58.61  
  2 Chow, Garrett             90 Cowichan Valley        5:58.85  
 
Event 54  Men 18-19 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Han, Yi                   88 Lord Bing Second       5:01.46  
  2 Mancell, Bryce            88 Comox Valley Cou       5:50.31  
 
Event 56  Women 16-17 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  2 Therrien, Brittany        90 Victoria Track a       1:03.36   2 
  3 Riva, Lauren              90 Oceanside              1:04.29   2 
  4 Rosser, Michelle          90 NorWesters             1:04.45   2 
  6 Davies, Morgan            90 Comox Valley Cou       1:04.69   1 
  7 Douglas, Danielle         90 Thunderbirds           1:06.66   1 
  9 Milburn, Preeya           90 Nanaimo                1:09.94   1 
 
Event 56  Women 18-19 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Rothdram, Sydney          89 NorWesters             1:03.14   2 
  5 Shoults, Katherine        89 West Van               1:04.51   2 
  8 Price, Theresa            89 Victoria Track a       1:08.53   1 
 10 Forseth, Chelsea          89 Oceanside              1:10.37   1 
 
Event 56  Women 20-39 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Peters, Delayne           86 Mei                    1:03.70  
 
Event 60  Girls 15 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kang, Monica              91 UA Athletic Club       1:02.59  
  2 Law, Christine            91 Comox Valley Cou       1:04.47  
  3 Nickel, Kirsten           91 Mei                    1:07.40  
  4 Flynn, Nicola             91 TD Baker Junior        1:12.61  
  5 Crowther, Camille         91 Lord Bing Second       1:15.04  
  6 Langford, Courtney        91 TD Baker Junior        1:29.66  
  7 Gus, Jen                  91 TD Baker Junior        1:32.80  
 
Event 61  Girls 14 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 de Faye, Amanda           92 Kajaks                 1:04.12  
  2 Ord, Ali                  92 Pentrack               1:04.30  
  3 Stevens, Cassy            92 Cowichan Valley        1:06.81  
  4 Shaw, Mary                92 Nanaimo                1:07.08  
  5 Morris, Mikhaila          92 Victoria Track a       1:09.68  
  6 Longmuir, Caley           92 Oceanside              1:09.86  
  7 Webb, Robin               92 Comox Valley Cou       1:10.09  
  8 Best, Dierdre             92 Oceanside              1:16.87  
  9 Jenkins, Jessie           92 Oceanside              1:34.66  
 
Event 62  Girls 13 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morgan, Grace             93 Pentrack               1:04.26  
  2 Erickson, Jennifer        93 Oceanside              1:05.61  
  3 Kroeze, Karinda           93 Campbell River         1:07.85  
  4 Bonnar, Stephanie         93 Cowichan Valley        1:09.60  
  5 McCluskey, Tara           93 NorWesters             1:09.93  
  6 Inglis, Rachael           93 Victoria Track a       1:10.73  
 
Event 63  Girls 12 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dakha, Moneeka            94 UA Athletic Club       1:06.93   2 
  2 Goodmanson, Sheriden      94 Victoria Track a       1:10.94   2 
  3 Radford, Samantha         94 Pentrack               1:14.37   1 
  4 Richardson, Rachael       94 Victoria Track a       1:14.6h   2 
  5 Ashcroft, Jaime           94 Cowichan Valley        1:14.74   1 
  6 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley        1:15.22   1 
  7 Agius, Emma               94 Powell River           1:16.30   1 
  8 Breault, Carly            94 Oceanside              1:17.07   2 
  9 Russell, Kaylie           94 Nanaimo                1:19.76   2 
 10 Griffin, Sarah            94 Victoria Track a       1:23.53   1 
 11 Geddes-Skelding, Chantel  94 Nanaimo                1:25.16   1 
 
Event 64  Girls 11 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chestnut, Taylor          95 Oceanside              1:18.07  
  2 Simpson, Josie            95 Campbell River         1:19.93  
  3 Martin, Violeta           95 Nanaimo                1:21.63  
  4 Yee, Alix                 95 Pentrack               1:25.44  
  5 Malelic, Katrina          95 Comox Valley Cou       1:26.55  
  6 Jenkins, Caitlin          95 Oceanside              1:27.40  
  7 Henderson, Aimee          95 Victoria Track a       1:27.61  
  8 Smith, Emma               95 Cowichan Valley        1:29.17  
  9 Lewis, Andrea             95 Oceanside              1:32.77  
 
Event 65  Girls 10 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bannerman, Jenika         96 Nanaimo                1:18.42   1 
  2 Ross, Rachel              96 Pentrack               1:24.29   2 
  3 MacDonald, Kennedie       96 Comox Valley Cou       1:24.91   1 
  4 Cote, Tarryn              96 Pentrack               1:25.81   2 
  5 Hegland, Chloe            96 Pentrack               1:26.13   2 
  6 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack               1:26.80   2 
  7 Krishka, Nikki            96 Oceanside              1:27.86   1 
  8 Geddes-Skelding, Chloe    96 Nanaimo                1:28.95   1 
  9 Lorenzo, Annina           96 Pentrack               1:30.18   1 
 10 Munro, Sara               96 Oceanside              1:32.15   2 
 11 Logan, Jenna              96 Cowichan Valley        1:40.71   2 
 
Event 66  Girls 9 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Tkia                97 Nanaimo                1:19.43  
  2 Hoey, Chelsea             97 Oceanside              1:23.71  
  3 Mylie, Emma               97 Pentrack               1:28.71  
  4 Henderson, Natalie        97 Victoria Track a       1:45.80  
  5 Chesnut, Jessie           97 Oceanside              1:47.11  
 
Event 67  Men 16-17 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Morton, Norman            90 Comox Valley Cou         51.55   3 
  3 Hanscomb, Oren            90 Campbell River           53.92   3 
  8 Smythies, Spencer         90 Cowichan Valley          58.97   1 
  9 MacLeod, Jessie           90 Campbell River           59.09   2 
 10 Andres, Clayton           90 Mei                    1:02.50   2 
 11 Lo, Lawrence              90 Mei                    1:04.67   2 
 
Event 67  Men 18-19 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lim, Kevin                88 NorWesters               49.13   3 
  2 Pooni, Jason              88 UA Athletic Club         51.17   3 
  2 Sidhu, Gurpreet           89 Kajaks                   53.08   2 
  3 Little, Paul              88 Nanaimo                  57.90   1 
  4 O'Neill, Blair            89 NorWesters               54.00   3 
  5 Drozdiak, Tristan         89 Rocky Mountain R         54.35   1 
  6 Wasylyshyn, Adam          89 NorWesters               55.98   3 
  7 Giesbrecht, Daniel        89 Mei                      56.27   3 
 
Event 67  Men 20-39 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Douglas, William          85 Thunderbirds             55.97  
 
Event 67  Men 40-99 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Muriuki, Nelson           66 Unattached             1:06.88   2 
 
Event 71  Boys 15 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Forseth, Rowan            91 Oceanside                55.46   2 
  2 Schmidt, Cory             91 TD Baker Junior          59.65   1 
  3 Leigh, Ryan               91 Pentrack               1:00.10   2 
  4 Taylor, Donovan           91 Cowichan Valley        1:00.38   1 
  5 Regehr, Greg              91 Mei                    1:03.54   2 
  6 Breault, Nick             91 Oceanside              1:03.74   1 
  7 Belke, Josh               91 TD Baker Junior        1:04.33   1 
  8 Baerg, Nolan              91 Mei                    1:04.82   1 
  9 Plenert, Eddie            91 Mei                    1:05.24   2 
 
Event 72  Boys 14 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sydneysmith, Dylan        92 Thunderbirds             56.58   1 
  2 Parker, Cody              92 Comox Valley Cou         58.73   2 
  3 Sawatzky, Adam            92 Campbell River           59.91   1 
  4 Anderson, Ben             92 Nanaimo                1:00.32   1 
  5 Ling, David               92 Kajaks                 1:01.73   2 
  6 McNeill, Mark             92 Pentrack               1:04.64   2 
  7 Boubia, Abdeslam          92 Lord Bing Second       1:05.11   2 
  8 Sorensen, Eric            92 Cowichan Valley        1:05.82   1 
  9 Hill, Colm                92 Lord Bing Second       1:07.69   2 
 10 Lee, Matt                 92 Lord Bing Second       1:08.86   2 
 11 Nezu, Kenta               92 Lord Bing Second       1:13.33   1 
 
Event 73  Boys 13 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gilbert, Owen             93 Cowichan Valley        1:02.36   1 
  2 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou       1:02.47   2 
  3 Smith, Austin             93 Victoria Track a       1:03.19   1 
  4 Zosiak, Kyle              93 Victoria Track a       1:03.71   2 
  5 Economou, Alexander       93 Victoria Track a       1:04.92   2 
  6 Peleshaty, Connor         93 Cowichan Valley        1:11.77   1 
  7 Forseth, Tristan          93 Oceanside              1:12.04   2 
  8 Palou, Josh               93 Cowichan Valley        1:13.82   1 
  9 Dowie, Sean               93 Victoria Track a       1:14.65   1 
 
Event 74  Boys 12 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Versluis, Gregary         94 Campbell River         1:10.24  
  2 Stubbs, Nolan             94 Pentrack               1:11.23  
  3 Collette, Jackson         94 Oceanside              1:13.55  
  4 Blyt, Ryan                94 Oceanside              1:15.64  
  5 Haskett, Ross             94 Pentrack               1:16.88  
  6 Van Campen, Stuart        94 Pentrack               1:18.28  
  7 Norman, Tyler             94 Victoria Track a       1:19.4h  
  8 Beckingham, William       94 Oceanside              1:36.6h  
 
Event 75  Boys 11 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Slang, Ben                95 Cowichan Valley        1:14.93  
  2 Boyce, Cameron            95 Cowichan Valley        1:19.83  
  3 Ford, Josh                95 Oceanside              1:22.86  
  4 Best, Eric                95 Oceanside              1:38.86  
 
Event 76  Boys 10 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack               1:12.82  
  2 DeVisser, Andrew          96 Thunderbirds           1:21.39  
  3 Murowinski, Paul          96 Pentrack               1:27.36  
  4 Jasper, Jake              96 Campbell River         1:31.60  
  5 White, Zachary            96 Nanaimo                1:32.45  
  6 Standen, Conor            96 Pentrack               1:37.03  
 
Event 77  Boys 9 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Serban, Anthony           97 Nanaimo                1:24.39  
  2 Serban, Christopher       97 Nanaimo                1:26.47  
  3 Biagioni, David           97 Oceanside              1:27.56  
  4 Sorensen, Kyle            97 Cowichan Valley        1:46.49  
  5 Geddes-Skelding, Gabriel  97 Nanaimo                1:51.18  
 
Event 85  Women 16-17 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  2 Riva, Lauren              90 Oceanside             11:57.15  
 
Event 85  Women 18-19 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Jessica            89 NorWesters            10:07.77  
 
Event 86  Girls 15 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McInnis, Shauna           92 Pentrack              11:03.68  
  2 Charlesworth, Emily       92 Campbell River        11:44.17  
  3 Best, Dierdre             92 Oceanside             13:08.66  
 
Event 87  Men 16-17 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  2 Vigier, Alistair          90 Unattached             9:58.47  
  3 Genereaux, Corey          90 Cowichan Valley       10:04.88  
 
Event 87  Men 18-19 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bean, Erik                89 NorWesters             9:57.74  
 
Event 88  Boys 14 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Quinlyn             93 Nanaimo               12:44.57  
 
Event 88  Boys 15 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Forseth, Rowan            91 Oceanside             10:04.63  
  1 Loshack, Mike             92 TD Baker Junior       10:08.28  
  2 Ball, Graham              92 Pentrack              10:35.64  
  3 Therrien, Cody            92 Victoria Track a      10:37.23  
  4 Bal, Gurjot               92 Kajaks                10:55.10  
  5 Turner, Markus            92 Alberni Valley        11:29.21  
 
Event 89  Men 16-17 110 Meter Hurdles 10 @ 36"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  3 Minkley, John             90 Pentrack                 21.16  -3.6 
 
Event 89  Men 18-19 110 Meter Hurdles 10 @ 36"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Melca, Adrian             89 Rocky Mountain R         15.63  -3.6 
  2 Reikki, Thomas            89 Pentrack                 16.16  -3.6 
 
Event 90  Women 15-17 100 Meter Hurdles 10 @ 33"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  2 Nano, Anne-Mari           90 Oak Bay                  16.71  -1.1  1 
  3 Milburn, Preeya           90 Nanaimo                  19.25  -1.1  1 
  5 Munro, Emma               91 Lord Bing Second         22.37  -1.6  2 
 
Event 90  Women 18-19 100 Meter Hurdles 10 @ 33"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Miller, Natasha           89 Mei                      15.92  -1.6  2 
  4 Moerman, Marit            89 Mei                      21.47  -1.6  2 
 
Event 90  Women 20-39 100 Meter Hurdles 10 @ 33"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peters, Delayne           86 Mei                      17.69  -1.1 
  2 Hildebrandt, Leanne       86 Mei                      20.88  -1.1 
 
Event 91  Boys 15 100 Meter Hurdles 10 @ 33"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Cappus, Michael           91 Alberni District         16.59  -1.0  2 
  1 Anderson, Ben             92 Nanaimo                  17.69  -1.6  1 
  2 Barnes, Kurtis            91 TD Baker Junior          17.94  -1.0  2 
  2 Riva, Thomas              92 Oceanside                19.79  -1.0  2 
  3 Schmidt, Cory             91 TD Baker Junior          18.65  -1.0  2 
  3 Stoochnoff, Nick          92 Cowichan Valley          20.02  -1.6  1 
  4 Goldbeck, Travis          91 TD Baker Junior          19.20  -1.6  1 
  4 McMullan, David           92 TD Baker Junior          20.54  -1.6  1 
  5 Peleshaty, Chase          91 Cowichan Valley          20.01  -1.0  2 
  6 Regehr, Greg              91 Mei                      20.34  -1.0  2 
  7 Telidetzki, Luke          91 TD Baker Junior          22.37  -1.6  1 
 
Event 92  Girls 15 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 @ 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Denys, Caitlyn            91 TD Baker Junior          16.06  -2.1 
  2 Neumann, Kayla            91 TD Baker Junior          16.57  -2.1 
  3 Horton, Alanna            91 Victoria Track a         17.40  -2.1 
  4 Barchard, Kelli           91 TD Baker Junior          20.84  -2.1 
 
Event 93  Girls 14 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 @ 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley          13.76  -1.2 
  2 McLeod, Kiersten          92 Comox Valley Cou         14.64  -1.2 
  3 Richardson, Jade          92 Nanaimo                  14.91  -1.2 
  4 Burnett, Alison           92 Campbell River           15.67  -1.2 
 
Event 94  Girls 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 @ 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bonnar, Stephanie         93 Cowichan Valley          15.50  -1.9 
  2 Young, Sky                93 Kajaks                   15.51  -1.9 
  3 Round, Jessica            93 Pacific Athletic         15.71  -1.9 
  4 Morgan, Grace             93 Pentrack                 16.14  -1.9 
  5 Kutyn, Chelsea            93 Pacific Athletic         16.19  -1.9 
 
Event 95  Girls 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 @ 27"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           14.54  -1.4  2 
  2 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley           15.92  -1.4  2 
  3 Kennedy, Renee            94 Cowichan Valley          16.19  -1.5  1 
  4 Ashcroft, Jaime           94 Cowichan Valley          16.22  -1.5  1 
  5 Richardson, Leigh         94 Nanaimo                  16.51  -1.4  2 
  6 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley          16.68  -1.4  2 
  7 Trenholm, Chyanne         94 Campbell River           16.73  -1.4  2 
  8 Grant, Charlotte          94 Comox Valley Cou         16.79  -1.5  1 
  9 Russell, Kaylie           94 Nanaimo                  18.06  -1.5  1 
 10 Mackinnon, Stephanie      94 Comox Valley Cou         19.04  -1.5  1 
 
Event 96  Boys 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 @ 30"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Powrie, Jake              93 Thunderbirds             13.62  -1.4  1 
  2 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou         14.32  -1.2  2 
  3 Sapala, Dustin            93 Pentrack                 14.59  -1.2  2 
  4 Hammer, Davis             93 Nanaimo                  16.69  -1.2  2 
  5 Peleshaty, Connor         93 Cowichan Valley          16.78  -1.4  1 
  6 Scheiber, Hayden          93 Cowichan Valley          17.06  -1.4  1 
  7 Palou, Josh               93 Cowichan Valley          17.16  -1.4  1 
  8 Gibson, Damien            93 Pentrack                 17.75  -1.2  2 
  9 Qualizza, Matteo          93 Pacific Athletic         18.98  -1.2  2 
 
Event 97  Boys 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 @ 27"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bonnetplume, Brandon      94 Nanaimo                  15.30  -1.7  1 
  2 Haskett, Ross             94 Pentrack                 15.85  -0.7  2 
  3 Psotka, Simon             94 Pacific Athletic         16.19  -0.7  2 
  4 Jauristo, Jack            94 Thunderbirds             16.57  -1.7  1 
  5 Collette, Jackson         94 Oceanside                17.19  -0.7  2 
  6 O'Connell, Jericho        94 Victoria Track a         17.25  -1.7  1 
  7 McFadyen, Aaron           94 Pacific Athletic         17.81  -1.7  1 
  8 Lloyd, Hunter             94 Cowichan Valley          18.28  -1.7  1 
  9 Ross, Oliver              94 Pentrack                 18.67  -0.7  2 
 -- Heemskerk, Travis         94 Pacific Athletic           DNF  -0.7  2 
 
Event 98  Girls 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 @ 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 De Armond, Brooke         95 Pacific Athletic         12.10  -0.9  3 
  2 Bourgeault, Kiera         95 Oceanside                12.79  -1.1  1 
  3 Sollitt, Kaeli            95 Oceanside                13.26  -0.9  3 
  4 Chomack, Diana            95 Pentrack                 13.29  -1.8  2 
  5 Malelic, Katrina          95 Comox Valley Cou         13.52  -1.1  1 
  6 Chestnut, Taylor          95 Oceanside                13.54  -0.9  3 
  7 Yee, Alix                 95 Pentrack                 13.56  -1.1  1 
  8 Buckland, Megan           95 Cowichan Valley          13.58  -1.8  2 
  9 Vandermale, Emalee        95 Comox Valley Cou         13.70  -1.8  2 
 10 Poulson, Anya             95 Pentrack                 13.95  -1.8  2 
 11 Hegland, Sophie           95 Pentrack                 14.19  -0.9  3 
 12 Jenkins, Caitlin          95 Oceanside                14.32  -0.9  3 
 13 Bassett, Rebecca          95 Nanaimo                  14.45  -1.1  1 
 14 Smith, Emma               95 Cowichan Valley          14.62  -1.8  2 
 15 Martin, Violeta           95 Nanaimo                  14.64  -1.8  2 
 16 Hornstein, Alexa          95 Comox Valley Cou         14.88  -1.1  1 
 17 Cote, Addie               95 Pentrack                 14.92  -0.9  3 
 18 Lewis, Andrea             95 Oceanside                15.24  -0.9  3 
 
Event 99  Girls 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 @ 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bannerman, Jenika         96 Nanaimo                  12.51  -0.6  2 
  2 Ross, Rachel              96 Pentrack                 12.76  -1.0  3 
  3 McDonald, Courtney        96 Pentrack                 12.83  -1.0  3 
  4 Krishka, Nikki            96 Oceanside                13.06  -1.0  3 
  5 Gibson, Lara              96 Pentrack                 13.11  -0.6  2 
  6 Cote, Tarryn              96 Pentrack                 13.45  -1.0  3 
  7 McLeod, Mackenzie         96 Comox Valley Cou         13.63  -0.6  2 
  8 Bradshaw, Emily           96 Pacific Athletic         13.71  -0.6  2 
  9 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack                 13.77  -1.0  3 
 10 Langdon, Hayley           96 Pentrack                 13.91  -1.0  3 
 11 Logan, Jenna              96 Cowichan Valley          14.16  -0.6  2 
 12 Johnson, Kathryn          96 Pacific Athletic         14.25  -0.6  2 
 13 Bradley, Heidi            96 Pacific Athletic         14.43  -1.6  1 
 14 Munro, Sara               96 Oceanside                14.50  -1.0  3 
 14 Adams, Emily              96 Cowichan Valley          14.50  -0.6  2 
 16 Kutyn, Shelby             96 Pacific Athletic         14.88  -1.6  1 
 17 Bassett, Miryam           96 Nanaimo                  15.06  -1.6  1 
 18 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley           15.18  -1.6  1 
 19 Hegland, Chloe            96 Pentrack                 15.26  -1.6  1 
 20 MacDonald, Kennedie       96 Comox Valley Cou         17.80  -1.6  1 
 
Event 100  Girls 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 @ 21"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 De Armond, Alexis         97 Pacific Athletic         13.17  -2.1 
  2 King, Tkia                97 Nanaimo                  14.40  -2.1 
  3 Flaherty, Shannon         97 Pentrack                 15.13  -2.1 
  4 Chesnut, Jessie           97 Oceanside                16.80  -2.1 
 -- Mylie, Emma               97 Pentrack                   DNF  -2.1 
 
Event 101  Boys 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 @ 24"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peleshaty, Colby          95 Cowichan Valley          11.96  -1.6 
  2 Curtis, Alexander         95 Victoria Track a         12.58  -1.6 
  3 Boyce, Cameron            95 Cowichan Valley          13.05  -1.6 
  4 Saul, Brandan             95 Oceanside                14.01  -1.6 
 
Event 102  Boys 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 @ 24"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack                 12.18  -1.6 
  2 DeVisser, Andrew          96 Thunderbirds             12.49  -1.6 
  3 Bateman, Sean             96 Pentrack                 14.26  -1.6 
  4 Haley, Alex               96 Alberni Valley           14.99  -1.6 
 
Event 103  Boys 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 @ 21"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Serban, Anthony           97 Nanaimo                  13.55  -2.5 
  2 Serban, Christopher       97 Nanaimo                  13.71  -2.5 
  3 Sorensen, Kyle            97 Cowichan Valley          16.16  -2.5 
 
Event 105  Women 16-17 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  3 Riva, Lauren              90 Oceanside              2:31.80  
  4 Rosser, Michelle          90 NorWesters             2:33.00  
  5 Reimer, Sarah             90 Mei                    2:37.77  
  6 Santa Crux, Stephanie     90 Kajaks                 2:41.84  
 
Event 105  Women 18-19 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Groenewoud, Chantelle     89 NorWesters             2:20.79  
  2 Rothdram, Sydney          89 NorWesters             2:31.46  
  7 Forseth, Chelsea          89 Oceanside              2:52.38  
 
Event 106  Girls 15 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McCulligh, Maureen        91 Campbell River         2:29.11  
  2 Rogers, Christine         91 Mei                    2:42.10  
 
Event 107  Girls 14 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McInnis, Shauna           92 Pentrack               2:30.47  
  2 Charlesworth, Emily       92 Campbell River         2:36.17  
  3 de Faye, Amanda           92 Kajaks                 2:39.38  
  4 Morris, Mikhaila          92 Victoria Track a       2:46.38  
  5 Webb, Robin               92 Comox Valley Cou       2:46.74  
  6 Longmuir, Caley           92 Oceanside              2:51.56  
  7 Best, Dierdre             92 Oceanside              3:04.44  
  8 Jenkins, Jessie           92 Oceanside              3:45.56  
 
Event 108  Girls 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Erickson, Jennifer        93 Oceanside              2:36.72  
  2 Inglis, Rachael           93 Victoria Track a       2:42.12  
  3 McCluskey, Tara           93 NorWesters             2:46.27  
  4 Kroeze, Karinda           93 Campbell River         2:57.72  
  5 Bassett, Hannah           93 Nanaimo                2:59.08  
  6 Sollitt, Rosie            93 Oceanside              3:00.95  
  7 Whitelaw, Nicole          93 Cowichan Valley        3:01.45  
  8 Best, Madeline            93 Oceanside              4:16.16  
 
Event 109  Girls 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Goodmanson, Sheriden      94 Victoria Track a       2:36.94  
  2 Grant, Charlotte          94 Comox Valley Cou       2:36.95  
  3 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley        2:46.92  
  4 Richardson, Rachael       94 Victoria Track a       2:50.84  
  5 Russell, Kaylie           94 Nanaimo                2:52.99  
  6 Trenholm, Chyanne         94 Campbell River         2:55.10  
  7 Breault, Carly            94 Oceanside              2:58.18  
  8 Hamilton, Sabina          94 Oceanside              3:07.04  
 
Event 110  Girls 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bassett, Rebecca          95 Nanaimo                2:50.42  
  2 Chestnut, Taylor          95 Oceanside              2:55.05  
  3 Butler, Elise             95 Pacific Athletic       2:56.31  
  4 Simpson, Josie            95 Campbell River         3:02.89  
  5 Jenkins, Caitlin          95 Oceanside              3:07.49  
  6 Hornstein, Alexa          95 Comox Valley Cou       3:12.69  
  7 Poulson, Anya             95 Pentrack               3:14.14  
  8 Lewis, Andrea             95 Oceanside              3:31.91  
 
Event 111  Girls 10 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bannerman, Jenika         96 Nanaimo                3:03.74  
  2 Bassett, Miryam           96 Nanaimo                3:05.00  
  3 Cote, Tarryn              96 Pentrack               3:11.00  
  4 Ross, Rachel              96 Pentrack               3:11.14  
  5 Kutyn, Shelby             96 Pacific Athletic       3:14.95  
  6 Krishka, Nikki            96 Oceanside              3:16.29  
  7 Lorenzo, Annina           96 Pentrack               3:16.38  
  8 Hegland, Chloe            96 Pentrack               3:18.37  
  9 Adams, Emily              96 Cowichan Valley        3:21.51  
 
Event 112  Girls 9 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 De Armond, Alexis         97 Pacific Athletic       2:55.67  
  2 King, Tkia                97 Nanaimo                2:59.07  
  3 Mylie, Emma               97 Pentrack               3:20.52  
  4 Hoey, Chelsea             97 Oceanside              3:28.77  
  5 Gaby, Jacqueline          97 Pentrack               3:38.70  
  6 Chesnut, Jessie           97 Oceanside              3:50.83  
 
Event 113  Men 16-17 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hanscomb, Oren            90 Campbell River         2:04.41  
  2 Genereaux, Corey          90 Cowichan Valley        2:11.99  
  3 MacLeod, Jessie           90 Campbell River         2:12.40  
 
Event 113  Men 18-19 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mancell, Bryce            88 Comox Valley Cou       2:13.39  
  4 Whitton, Zach             89 Mei                    2:19.94  
 
Event 114  Boys 15 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Forseth, Rowan            91 Oceanside              2:14.67  
  2 Leigh, Ryan               91 Pentrack               2:21.87  
  3 Belke, Josh               91 TD Baker Junior        2:38.26  
  4 Sayers, John              91 TD Baker Junior        2:40.23  
 
Event 115  Boys 14 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sydneysmith, Dylan        92 Thunderbirds           2:12.21  
  2 Loshack, Mike             92 TD Baker Junior        2:17.42  
  3 Sawatzky, Adam            92 Campbell River         2:17.59  
  4 Anderson, Ben             92 Nanaimo                2:17.76  
  5 Riva, Thomas              92 Oceanside              2:22.86  
  6 McNeill, Mark             92 Pentrack               2:26.88  
  7 Ball, Graham              92 Pentrack               2:28.76  
  8 Vigier, Channing          92 Unattached             2:29.47  
  9 Boubia, Abdeslam          92 Lord Bing Second       2:39.78  
 10 Ostergaard, Michael       92 Oceanside              2:46.59  
 
Event 116  Boys 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zosiak, Kyle              93 Victoria Track a       2:19.95  
  2 Smith, Austin             93 Victoria Track a       2:21.50  
  3 Forseth, Tristan          93 Oceanside              2:35.81  
  4 Sapala, Dustin            93 Pentrack               2:36.54  
  5 Psotka, Patrick           93 Pacific Athletic       2:39.58  
  6 Peleshaty, Connor         93 Cowichan Valley        2:55.59  
  7 King, Quinlyn             93 Nanaimo                2:56.51  
  8 Qualizza, Matteo          93 Pacific Athletic       2:58.93  
 
Event 117  Boys 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Collette, Jackson         94 Oceanside              2:38.22  
  2 Langdon, Gareth           94 Pentrack               2:39.15  
  3 Biagioni, Matthew         94 Oceanside              2:40.75  
  4 Blyt, Ryan                94 Oceanside              2:41.82  
  5 Bonnetplume, Brandon      94 Nanaimo                2:45.65  
  6 Ross, Oliver              94 Pentrack               2:47.97  
  7 Van Campen, Stuart        94 Pentrack               2:49.23  
  8 Psotka, Simon             94 Pacific Athletic       2:52.35  
  9 Norman, Tyler             94 Victoria Track a       2:52.41  
 
Event 118  Boys 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Slang, Ben                95 Cowichan Valley        2:51.21  
  2 Saul, Brandan             95 Oceanside              3:03.76  
  3 Best, Eric                95 Oceanside              3:38.10  
 
Event 119  Boys 10 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack               2:56.76  
  2 Murowinski, Paul          96 Pentrack               3:11.68  
 
Event 120  Boys 9 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Serban, Anthony           97 Nanaimo                3:04.82  
  2 Serban, Christopher       97 Nanaimo                3:04.98  
 
Event 122  Women 16-17 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Davies, Morgan            90 Comox Valley Cou         27.36  -1.1 
  4 Milburn, Preeya           90 Nanaimo                  30.76  -1.1 
 
Event 122  Women 18-19 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kallal, Ciara             88 Rocky Mountain R         27.67  -1.1 
  2 Sprenkels, Tiffany        89 NorWesters               28.15  -1.1 
  3 Shoults, Katherine        89 West Van                 29.52  -1.1 
  3 Leavitt, Julia            88 Nanaimo                  38.05  -1.1 
  5 Forseth, Chelsea          89 Oceanside                30.94  -1.1 
 
Event 122  Women 20-39 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2 Dosanjh, Parveen          87 Unattached               27.83  -1.1 
 
Event 122  Women 40-99 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Radcliffe, Marg           42 Unattached               36.12  -1.1 
 
Event 123  Girls 15 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Cobb, Aleisha             91 Pacific Athletic         27.42  -2.9  1 
  2 Chartrand, Trina          91 Nanaimo                  28.63  -2.9  1 
  3 Law, Christine            91 Comox Valley Cou         28.76  -1.6  2 
  4 Nickel, Kirsten           91 Mei                      29.14  -1.6  2 
  5 Echle, Katrina            91 Pentrack                 29.83  -2.9  1 
  6 Mairs, Shakera            91 TD Baker Junior          31.08  -2.9  1 
  7 Neumann, Kayla            91 TD Baker Junior          32.09  -1.6  2 
  8 Munro, Emma               91 Lord Bing Second         33.74  -1.6  2 
  9 Horton, Alanna            91 Victoria Track a         33.81  -2.9  1 
 10 Langford, Courtney        91 TD Baker Junior          36.97  -2.9  1 
 
Event 124  Girls 14 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley          28.27  -3.0  1 
  2 Broekhuizen, Sammy        92 Cowichan Valley          29.19  -3.0  1 
  3 Howard, Allisyn           92 Victoria Track a         29.25  -3.5  2 
  4 Barber, Mitra             92 Pacific Athletic         29.41  -3.5  2 
  5 Richardson, Jade          92 Nanaimo                  29.79  -3.5  2 
  6 Burnett, Alison           92 Campbell River           29.85  -3.0  1 
  7 McLeod, Kiersten          92 Comox Valley Cou         30.07  -3.5  2 
  8 Vandermale, Annie         92 Comox Valley Cou         31.09  -3.5  2 
  9 Longmuir, Caley           92 Oceanside                32.09  -3.5  2 
 10 Jenkins, Jessie           92 Oceanside                41.88  -3.0  1 
 
Event 125  Girls 13 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Morgan, Grace             93 Pentrack                 28.81  -1.0  2 
  2 Price, Rebecca            93 TD Baker Junior          29.37  -1.0  2 
  3 McGeachy, Chantelle       93 Cowichan Valley          29.52  -1.3  1 
  4 Bonnar, Stephanie         93 Cowichan Valley          30.08  -1.3  1 
  5 Westby, Tori              93 Powell River             30.19  -1.0  2 
  6 Cobb, Kristina            93 Pacific Athletic         30.87  -1.3  1 
  7 Whitelaw, Nicole          93 Cowichan Valley          30.90  -1.0  2 
  8 Lindsay, Jenika           93 Oceanside                30.93  -1.3  1 
 
Event 126  Girls 12 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ashcroft, Jaime           94 Cowichan Valley          29.66  -0.4  1 
  2 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           30.73  -0.4  1 
  3 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley           30.97  -1.9  2 
  4 Kennedy, Renee            94 Cowichan Valley          30.99  -0.4  1 
  5 Grant, Charlotte          94 Comox Valley Cou         31.51  -0.4  1 
  6 Radford, Samantha         94 Pentrack                 31.99  -1.9  2 
  7 Richardson, Leigh         94 Nanaimo                  33.05  -1.9  2 
  8 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley          33.57  -1.9  2 
  9 Mercer, Emily             94 Pentrack                 33.78  -1.9  2 
 10 Breault, Carly            94 Oceanside                34.40  -1.9  2 
 11 Agius, Emma               94 Powell River             34.76  -0.4  1 
 12 Mackinnon, Stephanie      94 Comox Valley Cou         36.67  -0.4  1 
 13 Griffin, Sarah            94 Victoria Track a         37.03  -0.4  1 
 
Event 127  Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Carroll, Mackenzie        95 Victoria Track a         33.88  -0.9  1 
  2 Buckland, Megan           95 Cowichan Valley          33.99  -1.5  2 
  3 Martin, Violeta           95 Nanaimo                  35.27  -0.9  1 
  4 Sollitt, Kaeli            95 Oceanside                35.28  -2.0  3 
  5 Henderson, Aimee          95 Victoria Track a         35.58  -1.5  2 
  6 Chestnut, Taylor          95 Oceanside                35.89  -2.0  3 
  6 Bassett, Rebecca          95 Nanaimo                  35.89  -1.5  2 
  8 Bourgeault, Kiera         95 Oceanside                36.30  -0.9  1 
  9 Malelic, Katrina          95 Comox Valley Cou         36.66  -1.5  2 
 10 Hegland, Sophie           95 Pentrack                 37.34  -2.0  3 
 11 Chomack, Diana            95 Pentrack                 38.01  -2.0  3 
 12 Poulson, Anya             95 Pentrack                 38.23  -0.9  1 
 13 Hornstein, Alexa          95 Comox Valley Cou         38.37  -0.9  1 
 14 Jenkins, Caitlin          95 Oceanside                39.02  -2.0  3 
 15 Lewis, Andrea             95 Oceanside                40.28  -1.5  2 
 16 Cote, Addie               95 Pentrack                 43.23  -1.5  2 
 
Event 128  Girls 10 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bannerman, Jenika         96 Nanaimo                  32.83  -2.0  1 
  2 Krishka, Nikki            96 Oceanside                35.08  -1.1  2 
  3 McLeod, Mackenzie         96 Comox Valley Cou         35.13  -2.0  1 
  4 Ross, Rachel              96 Pentrack                 35.71  -1.1  2 
  5 Bassett, Miryam           96 Nanaimo                  36.02  -2.0  1 
  6 MacDonald, Kennedie       96 Comox Valley Cou         36.06  -2.0  1 
  7 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack                 36.43  -1.1  2 
  8 Cote, Tarryn              96 Pentrack                 36.66  -1.1  2 
  9 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley           36.92  -2.0  1 
 10 Logan, Jenna              96 Cowichan Valley          37.35  -2.0  1 
 11 Lorenzo, Annina           96 Pentrack                 37.74  -2.0  1 
 12 Hegland, Chloe            96 Pentrack                 37.99  -1.1  2 
 13 Langdon, Hayley           96 Pentrack                 38.49  -1.1  2 
 14 Munro, Sara               96 Oceanside                40.84  -1.1  2 
 
Event 129  Girls 9 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hoey, Chelsea             97 Oceanside                35.53  -1.6 
  2 Mylie, Emma               97 Pentrack                 39.05  -1.6 
  3 Henderson, Natalie        97 Victoria Track a         43.41  -1.6 
  4 Flaherty, Shannon         97 Pentrack                 43.45  -1.6 
  5 Hunter, Pandora           97 Cowichan Valley          46.34  -1.6 
 
Event 130  Men 16-17 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Morton, Norman            90 Comox Valley Cou         23.00  -1.0  3 
  5 Smythies, Spencer         90 Cowichan Valley          25.31  -1.1  1 
  7 Andres, Clayton           90 Mei                      25.93  -1.3  2 
  9 Lo, Lawrence              90 Mei                      27.74  -1.1  1 
 10 Heyes, Jack               90 Lord Bing Second         31.95  -1.3  2 
 
Event 130  Men 18-19 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lim, Kevin                88 NorWesters               22.70  -1.0  3 
  2 Ebrado, Elizar            89 Rocky Mountain R         23.67  -1.0  3 
  2 Malone, Aaron             88 Comox Valley Cou         23.78  -1.3  2 
  3 Shum, Mike                89 Mei                      23.74  -1.3  2 
  4 Drozdiak, Tristan         89 Rocky Mountain R         25.12  -1.3  2 
  6 Giesbrecht, Daniel        89 Mei                      25.36  -1.3  2 
  8 Haley, Rick               89 Alberni District         27.64  -1.1  1 
 
Event 130  Men 40-99 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Muriuki, Nelson           66 Unattached               28.96  -1.3  2 
 
Event 131  Boys 15 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Leigh, Ryan               91 Pentrack                 26.12  -0.7  2 
  2 Taylor, Donovan           91 Cowichan Valley          26.14  -1.5  1 
  3 Schmidt, Cory             91 TD Baker Junior          26.78  -1.5  1 
  4 Ballar, Josh              91 TD Baker Junior          27.88  -1.5  1 
  5 Gillis, Garnet            91 TD Baker Junior          28.02  -0.7  2 
  6 Sharp, Kevin              91 TD Baker Junior          28.35  -1.5  1 
  7 Peleshaty, Chase          91 Cowichan Valley          28.55  -1.5  1 
  8 Breault, Nick             91 Oceanside                29.40  -0.7  2 
  9 Belke, Josh               91 TD Baker Junior          31.00  -1.5  1 
 10 Pesklevits, Robbie        91 TD Baker Junior          33.80  -1.5  1 
 
Event 132  Boys 14 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kaehler, Mitchell         92 Comox Valley Cou         26.00  -1.1  2 
  2 Oshowy, Tanner            92 Kajaks                   27.15  -1.1  2 
  3 Pearse, Alexander         92 Pacific Athletic         27.88  -2.4  1 
  4 Quint, Aaron              92 Pentrack                 28.22  -1.1  2 
  5 Kelso, Dylan              92 Nanaimo                  28.25  -2.4  1 
  6 Cameron, Aric             92 Nanaimo                  28.54  -2.4  1 
  7 Fraser, Douglas           92 Nanaimo                  29.10  -2.4  1 
  8 Boubia, Abdeslam          92 Lord Bing Second         29.44  -1.1  2 
  9 Lee, Matt                 92 Lord Bing Second         29.69  -1.1  2 
 10 Hill, Colm                92 Lord Bing Second         30.97  -2.4  1 
 11 Nezu, Kenta               92 Lord Bing Second         31.75  -2.4  1 
 12 Ostergaard, Michael       92 Oceanside                32.45  -2.4  1 
 13 Kerr, Jordan              92 Lord Bing Second         32.70  -1.1  2 
 
Event 133  Boys 13 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou         27.03  -0.3  2 
  2 Economou, Alexander       93 Victoria Track a         28.81  -0.3  2 
  3 Gilbert, Owen             93 Cowichan Valley          28.83  -1.0  1 
  4 Powrie, Jake              93 Thunderbirds             29.02  -0.3  2 
  5 Smith, Austin             93 Victoria Track a         29.49  -1.0  1 
  6 Palou, Josh               93 Cowichan Valley          30.92  -0.3  2 
  7 Zosiak, Kyle              93 Victoria Track a         30.96  -1.0  1 
  8 Dowie, Sean               93 Victoria Track a         31.47  -0.3  2 
  9 Echle, John               93 Unattached               34.37  -1.0  1 
 
Event 134  Boys 12 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Adamson, Derek            94 Pacific Athletic         29.45  -1.4  2 
  2 Versluis, Gregary         94 Campbell River           30.35  -1.5  1 
  3 Langdon, Gareth           94 Pentrack                 30.41  -1.5  1 
  4 Haskett, Ross             94 Pentrack                 30.67  -1.4  2 
  5 Jauristo, Jack            94 Thunderbirds             33.00  -1.5  1 
  6 Collette, Jackson         94 Oceanside                33.49  -1.4  2 
  7 Lloyd, Hunter             94 Cowichan Valley          33.91  -1.5  1 
  8 Norman, Tyler             94 Victoria Track a         34.01  -1.5  1 
  9 Blyt, Ryan                94 Oceanside                34.23  -1.4  2 
 10 O'Connell, Jericho        94 Victoria Track a         35.28  -1.5  1 
 
Event 135  Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peleshaty, Colby          95 Cowichan Valley          31.23  -1.2 
  2 Curtis, Alexander         95 Victoria Track a         31.71  -1.2 
  3 Slang, Ben                95 Cowichan Valley          34.71  -1.2 
  4 Boyce, Cameron            95 Cowichan Valley          34.79  -1.2 
  5 Ford, Josh                95 Oceanside                35.84  -1.2 
  6 Saul, Brandan             95 Oceanside                41.49  -1.2 
  7 Best, Eric                95 Oceanside                43.90  -1.2 
 
Event 136  Boys 10 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack                 31.98  -1.6 
  2 DeVisser, Andrew          96 Thunderbirds             36.19  -1.6 
  3 Bradley, Luke             96 Alberni Valley           37.33  -1.6 
  4 Bateman, Sean             96 Pentrack                 40.36  -1.6 
 
Event 137  Boys 9 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Serban, Anthony           97 Nanaimo                  37.57  -2.1 
  2 Biagioni, David           97 Oceanside                38.73  -2.1 
 
Event 139  Women 16-17 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Warwick, Heather          90 Kajaks                 7:59.25  
 
Event 140  Girls 14 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Inglis, Rachael           93 Victoria Track a       9:18.60  
 
Event 140  Girls 15 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Howard, Allisyn           92 Victoria Track a           DNF  
 
Event 141  Girls 10 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gaby, Jacqueline          97 Pentrack               6:34.69  
  2 Henderson, Natalie        97 Victoria Track a       6:35.21  
  3 Chesnut, Jessie           97 Oceanside              7:12.57  
 
Event 141  Girls 11 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Krishka, Nikki            96 Oceanside              6:32.44  
 -- Adams, Emily              96 Cowichan Valley             DQ  
 
Event 141  Girls 12 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Richardson, Rachael       94 Victoria Track a       5:22.12  
  1 Henderson, Aimee          95 Victoria Track a       5:36.66  
  2 Blandin, Tyler            94 Oceanside              5:23.97  
  2 Chestnut, Taylor          95 Oceanside              5:39.24  
 
Event 143  Men 16-17 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunfee, Evan              90 Kajaks                 6:46.03  
  2 Cappus, Derek             90 Alberni District      10:30.15  
 
Event 144  Boys 14 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Scheiber, Hayden          93 Cowichan Valley             DQ  
 
Event 144  Boys 15 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cappus, Michael           91 Alberni District       9:13.00  
 
Event 145  Boys 12 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Saul, Brandan             95 Oceanside              6:04.83  
 
Event 148  Girls 15 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley          1.40m  
  1 Chartrand, Trina          91 Nanaimo                  1.60m  
  2 Richardson, Jade          92 Nanaimo                  1.35m  
  2 Parent, Holly             91 Victoria Track a         1.50m  
  3 Broekhuizen, Sammy        92 Cowichan Valley         J1.35m  
  4 Garcia, Wendy             92 Nanaimo                  1.30m  
  5 Stevens, Cassy            92 Cowichan Valley         J1.30m  
  6 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley          1.25m  
 -- Munro, Emma               91 Lord Bing Second            NH  
 
Event 149  Boys 15 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Ben             92 Nanaimo                  1.60m  
  1 Watkin, Kyle              91 TD Baker Junior          1.60m  
  2 McMullan, David           92 TD Baker Junior          1.50m  
  2 Shin, Daniel              91 Mei                      1.50m  
  3 Pesklevits, Robbie        91 TD Baker Junior          1.20m  
  3 Kerr, Jordan              92 Lord Bing Second         1.45m  
  4 Stoochnoff, Nick          92 Cowichan Valley          1.40m  
 
Event 150  Girls 13 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Young, Sky                93 Kajaks                   1.55m  
  2 Kroeze, Karinda           93 Campbell River           1.35m  
  3 Gmitroski, Taryn          93 Pacific Athletic         1.30m  
  3 McCluskey, Tara           93 NorWesters               1.30m  
  5 Kutyn, Chelsea            93 Pacific Athletic         1.25m  
  6 Cote, Halley              93 Pentrack                 1.20m  
  7 Sollitt, Rosie            93 Oceanside                1.15m  
 -- Westby, Tori              93 Powell River                NH  
 
Event 151  Boys 13 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bennett, Patrick          93 Pacific Athletic         1.45m  
  2 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou         1.40m  
  3 Sapala, Dustin            93 Pentrack                J1.40m  
  4 Keenan, Adam              93 Pacific Athletic         1.35m  
  4 Varma, Milan              93 Powell River             1.35m  
  6 Scheiber, Hayden          93 Cowichan Valley          1.30m  
  6 Haley, Clint              93 Alberni Valley           1.30m  
  7 Powrie, Jake              93 Thunderbirds            J1.30m  
  9 Jussila, Jeff             93 Nanaimo                  1.25m  
 10 MacDonald, Payton         93 Comox Valley Cou         1.10m  
 11 Gibson, Damien            93 Pentrack                J1.10m  
 
Event 152  Girls 12 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           1.35m  
  2 Richardson, Leigh         94 Nanaimo                 J1.35m  
  3 Kennedy, Renee            94 Cowichan Valley          1.25m  
  4 Servers, Tyler            94 Campbell River           1.20m  
  4 Lacey, Shelby             94 Powell River             1.20m  
  6 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley          J1.20m  
  7 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley         J1.20m  
 -- Griffin, Sarah            94 Victoria Track a            NH  
 
Event 153  Boys 12 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                 1.50m  
  2 Bonnetplume, Brandon      94 Nanaimo                  1.25m  
  3 Collette, Jackson         94 Oceanside               J1.25m  
  4 O'Connell, Jericho        94 Victoria Track a        J1.25m  
  5 Norman, Tyler             94 Victoria Track a        J1.25m  
  6 Jauristo, Jack            94 Thunderbirds             1.20m  
  6 Nyhof, Adam               94 Pacific Athletic         1.20m  
  8 Versluis, Gregary         94 Campbell River          J1.20m  
  9 Chow, Cameron             94 Cowichan Valley         J1.20m  
 10 McFadyen, Aaron           94 Pacific Athletic         1.05m  
 11 Gaby, Spencer             94 Pentrack                 1.00m  
 12 Ross, Oliver              94 Pentrack                 0.95m  
 
Event 154  Girls 11 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fontaine, Alexandra       95 Nanaimo                  1.25m  
  2 Sollitt, Kaeli            95 Oceanside                1.15m  
  2 Carroll, Mackenzie        95 Victoria Track a         1.15m  
  4 Chestnut, Taylor          95 Oceanside               J1.15m  
  5 Worthy, Kate              95 Victoria Track a         1.10m  
  5 Chomack, Diana            95 Pentrack                 1.10m  
  7 Hornstein, Alexa          95 Comox Valley Cou         1.00m  
  8 Bourgeault, Kiera         95 Oceanside                0.95m  
  9 Jenkins, Caitlin          95 Oceanside                0.90m  
 
Event 155  Boys 11 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Farrar, Liam              95 Pacific Athletic         1.25m  
  2 Saul, Brandan             95 Oceanside                1.15m  
  3 Stewart, Daniel           95 Oceanside                1.05m  
 
Event 156  Girls 10 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Tkia                97 Nanaimo                  1.00m  
  1 Ross, Rachel              96 Pentrack                 1.18m  
  2 Psotka, Andrea            97 Pacific Athletic         0.90m  
  2 Bradley, Heidi            96 Pacific Athletic         1.10m  
  3 Chesnut, Jessie           97 Oceanside                0.85m  
  3 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack                J1.10m  
  4 Flaherty, Shannon         97 Pentrack                 0.80m  
  4 Gibson, Lara              96 Pentrack                 1.05m  
  5 Lloyd, Julia              96 Pacific Athletic        J1.05m  
  6 Johnson, Kathryn          96 Pacific Athletic         1.00m  
  7 Cote, Tarryn              96 Pentrack                 0.95m  
  8 Munro, Sara               96 Oceanside               J0.95m  
  9 Kutyn, Shelby             96 Pacific Athletic         0.90m  
 10 Krishka, Nikki            96 Oceanside               J0.90m  
 11 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley          J0.90m  
 12 Langdon, Hayley           96 Pentrack                 0.85m  
 -- Gaby, Jacqueline          97 Pentrack                    NH  
 -- Adams, Emily              96 Cowichan Valley             NH  
 
Event 157  Boys 10 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DeVisser, Andrew          96 Thunderbirds             1.10m  
  2 Bradley, Luke             96 Alberni Valley           1.05m  
 
Event 159  Girls 15 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley          4.54m   NWI 
  1 Cobb, Aleisha             91 Pacific Athletic         4.64m   NWI 
  2 Richardson, Jade          92 Nanaimo                  4.24m   NWI 
  2 Parent, Holly             91 Victoria Track a         4.59m   NWI 
  3 Garcia, Wendy             92 Nanaimo                  4.21m   NWI 
  3 Green, Katie              91 Comox Valley Cou         4.54m   NWI 
  4 Franke, Joanna            92 Cowichan Valley          4.01m   NWI 
  4 Gallagher, Julia          91 Comox Valley Cou         4.21m   NWI 
  5 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley          3.80m   NWI 
  5 Mairs, Shakera            91 TD Baker Junior          3.91m   NWI 
  6 Broekhuizen, Sammy        92 Cowichan Valley          3.55m   NWI 
  6 Denys, Caitlyn            91 TD Baker Junior          3.89m   NWI 
  7 Ip, Joyce                 92 Lord Bing Second         3.03m   NWI 
  7 Wynn, Bobbi               91 Comox Valley Cou         3.58m   NWI 
  8 Best, Dierdre             92 Oceanside                2.92m   NWI 
  8 Flynn, Nicola             91 TD Baker Junior          3.53m   NWI 
  9 Jenkins, Jessie           92 Oceanside                2.28m   NWI 
  9 Munro, Emma               91 Lord Bing Second         3.44m   NWI 
 10 Barchard, Kelli           91 TD Baker Junior          2.98m   NWI 
 11 Neumann, Kayla            91 TD Baker Junior          2.80m   NWI 
 
Event 160  Boys 15 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Quint, Aaron              92 Pentrack                 4.91m   NWI 
  1 Baker, Jeff               91 Pentrack                 5.40m   NWI 
  2 McNeill, Mark             92 Pentrack                 4.46m   NWI 
  2 Watkin, Kyle              91 TD Baker Junior          5.31m   NWI 
  3 Kaehler, Mitchell         92 Comox Valley Cou         4.19m   NWI 
  3 Schmidt, Cory             91 TD Baker Junior          4.93m   NWI 
  4 Stoochnoff, Nick          92 Cowichan Valley          4.13m   NWI 
  4 Gillis, Garnet            91 TD Baker Junior          4.81m   NWI 
  5 Cameron, Aric             92 Nanaimo                  4.12m   NWI 
  5 Leigh, Ryan               91 Pentrack                 4.78m   NWI 
  6 Little, Sean              92 Nanaimo                  4.07m   NWI 
  6 Taylor, Donovan           91 Cowichan Valley          4.60m   NWI 
  7 Kelso, Dylan              92 Nanaimo                  3.91m   NWI 
  7 Sharp, Kevin              91 TD Baker Junior          4.56m   NWI 
  8 Ostergaard, Michael       92 Oceanside                3.48m   NWI 
  8 Shin, Daniel              91 Mei                      4.50m   NWI 
  9 Barnes, Kurtis            91 TD Baker Junior          4.39m   NWI 
 10 Goldbeck, Travis          91 TD Baker Junior          4.21m   NWI 
 11 Suderman, Jason           91 Mei                      4.00m   NWI 
 12 Telidetzki, Luke          91 TD Baker Junior          3.45m   NWI 
 
Event 161  Girls 13 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Palm, Jade                93 Unattached               4.41m   NWI 
  2 Kutyn, Chelsea            93 Pacific Athletic         4.22m   NWI 
  3 Round, Jessica            93 Pacific Athletic         4.06m   NWI 
  4 Young, Sky                93 Kajaks                   4.04m   NWI 
  5 Tanaka, Emma              93 Pacific Athletic         3.85m   NWI 
  6 Lamoureaux, Mei-San       93 Nanaimo                  3.84m   NWI 
  7 Rowbotham, Kristy         93 Unattached              J3.84m   NWI 
  8 Price, Rebecca            93 TD Baker Junior          3.64m   NWI 
  9 Cobb, Kristina            93 Pacific Athletic         3.62m   NWI 
 10 Ruffolo, Talia            93 Pacific Athletic         3.55m   NWI 
 10 Lindsay, Jenika           93 Oceanside                3.55m   NWI 
 12 Morgan, Grace             93 Pentrack                 3.48m   NWI 
 13 McCluskey, Tara           93 NorWesters               3.40m   NWI 
 14 Cote, Halley              93 Pentrack                J3.40m   NWI 
 15 Gmitroski, Taryn          93 Pacific Athletic         3.27m   NWI 
 16 Kuckreja, Jyotika         93 Pacific Athletic         3.24m   NWI 
 17 Westby, Tori              93 Powell River             2.96m   NWI 
 18 Best, Madeline            93 Oceanside                2.86m   NWI 
 
Event 162  Boys 13 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bennett, Patrick          93 Pacific Athletic         5.22m   NWI 
  2 Powrie, Jake              93 Thunderbirds             4.58m   NWI 
  3 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou         4.45m   NWI 
  4 Sapala, Dustin            93 Pentrack                 4.19m   NWI 
  5 Scheiber, Hayden          93 Cowichan Valley          3.84m   NWI 
  6 Economou, Alexander       93 Victoria Track a         3.69m   NWI 
  7 Palou, Josh               93 Cowichan Valley          3.55m   NWI 
  8 Psotka, Patrick           93 Pacific Athletic         3.53m   NWI 
  9 Jussila, Jeff             93 Nanaimo                  3.51m   NWI 
 10 Hammer, Davis             93 Nanaimo                  3.50m   NWI 
 11 Gibson, Damien            93 Pentrack                 3.25m   NWI 
 12 Ohara, Dylan              93 Comox Valley Cou         3.21m   NWI 
 13 Dowie, Sean               93 Victoria Track a         3.18m   NWI 
 14 MacDonald, Payton         93 Comox Valley Cou         2.99m   NWI 
 -- Forseth, Tristan          93 Oceanside                 FOUL   NWI 
 
Event 163  Girls 12 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           4.22m   NWI 
  2 Ashcroft, Jaime           94 Cowichan Valley          3.88m   NWI 
  2 Kennedy, Renee            94 Cowichan Valley          3.88m   NWI 
  4 Richardson, Leigh         94 Nanaimo                  3.72m   NWI 
  5 Goodmanson, Sheriden      94 Victoria Track a         3.70m   NWI 
  6 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley          3.66m   NWI 
  7 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley           3.62m   NWI 
  8 Mercer, Emily             94 Pentrack                 3.45m   NWI 
  9 Trenholm, Chyanne         94 Campbell River           3.43m   NWI 
 10 Radford, Samantha         94 Pentrack                 3.39m   NWI 
 11 Lacey, Shelby             94 Powell River             3.32m   NWI 
 12 Fairbank, Emily           94 Comox Valley Cou         3.28m   NWI 
 13 Russell, Kaylie           94 Nanaimo                  3.24m   NWI 
 14 Richardson, Rachael       94 Victoria Track a         3.23m   NWI 
 15 Agius, Emma               94 Powell River             3.04m   NWI 
 16 Blandin, Tyler            94 Oceanside                2.90m   NWI 
 17 Breault, Carly            94 Oceanside                2.89m   NWI 
 18 Hamilton, Sabina          94 Oceanside                2.39m   NWI 
 
Event 164  Boys 12 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                 4.29m   NWI 
  2 Adamson, Derek            94 Pacific Athletic         4.10m   NWI 
  3 Cave, Matthew             94 Pacific Athletic         3.99m   NWI 
  4 Haskett, Ross             94 Pentrack                 3.87m   NWI 
  5 Nyhof, Adam               94 Pacific Athletic         3.77m   NWI 
  6 Bonnetplume, Brandon      94 Nanaimo                  3.69m   NWI 
  7 O'Connell, Jericho        94 Victoria Track a         3.52m   NWI 
  8 Psotka, Simon             94 Pacific Athletic         3.50m   NWI 
  9 Proudfoot, Spencer        94 Campbell River           3.41m   NWI 
 10 Lloyd, Hunter             94 Cowichan Valley          3.34m   NWI 
 11 Heemskerk, Travis         94 Pacific Athletic         3.29m   NWI 
 12 Knight, Colin             94 Cowichan Valley          3.28m   NWI 
 13 Norman, Tyler             94 Victoria Track a         3.20m   NWI 
 14 Chow, Cameron             94 Cowichan Valley          3.18m   NWI 
 15 Ross, Oliver              94 Pentrack                 3.13m   NWI 
 16 Gaby, Spencer             94 Pentrack                 2.80m   NWI 
 
Event 165  Girls 11 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 De Armond, Brooke         95 Pacific Athletic         3.81m   NWI 
  2 Koblun, Megan             95 Pacific Athletic         3.45m   NWI 
  3 Scott, Lexie              95 Pacific Athletic         3.18m   NWI 
  4 Carroll, Mackenzie        95 Victoria Track a         3.09m   NWI 
  5 Worthy, Kate              95 Victoria Track a         3.04m   NWI 
  6 Chomack, Diana            95 Pentrack                 2.97m   NWI 
  7 Bourgeault, Kiera         95 Oceanside                2.85m   NWI 
  8 Jenkins, Caitlin          95 Oceanside               J2.85m   NWI 
  9 Yee, Alix                 95 Pentrack                 2.83m   NWI 
 10 Butler, Elise             95 Pacific Athletic         2.82m   NWI 
 11 Martin, Violeta           95 Nanaimo                  2.81m   NWI 
 12 Vandermale, Emalee        95 Comox Valley Cou         2.73m   NWI 
 13 Simpson, Josie            95 Campbell River           2.65m   NWI 
 14 Lewis, Andrea             95 Oceanside                2.59m   NWI 
 -- Hegland, Sophie           95 Pentrack                  FOUL   NWI 
 
Event 166  Boys 11 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Farrar, Liam              95 Pacific Athletic         3.68m   NWI 
  2 Peleshaty, Colby          95 Cowichan Valley          3.66m   NWI 
  3 Saul, Brandan             95 Oceanside                3.25m   NWI 
  4 Slang, Ben                95 Cowichan Valley          3.16m   NWI 
  5 Stewart, Daniel           95 Oceanside                3.01m   NWI 
  6 Ford, Josh                95 Oceanside                3.00m   NWI 
  7 Boyce, Cameron            95 Cowichan Valley          2.88m   NWI 
  8 King, Kaleb               95 Nanaimo                  2.72m   NWI 
  9 Best, Eric                95 Oceanside                2.42m   NWI 
 
Event 167  Girls 10 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 De Armond, Alexis         97 Pacific Athletic         2.92m   NWI 
  1 Cote, Tarryn              96 Pentrack                 3.04m   NWI 
  2 King, Tkia                97 Nanaimo                  2.91m   NWI 
  2 Ross, Rachel              96 Pentrack                 3.02m   NWI 
  3 Psotka, Andrea            97 Pacific Athletic         2.90m   NWI 
  3 McDonald, Courtney        96 Pentrack                 2.93m   NWI 
  4 Hoey, Chelsea             97 Oceanside                2.80m   NWI 
  4 Lorenzo, Annina           96 Pentrack                 2.87m   NWI 
  5 Gottfred, Natasha         97 Pacific Athletic         2.76m   NWI 
  5 Johnson, Kathryn          96 Pacific Athletic         2.82m   NWI 
  6 Gaby, Jacqueline          97 Pentrack                 2.19m   NWI 
  6 McLeod, Mackenzie         96 Comox Valley Cou         2.77m   NWI 
  7 Flaherty, Shannon         97 Pentrack                 2.18m   NWI 
  7 Bannerman, Jenika         96 Nanaimo                  2.75m   NWI 
  8 Chesnut, Jessie           97 Oceanside                2.03m   NWI 
  8 Kaiser, Hannah            96 Pacific Athletic         2.68m   NWI 
  9 Krishka, Nikki            96 Oceanside                2.67m   NWI 
 10 Hegland, Chloe            96 Pentrack                 2.56m   NWI 
 11 Munro, Sara               96 Oceanside                2.52m   NWI 
 12 Logan, Jenna              96 Cowichan Valley          2.50m   NWI 
 13 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley           2.49m   NWI 
 14 Lloyd, Julia              96 Pacific Athletic         2.45m   NWI 
 15 Banks, Carina             96 Alberni Valley           2.32m   NWI 
 -- Geddes-Skelding, Abby     97 Nanaimo                   FOUL   NWI 
 
Event 168  Boys 10 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Taylor, Joel              97 Pacific Athletic         2.74m   NWI 
  1 DeVisser, Andrew          96 Thunderbirds             3.45m   NWI 
  2 Serban, Christopher       97 Nanaimo                  2.42m   NWI 
  2 Szczawinski, Jacob        96 Pentrack                 3.18m   NWI 
  3 Serban, Anthony           97 Nanaimo                  2.40m   NWI 
  3 Murowinski, Paul          96 Pentrack                 3.07m   NWI 
  4 Biagioni, David           97 Oceanside                2.14m   NWI 
  4 Bradley, Luke             96 Alberni Valley           2.97m   NWI 
  5 Haley, Alex               96 Alberni Valley           2.70m   NWI 
  6 Standen, Conor            96 Pentrack                 2.66m   NWI 
  7 Bateman, Sean             96 Pentrack                 2.52m   NWI 
 
Event 169  Girls 15 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley          9.93m   4.3 
  1 Cobb, Aleisha             91 Pacific Athletic        10.40m   3.5 
  2 Franke, Joanna            92 Cowichan Valley          9.42m   2.5 
  2 Green, Katie              91 Comox Valley Cou         9.90m   2.2 
  3 Shaw, Mary                92 Nanaimo                  8.67m   2.1 
  3 Gallagher, Julia          91 Comox Valley Cou         9.57m   1.8 
  4 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley          8.60m   4.2 
  4 Hanson, Stefani           91 Comox Valley Cou         9.34m   2.5 
  5 Crowther, Camille         91 Lord Bing Second         7.86m   1.4 
  5 Garcia, Wendy             92 Nanaimo                  8.57m   2.2 
  6 Ip, Joyce                 92 Lord Bing Second         7.12m   3.5 
  6 Neumann, Kayla            91 TD Baker Junior          7.67m   2.6 
  7 Toth, Kendra              92 Cowichan Valley          7.06m   1.8 
 
Event 170  Boys 15 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Anderson, Ben             92 Nanaimo                 10.36m   0.4 
  1 Watkin, Kyle              91 TD Baker Junior         11.13m   1.0 
  2 Kerr, Jordan              92 Lord Bing Second        10.35m   2.9 
  2 Chiang, Matthew           91 Cowichan Valley         11.12m   2.9 
  3 Stoochnoff, Nick          92 Cowichan Valley         10.19m   1.5 
  3 Gillis, Garnet            91 TD Baker Junior         10.37m   0.7 
  4 Schmidt, Cory             91 TD Baker Junior          9.92m   2.5 
  4 Kelso, Dylan              92 Nanaimo                 10.14m   2.1 
  5 Belke, Josh               91 TD Baker Junior          9.66m   3.6 
  5 McNeill, Mark             92 Pentrack                 9.81m   1.0 
  6 Pighin, Darryl            91 Alberni District         9.63m   1.5 
  7 Masri, Nick               91 Comox Valley Cou         8.99m   0.9 
 
Event 171  Girls 13 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gmitroski, Taryn          93 Pacific Athletic         9.14m   NWI 
  2 Round, Jessica            93 Pacific Athletic         8.92m   NWI 
  3 Cote, Halley              93 Pentrack                 8.80m   NWI 
  4 Rowbotham, Kristy         93 Unattached               8.78m   NWI 
  5 Erickson, Jennifer        93 Oceanside                8.02m   NWI 
  6 Tanaka, Emma              93 Pacific Athletic         7.71m   NWI 
  7 Kroeze, Karinda           93 Campbell River           6.98m   NWI 
 
Event 172  Boys 13 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bennett, Patrick          93 Pacific Athletic        11.09m   NWI 
  2 Powrie, Jake              93 Thunderbirds            10.29m   NWI 
  3 Sapala, Dustin            93 Pentrack                 9.14m   NWI 
  4 Scheiber, Hayden          93 Cowichan Valley          8.54m   NWI 
  5 Jussila, Jeff             93 Nanaimo                  8.09m   NWI 
  6 Hammer, Davis             93 Nanaimo                  8.00m   NWI 
  7 King, Quinlyn             93 Nanaimo                  7.65m   NWI 
  8 MacDonald, Payton         93 Comox Valley Cou         7.13m   NWI 
  9 Psotka, Patrick           93 Pacific Athletic         7.01m   NWI 
 
Event 173  Girls 12 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           9.03m   NWI 
  2 Mercer, Emily             94 Pentrack                 7.84m   NWI 
  3 Radford, Samantha         94 Pentrack                 7.71m   NWI 
  4 Trenholm, Chyanne         94 Campbell River           7.60m   NWI 
  5 Russell, Kaylie           94 Nanaimo                  7.29m   NWI 
  6 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley          7.25m   NWI 
 
Event 174  Boys 12 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                 9.44m   NWI 
  2 Haskett, Ross             94 Pentrack                 8.67m   NWI 
  3 Bonnetplume, Brandon      94 Nanaimo                  8.45m   NWI 
  4 Ross, Oliver              94 Pentrack                 7.97m   NWI 
 
Event 175  Girls 11 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Chestnut, Taylor          95 Oceanside                6.93m   NWI 
  2 Cote, Addie               95 Pentrack                 6.36m   NWI 
 
Event 176  Boys 11 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Palou, Austin             95 Cowichan Valley          7.35m   NWI 
 
Event 177  Girls 15 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stevens, Cassy            92 Cowichan Valley         23.56m  
  1 Tranfield, Emily          91 Comox Valley Cou        25.09m  
  2 Richardson, Jade          92 Nanaimo                 23.54m  
  2 Hanson, Stefani           91 Comox Valley Cou        25.03m  
  3 Parent, Holly             91 Victoria Track a        22.15m  
  3 Franke, Joanna            92 Cowichan Valley         23.14m  
  4 Radford, Lauren           92 Pentrack                19.25m  
  4 Madeira, Bianca           91 Lord Bing Second        20.58m  
  5 Fougner, Lauren           91 Pacific Athletic        17.85m  
  5 Lloyd, Haleigh            92 Cowichan Valley         18.74m  
  6 Sallay-Carrington, Jess   91 Lord Bing Second        16.84m  
  6 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley         18.60m  
  7 Walker, Katie             91 TD Baker Junior         15.64m  
  8 Balikis, Pam              91 Lord Bing Second        14.70m  
 
Event 178  Boys 15 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Little, Sean              92 Nanaimo                 25.71m  
  1 Gillis, Garnet            91 TD Baker Junior         34.61m  
  2 Powrie, Isaac             92 Thunderbirds            25.58m  
  2 Suderman, Jason           91 Mei                     33.87m  
  3 Ludwig, Tyler             92 TD Baker Junior         21.52m  
  3 Leigh, Ryan               91 Pentrack                32.09m  
  4 Quint, Aaron              92 Pentrack                21.42m  
  4 Pighin, Darryl            91 Alberni District        31.28m  
  5 Markloff, Ryan            92 Comox Valley Cou        21.16m  
  5 Forseth, Rowan            91 Oceanside               29.93m  
  6 Sorensen, Eric            92 Cowichan Valley         18.81m  
  6 Taylor, Donovan           91 Cowichan Valley         28.16m  
  7 Breault, Nick             91 Oceanside               18.76m  
 -- Sayers, John              91 TD Baker Junior           FOUL  
 
Event 179  Girls 13 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ruffolo, Talia            93 Pacific Athletic        21.30m  
  2 Leung, Tamiya             93 Pacific Athletic        15.32m  
  3 Best, Madeline            93 Oceanside                8.13m  
 
Event 180  Boys 13 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Haley, Clint              93 Alberni Valley          24.72m  
  2 Powrie, Jake              93 Thunderbirds            22.14m  
  3 Blackburn, Nick           93 Comox Valley Cou        21.73m  
  4 Varma, Milan              93 Powell River            20.37m  
  5 Gibson, Damien            93 Pentrack                16.42m  
  6 Palou, Josh               93 Cowichan Valley         16.06m  
  7 King, Quinlyn             93 Nanaimo                 15.15m  
  8 Ohara, Dylan              93 Comox Valley Cou        15.10m  
  9 Scheiber, Hayden          93 Cowichan Valley         14.74m  
 10 Hammer, Davis             93 Nanaimo                 13.14m  
 
Event 181  Girls 12 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Goodmanson, Sheriden      94 Victoria Track a        16.08m  
  2 Fairbank, Emily           94 Comox Valley Cou        15.48m  
  3 Blandin, Tyler            94 Oceanside               14.92m  
  4 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley         14.75m  
  5 Hamilton, Sabina          94 Oceanside               12.35m  
  6 Russell, Kaylie           94 Nanaimo                 11.07m  
 
Event 182  Boys 12 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tranfield, Eric           94 Comox Valley Cou        26.42m  
  2 Ross, Oliver              94 Pentrack                19.45m  
  3 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                18.05m  
  4 Jauristo, Jack            94 Thunderbirds            16.92m  
  5 Van Campen, Stuart        94 Pentrack                16.23m  
  6 O'Connell, Jericho        94 Victoria Track a        15.83m  
  7 Gaby, Spencer             94 Pentrack                 9.08m  
 
Event 183  Girls 11 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Worthy, Kate              95 Victoria Track a        15.19m  
  2 Carroll, Mackenzie        95 Victoria Track a        13.27m  
  3 Chomack, Diana            95 Pentrack                12.60m  
  4 Cote, Addie               95 Pentrack                11.79m  
  5 Jenkins, Caitlin          95 Oceanside               11.37m  
  6 Yee, Alix                 95 Pentrack                10.52m  
  7 Lewis, Andrea             95 Oceanside                9.50m  
  8 Martin, Violeta           95 Nanaimo                  8.98m  
  9 Poulson, Anya             95 Pentrack                 7.82m  
 
Event 184  Boys 11 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Daniel           95 Oceanside               15.17m  
  2 King, Kaleb               95 Nanaimo                 14.97m  
  3 Palou, Austin             95 Cowichan Valley         14.75m  
  4 Ford, Josh                95 Oceanside               12.64m  
  5 Howard, Clinton           95 Victoria Track a        12.25m  
  6 Best, Eric                95 Oceanside                8.99m  
 
Event 185  Girls 10 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kaiser, Hannah            96 Pacific Athletic        10.89m  
  2 Ross, Rachel              96 Pentrack                10.53m  
  3 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack                 9.74m  
  4 Lloyd, Julia              96 Pacific Athletic         8.85m  
  5 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley           8.25m  
  6 Bradshaw, Emily           96 Pacific Athletic         7.61m  
  7 Banks, Carina             96 Alberni Valley           6.03m  
 
Event 186  Boys 10 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bradley, Luke             96 Alberni Valley          16.23m  
  2 Murowinski, Paul          96 Pentrack                15.39m  
  3 Standen, Conor            96 Pentrack                 9.55m  
  4 DeVisser, Andrew          96 Thunderbirds             9.22m  
 
Event 187  Girls 15 Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harkies, Maria            92 Comox Valley Cou        26.05m  
  1 Hanson, Stefani           91 Comox Valley Cou        29.10m  
  2 Stevens, Cassy            92 Cowichan Valley         23.10m  
  2 Parent, Holly             91 Victoria Track a        26.20m  
  3 Richardson, Jade          92 Nanaimo                 21.67m  
  3 Tranfield, Emily          91 Comox Valley Cou        22.71m  
  4 Vandermale, Annie         92 Comox Valley Cou        20.28m  
  4 Sallay-Carrington, Jess   91 Lord Bing Second        20.95m  
  5 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley         17.71m  
  5 Fougner, Lauren           91 Pacific Athletic        20.24m  
  6 Walker, Katie             91 TD Baker Junior         13.47m  
  6 Radford, Lauren           92 Pentrack                17.42m  
  7 Best, Dierdre             92 Oceanside               12.47m  
  7 Flynn, Nicola             91 TD Baker Junior         13.02m  
  8 Ip, Joyce                 92 Lord Bing Second         9.99m  
  8 Balikis, Pam              91 Lord Bing Second        12.93m  
  9 Jenkins, Jessie           92 Oceanside                7.93m  
  9 Madeira, Bianca           91 Lord Bing Second         9.87m  
 
Event 188  Boys 15 Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Goldbeck, Travis          91 TD Baker Junior         38.80m  
  1 Anderson, Ben             92 Nanaimo                 42.12m  
  2 Gillis, Garnet            91 TD Baker Junior         37.19m  
  2 Parker, Cody              92 Comox Valley Cou        42.03m  
  3 Pighin, Darryl            91 Alberni District        30.83m  
  3 Pearse, Alexander         92 Pacific Athletic        34.36m  
  4 Sayers, John              91 TD Baker Junior         27.01m  
  4 Fraser, Douglas           92 Nanaimo                 30.79m  
  5 Breault, Nick             91 Oceanside               25.04m  
  5 Cameron, Aric             92 Nanaimo                 29.81m  
  6 Masri, Nick               91 Comox Valley Cou        24.03m  
  6 Kelso, Dylan              92 Nanaimo                 29.19m  
  7 Pesklevits, Robbie        91 TD Baker Junior         21.20m  
  7 Markloff, Ryan            92 Comox Valley Cou        26.60m  
  8 Telidetzki, Luke          91 TD Baker Junior         18.83m  
  8 Little, Sean              92 Nanaimo                 25.59m  
  9 Riva, Thomas              92 Oceanside               24.28m  
 10 Powrie, Isaac             92 Thunderbirds            22.48m  
 11 Ludwig, Tyler             92 TD Baker Junior         18.78m  
 12 Lee, Matt                 92 Lord Bing Second        17.68m  
 13 Kerr, Jordan              92 Lord Bing Second        17.14m  
 14 Boubia, Abdeslam          92 Lord Bing Second        16.79m  
 15 Nezu, Kenta               92 Lord Bing Second        15.98m  
 
Event 189  Girls 13 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cote, Halley              93 Pentrack                25.99m  
  2 Palm, Jade                93 Unattached              22.59m  
  3 Inglis, Rachael           93 Victoria Track a        15.92m  
  4 Bassett, Hannah           93 Nanaimo                 10.69m  
 
Event 190  Boys 13 Year Olds Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bennett, Patrick          93 Pacific Athletic        31.42m  
  2 Echle, John               93 Unattached              27.01m  
  3 Haley, Clint              93 Alberni Valley          26.67m  
  4 Powrie, Jake              93 Thunderbirds            24.94m  
  5 Varma, Milan              93 Powell River            24.22m  
  6 Keenan, Adam              93 Pacific Athletic        23.24m  
  7 Palou, Josh               93 Cowichan Valley         19.61m  
  8 Smith, Austin             93 Victoria Track a        19.49m  
  9 King, Quinlyn             93 Nanaimo                 19.04m  
 10 Gibson, Damien            93 Pentrack                15.46m  
 11 Psotka, Patrick           93 Pacific Athletic        15.14m  
 12 Scheiber, Hayden          93 Cowichan Valley         14.98m  
 13 Hammer, Davis             93 Nanaimo                 13.87m  
 14 Forseth, Tristan          93 Oceanside               11.80m  
 
Event 191  Girls 12 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lacey, Shelby             94 Powell River            16.83m  
  2 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley          16.46m  
  3 Goodmanson, Sheriden      94 Victoria Track a        15.15m  
  4 Richardson, Leigh         94 Nanaimo                 15.05m  
  5 Akehurst, Ayla            94 Campbell River          14.66m  
  6 Russell, Kaylie           94 Nanaimo                 13.33m  
  7 Radford, Samantha         94 Pentrack                12.55m  
  8 Agius, Emma               94 Powell River            11.89m  
  9 Fairbank, Emily           94 Comox Valley Cou        11.00m  
 10 Richardson, Rachael       94 Victoria Track a         9.90m  
 11 Breault, Carly            94 Oceanside                8.81m  
 12 Griffin, Sarah            94 Victoria Track a         8.77m  
 
Event 192  Boys 12 Year Olds Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Haskett, Ross             94 Pentrack                27.72m  
  2 Adamson, Derek            94 Pacific Athletic        24.33m  
  3 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                24.17m  
  4 Van Campen, Stuart        94 Pentrack                19.97m  
  5 Psotka, Simon             94 Pacific Athletic        19.31m  
  6 Biagioni, Matthew         94 Oceanside               19.24m  
  7 Tranfield, Eric           94 Comox Valley Cou        18.76m  
  8 Ross, Oliver              94 Pentrack                17.75m  
  9 Bonnetplume, Brandon      94 Nanaimo                 17.37m  
 10 Kobylnyk, Taylor          94 Comox Valley Cou        15.39m  
 11 Nyhof, Adam               94 Pacific Athletic        15.22m  
 12 Jauristo, Jack            94 Thunderbirds            14.91m  
 13 Gaby, Spencer             94 Pentrack                13.09m  
 14 Norman, Tyler             94 Victoria Track a        11.59m  
 15 O'Connell, Jericho        94 Victoria Track a        11.09m  
 16 McFadyen, Aaron           94 Pacific Athletic         9.42m  
 
Event 193  Girls 11 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fontaine, Alexandra       95 Nanaimo                 17.70m  
  2 Chestnut, Taylor          95 Oceanside               11.93m  
  3 Geddes-Skelding, Mayim    95 Nanaimo                 11.77m  
  4 Geddes-Skelding, Lakeish  95 Nanaimo                 11.41m  
  5 Butler, Elise             95 Pacific Athletic        10.14m  
  6 Jenkins, Caitlin          95 Oceanside                9.96m  
  7 Lewis, Andrea             95 Oceanside                8.12m  
  7 Hegland, Sophie           95 Pentrack                 8.12m  
  9 Carroll, Mackenzie        95 Victoria Track a         7.99m  
 10 Martin, Violeta           95 Nanaimo                  7.74m  
 
Event 194  Boys 11 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fougner, Chris            95 Pacific Athletic        25.72m  
  2 Stewart, Daniel           95 Oceanside               20.26m  
  3 King, Kaleb               95 Nanaimo                 14.69m  
  4 Howard, Clinton           95 Victoria Track a        12.80m  
  5 Ford, Josh                95 Oceanside               11.62m  
  6 Best, Eric                95 Oceanside                6.30m  
 
Event 195  Girls 10 Year Olds Javelin Throw 400g/REVISED
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Rachel              96 Pentrack                13.36m  
  2 Kaiser, Hannah            96 Pacific Athletic        11.89m  
  3 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley          11.25m  
  4 Cote, Tarryn              96 Pentrack                10.87m  
  5 Bradshaw, Emily           96 Pacific Athletic        10.58m  
  6 Scott-Moncrieff, Ava      96 Pentrack                 9.76m  
  7 Lloyd, Julia              96 Pacific Athletic         7.85m  
  8 Gibson, Lara              96 Pentrack                 7.76m  
  9 Gmitroski, Krysta         96 Pacific Athletic         7.73m  
 10 Sharp, Tina               96 Pacific Athletic         6.58m  
 11 Munro, Sara               96 Oceanside                5.92m  
 
Event 196  Boys 10 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Murowinski, Paul          96 Pentrack                16.30m  
  2 DeVisser, Andrew          96 Thunderbirds            10.41m  
  3 Bradley, Luke             96 Alberni Valley           9.63m  
  4 Jasper, Jake              96 Campbell River           7.23m  
 -- Standen, Conor            96 Pentrack                  FOUL  
 
Event 197  Girls 15 Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Garcia, Wendy             92 Nanaimo                  8.91m  
  1 Tranfield, Emily          91 Comox Valley Cou        10.12m  
  2 Stevens, Cassy            92 Cowichan Valley          8.90m  
  2 Parent, Holly             91 Victoria Track a        10.01m  
  3 Radford, Lauren           92 Pentrack                 8.17m  
  3 Gallagher, Julia          91 Comox Valley Cou         9.49m  
  4 Madeira, Bianca           91 Lord Bing Second         8.07m  
  4 Richardson, Jade          92 Nanaimo                  8.10m  
  5 Gus, Jen                  91 TD Baker Junior          7.70m  
  5 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley          8.01m  
  6 Sallay-Carrington, Jess   91 Lord Bing Second         7.37m  
  6 Franke, Joanna            92 Cowichan Valley          7.81m  
  7 Walker, Katie             91 TD Baker Junior          7.28m  
  8 Balikis, Pam              91 Lord Bing Second         6.48m  
 
Event 198  Boys 15 Shot Put 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Powrie, Isaac             92 Thunderbirds            10.29m  
  1 Gillis, Garnet            91 TD Baker Junior         12.65m  
  2 Ludwig, Tyler             92 TD Baker Junior          9.92m  
  2 Suderman, Jason           91 Mei                     10.76m  
  3 Little, Sean              92 Nanaimo                  8.91m  
  3 Regehr, Greg              91 Mei                      9.57m  
  4 Quint, Aaron              92 Pentrack                 8.64m  
  4 Pighin, Darryl            91 Alberni District         9.55m  
  5 Markloff, Ryan            92 Comox Valley Cou         7.24m  
  5 Taylor, Donovan           91 Cowichan Valley          9.10m  
  6 Ostergaard, Michael       92 Oceanside                5.24m  
  6 Pesklevits, Robbie        91 TD Baker Junior          7.88m  
 
Event 199  Girls 13 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McCluskey, Tara           93 NorWesters               7.55m  
  2 Ruffolo, Talia            93 Pacific Athletic         7.36m  
  3 Gmitroski, Taryn          93 Pacific Athletic         6.85m  
  4 Leung, Tamiya             93 Pacific Athletic         6.08m  
  5 Westby, Tori              93 Powell River             5.92m  
 
Event 200  Boys 13 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Haley, Clint              93 Alberni Valley           9.17m  
  2 Varma, Milan              93 Powell River             8.23m  
  3 Sapala, Dustin            93 Pentrack                 7.72m  
  4 Scheiber, Hayden          93 Cowichan Valley          7.02m  
  5 Palou, Josh               93 Cowichan Valley          6.24m  
  6 King, Quinlyn             93 Nanaimo                  6.12m  
 
Event 201  Girls 12 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Akehurst, Ayla            94 Campbell River           9.62m  
  2 Bradley, Alexis           94 Alberni Valley           8.66m  
  3 Kennedy, Renee            94 Cowichan Valley          7.19m  
  4 Richardson, Leigh         94 Nanaimo                  7.06m  
  5 Radford, Samantha         94 Pentrack                 6.46m  
  6 Lacey, Shelby             94 Powell River             6.16m  
  7 Mercer, Emily             94 Pentrack                 6.14m  
  8 Fairbank, Emily           94 Comox Valley Cou         6.13m  
  9 Hayward, Katelyn          94 Cowichan Valley          6.06m  
 10 Richardson, Rachael       94 Victoria Track a         6.01m  
 11 Ohara, Jamie              94 Comox Valley Cou         5.95m  
 12 Hamilton, Sabina          94 Oceanside                5.43m  
 13 Blandin, Tyler            94 Oceanside                4.04m  
 
Event 202  Boys 12 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tranfield, Eric           94 Comox Valley Cou         9.09m  
  2 Stubbs, Nolan             94 Pentrack                 7.36m  
  3 Lloyd, Hunter             94 Cowichan Valley          6.96m  
  4 Cave, Matthew             94 Pacific Athletic         6.68m  
  5 Bonnetplume, Brandon      94 Nanaimo                  6.63m  
  6 Ross, Oliver              94 Pentrack                 6.47m  
  7 O'Connell, Jericho        94 Victoria Track a         5.90m  
  8 Gaby, Spencer             94 Pentrack                 4.80m  
 
Event 203  Girls 11 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carroll, Mackenzie        95 Victoria Track a         5.86m  
  2 Chestnut, Taylor          95 Oceanside                5.21m  
  3 Kavelaars, Ruth Anne      95 Pacific Athletic         5.06m  
  4 Martin, Violeta           95 Nanaimo                  4.97m  
  5 Jenkins, Caitlin          95 Oceanside                4.90m  
  6 Scott, Lexie              95 Pacific Athletic         4.89m  
  7 Koblun, Megan             95 Pacific Athletic         4.85m  
  8 Hornstein, Alexa          95 Comox Valley Cou         4.47m  
  9 Smith, Emma               95 Cowichan Valley          4.43m  
 10 Lewis, Andrea             95 Oceanside                4.37m  
 
Event 204  Boys 11 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Daniel           95 Oceanside                7.57m  
  2 King, Kaleb               95 Nanaimo                  6.85m  
  3 Slang, Ben                95 Cowichan Valley          6.24m  
  4 Boyce, Cameron            95 Cowichan Valley          5.81m  
  5 Howard, Clinton           95 Victoria Track a         5.58m  
 
Event 205  Girls 10 Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoey, Chelsea             97 Oceanside                5.04m  
  1 Bradley, Heidi            96 Pacific Athletic         5.84m  
  2 King, Tkia                97 Nanaimo                  4.45m  
  2 Bannerman, Jenika         96 Nanaimo                  5.60m  
  3 Flaherty, Shannon         97 Pentrack                 4.26m  
  3 Cote, Tarryn              96 Pentrack                 5.17m  
  4 Chesnut, Jessie           97 Oceanside                3.61m  
  4 Kaiser, Hannah            96 Pacific Athletic         4.97m  
  5 Gaby, Jacqueline          97 Pentrack                 3.08m  
  5 Ross, Rachel              96 Pentrack                J4.97m  
  6 Hunter, Pandora           97 Cowichan Valley          2.97m  
  6 Gmitroski, Krysta         96 Pacific Athletic         4.77m  
  7 Gibson, Lara              96 Pentrack                 4.72m  
  8 Dass, Nikeisha            96 Alberni Valley           4.69m  
  9 Adams, Emily              96 Cowichan Valley          4.18m  
 10 Langdon, Hayley           96 Pentrack                 4.11m  
 
Event 206  Boys 10 Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Biagioni, David           97 Oceanside                4.72m  
  1 Bradley, Luke             96 Alberni Valley           7.22m  
  2 Murowinski, Paul          96 Pentrack                 5.69m  
  3 Haley, Alex               96 Alberni Valley           4.48m  
  4 Bateman, Sean             96 Pentrack                 3.86m  
 
Event 207  Women 16-17 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  2 Chan, Nattie              90 Kajaks                   1.40m  
 
Event 207  Women 18-19 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pighin, Brooke            89 Alberni Valley           1.45m  
 
Event 207  Women 20-39 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Peters, Delayne           86 Mei                      1.50m  
  2 Hildebrandt, Leanne       86 Mei                      1.45m  
 
Event 207  Women 40-99 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Sandy           40 Pentrack                 1.15m  
  2 Radcliffe, Marg           42 Unattached               1.10m  
  3 Murfitt, Anne             59 Pentrack                 1.05m  
 
Event 208  Men 16-17 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  2 Martens, James            90 Cowichan Valley         J1.75m  
  3 Stewart, Max              90 Powell River             1.65m  
  4 Diprose, Steven           90 Powell River             1.60m  
  5 Andres, Clayton           90 Mei                      1.50m  
  6 Lo, Lawrence              90 Mei                      1.40m  
 
Event 208  Men 18-19 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Marshall, Steve           89 Mei                      1.75m  
  1 Little, Paul              88 Nanaimo                  1.95m  
 
Event 208  Men 20-39 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  2 Williams, Kit             87 Mei                      1.75m  
 
Event 209  Women 16-17 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2 Bertram, Shauna           90 Pentrack                 4.67m   NWI 
  4 Chan, Nattie              90 Kajaks                   4.21m   NWI 
  5 Davies, Morgan            90 Comox Valley Cou         4.04m   NWI 
 
Event 209  Women 18-19 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sprenkels, Tiffany        89 NorWesters               4.80m   NWI 
  3 Moerman, Marit            89 Mei                      4.33m   NWI 
  6 Forseth, Chelsea          89 Oceanside                4.03m   NWI 
  7 Loewen, Jocelyn           89 Mei                      3.94m   NWI 
 
Event 209  Women 20-39 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dosanjh, Parveen          87 Unattached               4.79m   NWI 
 
Event 209  Women 40-99 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Anderson, Sandy           40 Pentrack                 2.76m   NWI 
  2 Murfitt, Anne             59 Pentrack                 2.25m   NWI 
 
Event 210  Men 16-17 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  5 Smythies, Spencer         90 Cowichan Valley          5.31m  -0.6 
  6 Lo, Lawrence              90 Mei                      4.40m  -1.8 
  7 Heyes, Jack               90 Lord Bing Second         3.70m   0.6 
 
Event 210  Men 18-19 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Markloff, Tim             88 Comox Valley Cou         5.75m   1.0 
  1 Reikki, Thomas            89 Pentrack                 6.40m  -1.1 
  2 Ebrado, Elizar            89 Rocky Mountain R         5.81m  -0.5 
  3 Melca, Adrian             89 Rocky Mountain R         5.75m   0.5 
  4 Madden, Kevin             89 South Fraser Tra         5.62m   0.3 
 
Event 210  Men 20-39 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lim, Chris                80 Mei                      2.30m  -1.1 
  2 Williams, Kit             87 Mei                      4.69m   0.6 
 
Event 211  Women 16-17 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  4 Mustone, Rebecca          90 Lord Bing Second         6.94m   0.4 
 
Event 211  Women 18-19 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Miller, Natasha           89 Mei                     11.79m   1.1 
  2 Sprenkels, Tiffany        89 NorWesters              11.19m   2.5 
  3 Loewen, Jocelyn           89 Mei                      7.70m   1.6 
 
Event 211  Women 40-99 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Anderson, Sandy           40 Pentrack                 6.52m   2.0 
  2 Murfitt, Anne             59 Pentrack                 6.06m   0.9 
 
Event 212  Men 16-17 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2 Smythies, Spencer         90 Cowichan Valley         11.18m   2.5 
  3 Genereaux, Corey          90 Cowichan Valley         10.82m   3.7 
  5 Cappus, Derek             90 Alberni District         9.49m   2.5 
  6 Heyes, Jack               90 Lord Bing Second         8.85m   3.4 
 
Event 212  Men 18-19 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Reikki, Thomas            89 Pentrack                11.99m   2.4 
  1 Markloff, Tim             88 Comox Valley Cou        12.16m   2.7 
  4 Madden, Kevin             89 South Fraser Tra        10.70m   2.9 
 
Event 212  Men 20-39 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2 Williams, Kit             87 Mei                      9.99m   3.8 
  2 Lim, Chris                80 Mei                     11.56m   3.5 
 
Event 212  Men 40-99 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jack, Byron               67 Kajaks                  12.19m   2.6 
 
Event 213  Women 15 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Christie, Eliza           92 Pacific Athletic         2.55m  
 
Event 213  Women 16-17 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Falkins, Hayley           90 Victoria Track P         2.75m  
  2 Chana, Jasmin             90 Victoria Track P         2.40m  
 
Event 213  Women 20-39 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rawkins, Kim              83 Victoria Track P         3.25m  
  2 Hildebrandt, Leanne       86 Mei                      3.00m  
 
Event 213  Women 40-99 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Sandy           40 Pentrack                 1.75m  
 
Event 214  Men 16-17 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  2 Fagen, Noah               90 Oak Bay                  2.25m  
 
Event 214  Men 18-19 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Steele, Sergei            89 Victoria Track P         2.75m  
  1 Steele, Adam              88 Victoria Track P         4.00m  
 
Event 214  Men 20-39 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Rowe, Colin               87 Victoria Track P            NH  
 
Event 214  Men 40-99 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Psotka, Wayne             63 Victoria Track P         4.15m  
  2 Hamill, Warren            46 Unattached               3.33m  
  3 Underdahl, Ken            45 Victoria Track P         2.55m  
 
Event 215  Women 16-17 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Macauley, Laura           90 Alberni Valley          41.46m  
  2 Gallagher, Sarah          90 Comox Valley Cou        28.08m  
  3 Campbell, Alicia          90 Pentrack                24.64m  
  8 Sinclair, Kendal          90 VictoriaTrack Ha        15.36m  
  9 Wildeman, Roxie           90 VictoriaTrack Ha        14.30m  
 10 Mustone, Rebecca          90 Lord Bing Second        14.12m  
 11 Bourne, Becca             90 VictoriaTrack Ha        11.39m  
 
Event 215  Women 18-19 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Murowinski, Emma          88 Pentrack                22.12m  
  2 Leavitt, Julia            88 Nanaimo                 15.06m  
  4 MacLean, Amber            89 VictoriaTrack Ha        24.38m  
  5 Pighin, Brooke            89 Alberni Valley         J24.38m  
  6 Moerman, Marit            89 Mei                     20.57m  
  7 Loewen, Jocelyn           89 Mei                     15.68m  
 
Event 215  Women 40-99 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Macauley, Sharon          53 Alberni Valley          19.39m  
  2 Anderson, Sandy           40 Pentrack                17.81m  
  3 Murfitt, Anne             59 Pentrack                17.16m  
  4 Morfitt, Peggy            37 Pentrack                11.74m  
 
Event 216  Men 16-17 Discus Throw 1.5/1.75/2kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  2 Dosanjh, Gurinder         90 Kajaks                  41.15m  
  3 DeGraaf, Jordan           90 Cowichan Valley         32.98m  
 
Event 216  Men 18-19 Discus Throw 1.5/1.75/2kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Malone, Aaron             88 Comox Valley Cou        41.73m  
  1 Root, Peter               89 Pentrack                42.89m  
  3 Feil, Thomas              88 Pentrack                30.30m  
 
Event 216  Men 20-39 Discus Throw 1.5/1.75/2kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  2 Berkenpass, Steve         87 Mei                     32.90m  
 
Event 216  Men 40-99 Discus Throw 1.5/1.75/2kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brodeur, Don              51 Pentrack                34.08m  
  2 Monds, Douglas            29 Unattached              17.41m  
  3 Brodeur, Phil             21 Pentrack                15.33m  
 
Event 217  Women 16-17 Javelin Throw 600/500/400g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Macauley, Laura           90 Alberni Valley          40.10m  
  3 Campbell, Alicia          90 Pentrack                20.40m  
  4 Bourne, Becca             90 VictoriaTrack Ha        16.50m  
  5 Sinclair, Kendal          90 VictoriaTrack Ha        14.86m  
  6 Wildeman, Roxie           90 VictoriaTrack Ha        12.57m  
 
Event 217  Women 18-19 Javelin Throw 600/500/400g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Leavitt, Julia            88 Nanaimo                 12.99m  
  2 Pighin, Brooke            89 Alberni Valley          39.89m  
 
Event 217  Women 20-39 Javelin Throw 600/500/400g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hildebrandt, Leanne       86 Mei                     29.17m  
 
Event 217  Women 40-99 Javelin Throw 600/500/400g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Radcliffe, Marg           42 Unattached              27.20m  
  2 Anderson, Sandy           40 Pentrack                22.21m  
  3 Murfitt, Anne             59 Pentrack                16.17m  
  4 Morfitt, Peggy            37 Pentrack                 9.98m  
 
Event 218  Men 16-17 Javelin Throw 800/700g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Diprose, Steven           90 Powell River            42.63m  
  2 DeGraaf, Jordan           90 Cowichan Valley         39.38m  
  3 Smythies, Spencer         90 Cowichan Valley         37.11m  
  4 Stewart, Max              90 Powell River            35.81m  
  5 Cappus, Derek             90 Alberni District        29.49m  
  6 Heyes, Jack               90 Lord Bing Second        15.39m  
 
Event 218  Men 18-19 Javelin Throw 800/700g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Markloff, Tim             88 Comox Valley Cou        50.22m  
  2 Malone, Aaron             88 Comox Valley Cou        46.60m  
  3 Manning, Anthony          88 Stellys Secondar        43.36m  
 
Event 218  Men 20-39 Javelin Throw 800/700g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  2 Lim, Chris                80 Mei                     47.26m  
 
Event 218  Men 40-99 Javelin Throw 800/700g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brodeur, Phil             21 Pentrack                16.55m  
  1 Morfitt, Graham           67 Comox Valley Cou        60.79m  
 
Event 219  Women 16-17 Shot Put 4 kg/3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Macauley, Laura           90 Alberni Valley          11.55m  
  2 MacCorquodale, Emmalynne  90 VI Strength Spor        10.74m  
  3 Gallagher, Sarah          90 Comox Valley Cou         9.03m  
  4 Chan, Nattie              90 Kajaks                   7.92m  
  6 Campbell, Alicia          90 Pentrack                 7.34m  
  7 Mustone, Rebecca          90 Lord Bing Second         4.93m  
 
Event 219  Women 18-19 Shot Put 4 kg/3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Murowinski, Emma          88 Pentrack                 6.80m  
  5 Forseth, Chelsea          89 Oceanside                7.68m  
 
Event 219  Women 40-99 Shot Put 4 kg/3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Macauley, Sharon          53 Alberni Valley           8.53m  
  2 Anderson, Sandy           40 Pentrack                 8.30m  
  3 Murfitt, Anne             59 Pentrack                 6.17m  
  4 Morfitt, Peggy            37 Pentrack                 4.66m  
 
Event 220  Men 16-17 Shot Put 5/6/7.26kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  3 Stewart, Max              90 Powell River            10.87m  
  4 Diprose, Steven           90 Powell River            10.55m  
  5 Lo, Lawrence              90 Mei                      8.26m  
 
Event 220  Men 18-19 Shot Put 5/6/7.26kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Root, Peter               89 Pentrack                12.89m  
  1 Malone, Aaron             88 Comox Valley Cou        13.98m  
  2 Reikki, Thomas            89 Pentrack                11.50m  
  3 Feil, Thomas              88 Pentrack                10.12m  
 
Event 220  Men 20-39 Shot Put 5/6/7.26kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  2 Berkenpass, Steve         87 Mei                     11.84m  
 
Event 220  Men 40-99 Shot Put 5/6/7.26kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Monds, Douglas            29 Unattached               8.02m  
  2 Brodeur, Phil             21 Pentrack                 5.94m  
 
Event 301  Women 16-99 1500 Meter Run Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thorson T52, Teri         72 BC Wheelchair          5:30.26  
  2 Des Mazes T53, Jessica    83 BC Wheelchair          5:58.60  
  3 Mahboubi T52, Yasaman     81 BC Wheelchair          6:56.80  
 
Event 302  Men 20-39 1500 Meter Run Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Skeats T52, Brad          74 BC Wheelchair          8:51.02  
 
Event 303  Women 20-39 800 Meter Run Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stilwell T52, Michelle    74 BC Wheelchair          2:45.13  
  2 Des Mazes T53, Jessica    83 BC Wheelchair          2:45.71  
  3 Mahboubi T52, Yasaman     81 BC Wheelchair          3:23.69  
  4 Thorson T52, Teri         72 BC Wheelchair          4:37.81  
 
Event 304  Men 20-39 800 Meter Run Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Skeats T52, Brad          74 BC Wheelchair          2:42.06  
  2 Hustvedt T52, James       69 BC Wheelchair          3:01.46  
 
Event 305  Women 20-39 400 Meter Dash Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Des Mazes T53, Jessica    83 BC Wheelchair          1:18.33  
  2 Stilwell T52, Michelle    74 BC Wheelchair          1:20.18  
  3 Thorson T52, Teri         72 BC Wheelchair          1:39.31  
  4 Mahboubi T52, Yasaman     81 BC Wheelchair          2:00.27  
 
Event 306  Men 20-39 400 Meter Dash Wheelchair
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Skeats T52, Brad          74 BC Wheelchair          1:15.74  
  2 Hustvedt T52, James       69 BC Wheelchair          1:26.85  
 
Event 307  Women 20-39 200 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stilwell T52, Michelle    74 BC Wheelchair            40.81  -0.9 
  2 Des Mazes T53, Jessica    83 BC Wheelchair            44.21  -0.9 
  3 Thorson T52, Teri         72 BC Wheelchair            46.64  -0.9 
  4 Mahboubi T52, Yasaman     81 BC Wheelchair          1:04.54  -0.9 
 
Event 308  Men 20-39 200 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Skeats T52, Brad          74 BC Wheelchair            38.62   NWI 
  2 Hustvedt T52, James       69 BC Wheelchair            45.29   NWI 
 
Event 309  Women 20-39 100 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stilwell T52, Michelle    74 BC Wheelchair            23.05  -1.3 
  2 Des Mazes T53, Jessica    83 BC Wheelchair            24.58  -1.3 
  3 Thorson T52, Teri         72 BC Wheelchair            34.24  -1.3 
  4 Mahboubi T52, Yasaman     81 BC Wheelchair            34.31  -1.3 
 
Event 310  Men 20-39 100 Meter Dash Wheelchair
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hustvedt T52, James       69 BC Wheelchair            25.54   NWI 
 
Event 315  Women 14-18 Hammer Throw 4kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 MacCorquodale, Emmalynne  90 VI Strength Spor        52.39m  
  2 MacLean, Amber            89 VictoriaTrack Ha        44.52m  
  3 Gallagher, Sarah          90 Comox Valley Cou        43.76m  
  4 Tranfield, Emily          91 Comox Valley Cou        33.52m  
  5 Campbell, Alicia          90 Pentrack                26.03m  
  6 Shaw, Mary                92 Nanaimo                 25.45m  
  7 Stevens, Cassy            92 Cowichan Valley         24.99m  
  8 Murowinski, Emma          88 Pentrack                23.66m  
  9 Sinclair, Kendal          90 VictoriaTrack Ha        23.26m  
 10 Franke, Joanna            92 Cowichan Valley         19.98m  
 11 Pighin, Brooke            89 Alberni Valley          19.23m  
 12 Wynn, Bobbi               91 Comox Valley Cou        19.14m  
 13 Hanson, Stefani           91 Comox Valley Cou        18.85m  
 14 Mount, Kerissa            92 Cowichan Valley         17.25m  
 15 Bourne, Becca             90 VictoriaTrack Ha        16.57m  
 16 Wildeman, Roxie           90 VictoriaTrack Ha        11.30m  
 
Event 316  Men 14-18 Hammer Throw 5.5 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Root, Peter               89 Pentrack                50.99m  
  2 Feil, Thomas              88 Pentrack                47.52m  
 -- Malone, Aaron             88 Comox Valley Cou          FOUL